Menü

Meglepő jelek, amelyek megmutatják, hogy jó úton jársz

Mindannyiunk életében vannak olyan pillanatok, amikor azt hisszük, hogy nem haladunk előre. Van, hogy úgy érezzük, hogy a körülmények csapdájába kerültünk.

Új problémákkal küzdesz

Ha tehát mindig ugyanazokkal a problémákkal küzdesz, ugyanolyan szituációkba kerülsz, akkor ott még mindig van valamilyen lecke számodra, amelyet meg kell tanulnod. Ha azonban új problémáid vannak, például már nem aggodalmaskodsz az anyagi helyzeted miatt, hanem inkább egy romantikus párkapcsolat manifesztálására koncentrálsz, vagy ha egykoron szeretett munkád immáron púp a hátadon, és folyamatosan arról álmodozol, hogy vajon milyen lenne az életed, ha másik hivatást választanál. Ezek olyan jelek, amelyek azt mutatják, hogy megtanultad a korábbi kihívások leckéit, és készen állsz arra, hogy szembenézz az újakkal.

Megváltoznak a baráti kapcsolataid

A személyes fejlődés útja gyakran érinti kapcsolatainkat is. Úgy érezzük, hogy egykoron kielégítő és örömteli barátságaink mostanra megváltoztak. Már nem tudunk úgy kapcsolódni régi barátainkhoz, mint azelőtt. Nem értjük, hogy miért nem akarnak például a mostanában minket érdeklő dolgokról beszélgetni. Nem mindenki tette le a voksát a fejlődés mellett. De te csak maradj a saját ösvényeden, és ismerd el, hogy mindenkinek megvan a maga útja. Nem mindenki fog követni téged, de ettől te még szeretheted őket úgy, ahogy vannak. Ha kitartasz személyes fejlődésed mellett, akkor egyre több olyan emberrel fogsz találkozni, akik hozzád hasonlóan gondolkoznak, és párhuzamos fejlődési szinten vannak veled.

Ne a korlátokra fókuszálj, hanem a lehetőségekre!

Van, hogy az ember életében eljön az a pillanat, amikor a megoldások helyett mindenhol csak a problémákat és a korlátokat látja. A spirituális fejlődés során azonban egyre inkább észre fogod venni, hogy rengeteg lehetőség hever a lábad előtt. Ne rémülj meg az ismeretlentől, inkább legyél nyitott rá, és teremtsd meg tiszta szándékból és koncentrált cselekvésből merítkező valóságodat.

Egyre jobb a kapcsolatod magaddal!

Évtizedeken át azt gondoltam, hogy a világ összeesküdött ellenem, ezt használtam kifogásként. A világot okoltam nyomorúságomért. „Hogyan lehetséges az, hogy a barátaim azt esznek, amit csak akarnak, és mégis vékonyak maradnak?” – gondoltam. „Én már attól is hízom, ha ránézek egy sütire. Kövérségre vagyok ítélve.” Végül rájöttem, hogy nem a világ, hanem én ítélem magamat kudarcra. Ha elkezdjük magunkat másokhoz hasonlítgatni, csak állandóan szorongani fogunk. Ne törődj másokkal, foglalkozz inkább magaddal, bánj magaddal jól, hiszen csak így kerülhet felszínre páratlan és bármire képes éned.

Már nem érdekel (vagy csak kevéssé érdekel), hogy mit gondolnak rólad mások.

Régen folyamatosan mások elismerésére szomjaztál, de hirtelen azon kapod magadat, hogy egyre kevésbé foglalkozol mások véleményével. Elégedett vagy a saját döntéseiddel, és nem félsz megmutatni önmagad.

Ez egy csodálatos fázis, melynek során egyre nyugodtabbá és magabiztosabbá válsz. Hagyd, hogy igazi éned vigyen előre!

A túlzott engedékenység nem tesz jót

Mennyi engedékenység fér össze a gyerekneveléssel? A humánus nevelésnek része a „megengedés”, tehát az a szülői magatartás, hogy nem teljes mértékben kontroll nélkül, de viszonylagos rugalmassággal engedjük érvényre jutni a gyerek akaratát. Az engedékenység nem egyenlő a megengedéssel. A „megengedés” önmagában még nem valami nagylelkű dolog, hanem elvárható valakitől, aki nem kívánja rabságban tartani a másikat.

A disszociatív személyiségzavar jellemzői

Az általános eset az a disszociatív személyiségzavar esetén, hogy az egyik személyiség tisztában van a másik jelenlétével, ismeri, és ezzel együtt tud élni. A másik kialakult személyiség a legtöbb esetben teljesen mások a személyiségjegyei is.

Vattacukor szülők – egy családi viselkedésminta

Sokféleképpen módon nevelhetjük gyerekeinket, lehetünk szigorúak, engedékenyek, megalkuvók, igazából bármilyenek. Általában gyereke válogatja, hogy mi a legjobb, de vannak viselkedésminta típusok, amibe általában beleillünk. Nézzük, mit jelent, ha valaki vattacukor szülő típus!

A társasjátékok fejlesztő hatása

A sok pozitív hatása mellett a társasjáték türelemre és együttműködésre is megtanít, ráadásul szórakoztató formában, arról nem is beszélve, hogy sok szülő számára mintegy joker tevékenység a borús, esős napokon, amikor nem lehet szabadtéri programokkal lekötni a gyerekeket.

Az egyéni boldogság kérdése. Tanulható-e a pozitivitás?

A boldogságkeresés napjaink egyik legaktuálisabb témája, jóllehet sokszor nem a legideálisabb helyen és módon keressük ezt az állapotot. A pozitív pszichológia irányzata tudományos módszereket alkalmazva foglalkozik az elégedettség témakörével. Viszont egyéni szempontból mindez jóval kevésbé elméleti dolgokon múlik, mintsem a mindennapi cselekedeteinken, interakciókon.