Menü

A leghatásosabb gyógymódok szorongás ellen

A félelem rendkívül kellemetlen érzés, mely egy adott problémával vagy nehéz szituációval függ össze. Ha a helyzet megoldódik, a félelem elmúlik.

Lassú, mély légzés

Légzésed szabályozásával sokat tehetsz a szorongás ellen. Ülj le, egyik kezedet tedd a hasadra, és lassan vegyél levegőt – úgy, hogy ne a mellkasod, hanem a hasad emelkedjen. Tartsd benn a levegőt négy-öt másodpercig, azután nagyon lassan engedd ki. Ismételd addig, míg meg nem nyugszol.

Altató italok

Az álmatlanság régi ellenszere, a langyos tej napközben is alkalmazható nyugtatóként. A tej egy triptofán nevű aminosavat tartalmaz, mely a boldogságérzetet kiváltó agyi vegyület, a szerotonin termelésében vesz részt. A tejen kívül még a banán és a pulykahús is sok triptofánt tartalmaz.
A sör sajátos ízét adó komlóról régóta tudják, hogy nyugtató hatással rendelkezik – olyannyira, hogy a betakarítást végző mezőgazdasági munkások gyakran válnak aluszékonnyá. Tegyél két teáskanálnyi szárított komlót egy csésze forró vízbe. Fogyaszd naponta legfeljebb háromszor a szorongásoldó, altató italt.

Gyorsítás és lassítás

A mozgás nagyszerű szorongásoldó módszer. Egy gyors harminc perces séta, vagy más aerob – fokozott oxigén-felhasználással járó – tréning serkenti az endorfinok termelését. Ez a hormon képes arra, hogy csillapítsa a fájdalmat, és oldja a szorongást. Ezen kívül tanácsos beiktatni mindennap legalább 15 perc lazítást. Meditálj, imádkozz, kertészkedj, vagy gyönyörködj az aranyhalaidban. Egyszóval tégy bármit, ami egy kicsit is kikapcsol, és úgy érzed, nyugtatólag hat az idegeidre.

Pozitív gondolkodás, pozitív élmények

Ha egy kijelentést sokszor elismételsz magadban, előbb-utóbb hinni kezdesz benne – ez pedig hozzásegít ahhoz, hogy sikeresen megbirkózz a nehézségekkel. Egy probléma megoldását fogd fel kihívásként – ismételgesd magadban, hogy igenis képes vagy rá. Ha kudarc ér, a helyzetet egyszerűen próbáld úgy értékelni, hogy még van mit tanulnod.

Természetes szorongásgátlók

A macskagyökeret nem annyira az illatáért értékelik, sokkal inkább azért, mert hatékony nyugtató. Hatóanyagai ugyanahhoz az agyi receptorhoz kötődnek, amelyre a szorongás elleni gyógyszer, a diazepam ismertebb nevén válium is hat. Szedj naponta B-vitamin-komplexet. A B-vitaminok természetes stresszoldók – a hangulatjavító szerotonin termeléséhez például B6-vitaminra van szükség. Ne hagyd tehát, hogy szervezeted B-vitamin-szintje lecsökkenjen, mert ez hozzájárulhat a szorongás kialakulásához.

Fordulj orvoshoz!

A krónikus szorongás komoly fizikai megterhelést jelent a szervezet számára. Ne félj segítséget kérni, ha úgy érzed, a kellemetlen érzés egyre inkább elhatalmasodik rajtad. Azt sem árt tudnod, hogy a szorongás olykor súlyosabb betegségek, például pajzsmirigy-túlműködés, hipoglikémia alacsony vércukorszint, esetleg keringési rendellenesség jele lehet.

Ezen kívül pedig egyes gyógyszerek is okozhatnak szorongásos tüneteket. Ezért panaszaidról mindenképpen tájékoztasd orvosodat.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Láthatatlannak lenni - A magányosság egy formája

„Láthatatlannak érzem magam”. Mindig is az voltam: kamaszkoromban a barátaim mellett, az osztályban, a párkapcsolatomban, az egyetemi évek alatt, a szüleim még ma sem értenek meg, talán sosem láttak igazán. Mindenkinek jut egy ilyen burok, ami megvéd a láthatóságtól, ilyenkor pedig csak a közeli ismerősök hangja marad meg. Azonban mit lehet tenni az észrevétlenség ellen, hogyan kapcsolódik ez az emberi közönyhöz?

Cotard-szindróma, amikor azt hiszed, hogy meghaltál

Sajnos nagyon sok pszichiátriai betegséget ismerhetünk, és ezeket csak erősíti a jelenlegi felgyorsult világi élet. Van egy, ami az egyik legritkább betegség, amelyben a beteg azt hiszi, hogy halottak és körülöttük lévő világ nem is létezik.