Természetes módszerek nátha ellen
- Dátum: 2021.10.29., 14:53
- Martinka Dia
- képek:pexels.com
- aromaterápia, diagnózis, disznózsír., fertőtlenít, fürdővíz, gyógyfüvek, gyógyít, idősek, illóolaj, immunrendszer, inhalál, megelőzés, megfázás, meggyógyul, módszer, nátha, népi gyógyászat, növények, orrcsepp, orvosi kezelés, szkeptikus, természetes, vírusölő
Sajnos a nátha, megfázás, légúti megbetegedések időszakát éljük, a gyerekek mindent „is” hazahoznak a közösségből. Mit tehetünk, hogy megelőzzük a megbetegedéseket, erősebb legyen az immunrendszerünk, vagy ha már beleesetünk a nyavalyákba, mielőbb meggyógyulhassunk. Jómagam mindig is érdeklődtem a népi gyógymódok iránt, természetesen mindezek nem helyettesítik az orvosi vizsgálatot, diagnózist és orvosi kezelést, de kiegészítő megoldásként érdemes tenni egy próbát a népi gyógyászattal.
Nagyon sok olyan növényünk, fűszerünk, élelmiszerünk van, melyek felveszik a harcot a betegségekkel.
A kakukkfű, a retek, a gyömbér és a fokhagyma mind óriási csapást tud mérni a náthára. Nem leszek álszent: a házi pálinka is remek gyógyhatású szer, nyilván mértékkel. A legjobb, ha felmelegítve, egy kis mézet hozzákeverve fogyasztjuk.
Sok gyógyszer sajnos a tüneteket kezeli és nem az okot, így érdemes holisztikus szemlélettel az egész testet, lelket kezelni.
Az izzadás az egyik leghatásosabb természetes gyógymód, legyen az egy bögre gyógytea, mellyel beülünk egy kád forró vízbe, vagy kamillás gőzölés, inhalálás, esetleg szauna, sokat segít a tisztulásban, természetesen a szokásosnál bőségesebb folyadékbevitel mellett.
A gyógyfüvek közül nagyon jó influenza esetén a kamilla, kakukkfű, hársfa kiemelten ajánlott.
Kisfiamnak most a napokban a mézes hársfateát kínálom, érdemes volt leszedni és kiszárítani.
A fokhagyma előnyeit nem kell ecsetelni, az egyik tuti recept az egy evőkanál méz és egy gerezd fokhagyma (felaprítva) keveréke.
A reszelt torma, fokhagymával keverve ütős fegyver a betegség ellen!
A gyömbér remek immunerősítő, fertőtlenítő szer, kivételes gyógyító ereje van.
Sokan nem gondolnák, de az illóolajak is hatékonyak lehetnek, akik értik az aromaterápiát, már bólogatnak is, hogy bizonyos olajok tisztító és vírusölő hatásúak, az aromalámpában és fürdővízben egyaránt. Az eukaliptusz és a menta tisztítják a légutakat, a gyömbér, a grapefruit, a rozmaring pedig energetizál.
Amikor várandós voltak az orrcseppeket, orrsprayket nem használhattam, ekkor került elő a sóoldatos orröblítés. A só - forró vízben elkeverve, majd fölé hajolva - kiváló inhaláló szer. Tengeri vagy Himalája sóval érdemes inhalálni.
A savanyú káposztát gyakran fogyasszuk megfázásos időszakban, ahogy a frissen préselt almalevet, narancslevet is.
Azt gondolom a népi gyógymódok sorát még hosszan lehetne folytatni, érdemes megkérdezni az időseket erről. Én a kisfiam mellkasát és hátát éjjel disznózsírral kentem be, először szkeptikus voltam, de a hatását tapasztaltam és lehet, hogy a mai „modern” anyukáknak ez furcsa módszer, de én kaptam egy nyugodt éjszakát és a gyerekem is jobban lett másnapra.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.