Meglepő jelek, amelyek megmutatják, hogy jó úton jársz
- Dátum: 2021.12.16., 06:07
- Udvari Fanni
- képek:pexels.com
- biztonság, energia, harmónia, lélek, magabiztosság, nyugodtság, önbizalom, út
Mindannyiunk életében vannak olyan pillanatok, amikor azt hisszük, hogy nem haladunk előre. Van, hogy úgy érezzük, hogy a körülmények csapdájába kerültünk.
Új problémákkal küzdesz
Ha tehát mindig ugyanazokkal a problémákkal küzdesz, ugyanolyan szituációkba kerülsz, akkor ott még mindig van valamilyen lecke számodra, amelyet meg kell tanulnod. Ha azonban új problémáid vannak, például már nem aggodalmaskodsz az anyagi helyzeted miatt, hanem inkább egy romantikus párkapcsolat manifesztálására koncentrálsz, vagy ha egykoron szeretett munkád immáron púp a hátadon, és folyamatosan arról álmodozol, hogy vajon milyen lenne az életed, ha másik hivatást választanál. Ezek olyan jelek, amelyek azt mutatják, hogy megtanultad a korábbi kihívások leckéit, és készen állsz arra, hogy szembenézz az újakkal.
Megváltoznak a baráti kapcsolataid
A személyes fejlődés útja gyakran érinti kapcsolatainkat is. Úgy érezzük, hogy egykoron kielégítő és örömteli barátságaink mostanra megváltoztak. Már nem tudunk úgy kapcsolódni régi barátainkhoz, mint azelőtt. Nem értjük, hogy miért nem akarnak például a mostanában minket érdeklő dolgokról beszélgetni. Nem mindenki tette le a voksát a fejlődés mellett. De te csak maradj a saját ösvényeden, és ismerd el, hogy mindenkinek megvan a maga útja. Nem mindenki fog követni téged, de ettől te még szeretheted őket úgy, ahogy vannak. Ha kitartasz személyes fejlődésed mellett, akkor egyre több olyan emberrel fogsz találkozni, akik hozzád hasonlóan gondolkoznak, és párhuzamos fejlődési szinten vannak veled.
Ne a korlátokra fókuszálj, hanem a lehetőségekre!
Van, hogy az ember életében eljön az a pillanat, amikor a megoldások helyett mindenhol csak a problémákat és a korlátokat látja. A spirituális fejlődés során azonban egyre inkább észre fogod venni, hogy rengeteg lehetőség hever a lábad előtt. Ne rémülj meg az ismeretlentől, inkább legyél nyitott rá, és teremtsd meg tiszta szándékból és koncentrált cselekvésből merítkező valóságodat.
Egyre jobb a kapcsolatod magaddal!
Évtizedeken át azt gondoltam, hogy a világ összeesküdött ellenem, ezt használtam kifogásként. A világot okoltam nyomorúságomért. „Hogyan lehetséges az, hogy a barátaim azt esznek, amit csak akarnak, és mégis vékonyak maradnak?” – gondoltam. „Én már attól is hízom, ha ránézek egy sütire. Kövérségre vagyok ítélve.” Végül rájöttem, hogy nem a világ, hanem én ítélem magamat kudarcra. Ha elkezdjük magunkat másokhoz hasonlítgatni, csak állandóan szorongani fogunk. Ne törődj másokkal, foglalkozz inkább magaddal, bánj magaddal jól, hiszen csak így kerülhet felszínre páratlan és bármire képes éned.
Már nem érdekel (vagy csak kevéssé érdekel), hogy mit gondolnak rólad mások.
Régen folyamatosan mások elismerésére szomjaztál, de hirtelen azon kapod magadat, hogy egyre kevésbé foglalkozol mások véleményével. Elégedett vagy a saját döntéseiddel, és nem félsz megmutatni önmagad.
Ez egy csodálatos fázis, melynek során egyre nyugodtabbá és magabiztosabbá válsz. Hagyd, hogy igazi éned vigyen előre!
Egészség vagy mánia? A sportfüggőség árnyoldalai

A mozgás egészséges – ezt tudjuk. De mi történik, ha a sport már nem örömforrás, hanem kényszer? A sportfüggőség sokszor láthatatlanul alakul ki, miközben a külvilág gyakran dicséri a kitartást és az akaraterőt. Pedig a túlzásba vitt edzés éppúgy árthat a testnek és a léleknek, mint a mozgáshiány.
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.
A derealizációs szindrómáról általában

A derealizációs szindróma olyan mentális állapot, amelyben az egyén átmenetileg elveszíti a kapcsolatot saját testével, érzéseivel vagy a külvilággal való érzékelésével. Ezek a disszociatív zavarok gyakran szorongással, stresszel vagy traumás élményekkel társulnak, és jellemzőek lehetnek például pánikrohamok, traumatikus események vagy más mentális betegségek során.
Szendvicsgeneráció – két nemzedék közé ragadva

A szendvicsgeneráció tagjai, akik ellátják a múltat és jövőt is egyszerre, mely nem kis nehézséget jelent. Egy elég szívszorító, de mindennapos probléma, amiről keveset beszélünk, pedig sokkal többet kéne.
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.