Menü

Elértem a kívánt testsúlyt, mi a teendő ezután?

Joggal lehet büszke magára, aki eléri a kívánt formát, a megálmodott testsúlyt, az elégedett tükörképet, azonban gyakran előfordul, hogy ez az öröm nem tart sokáig, a leadott kilók pedig hamar visszatérnek. Manapság a számtalan divatdiéta korában túl sok figyelmet szenteltünk a fogyásnak és a különböző diétáknak, míg a súly megtartására már kevésbé összpontosítunk.

Sokan azt gondolják a legnehezebb feladat a fogyókúra, hiszen rengeteg erőfeszítést kíván a plusz kilóktól való megszabadulás, azonban több figyelmet kellene fordítani a súly megtartásának mikéntjére is, hiszem egészen más viselkedésformát kíván egy fogyókúra és mást a súly megtartása.

A sikeres fogyókúra után könnyen elfeledkezhetünk a további önkontrollról, pedig az étrend megtervezése és a rendszeres sport a fogyás után is tartandó, így a korábbi erőfeszítések nem tűnnek hiábavalónak.

Nem árulunk el nagy titkot azzal, hogy a súlytartás sok esetben ott bukik el, hogy az emberek visszatérnek a régi, rossz szokásaikhoz, pedig ilyenkor segítene egy élethosszig tartó életmódváltás, melyet elég néhány hónapig tartani, azután már életformává válik és tartóssá teheti az új testsúlyt, az elért formát.

A visszahízásnak előfordul, hogy hormonális okai vannak, amihez szakorvos segítsége szükséges, de másoknál egyszerűen arról van szó, hogy nem figyelnek oda eléggé az étrendjükre és a fogyást követően visszajönnek a leadott kilók.

Természetesen a sikeres diéta után lehet kicsit lazítani, ami nem azt jelenti, hogy onnantól kezdve bármit bármikor megehetünk, amit megkívánunk.

Továbbra is fontos az egészséges, vitamingazdag és fehérjedús táplálkozás, csak nem kell már vasszigorral működni, hanem bűntudat nélkül is megkóstolhatunk olykor egy – egy kívánatos ételt.

Fontos, hogy kialakítsuk a számunkra megfelelő táplálkozási szokásokat, törekedni kell egy optimális kalóriabevitelre, az üres kalóriák kerülésére, a tápanyagdús és változatos étkezésekre, a késztermékek kerülésére, a tudatos bevásárlásra, a megfelelő folyadékfogyasztásra és a rendszeres mozgásra.

Súlymegtartáskor a legfontosabb az önkontroll gyakorlása, élvezni az elért eredményt, ugyanakkor nem szabad felhagyni a rendszeres edzésekkel, a reform étkezéssel. A befektetett munka és az önkontroll segíteni fogja az alakunk megőrzését és a jojó-effektus elkerülését.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Érdekességek a hajunkról

A hajunk sok mindent elárul rólunk, a személyiségünkről, hangulatunkról, egészségi állapotunkról, stílusunkról, a megjelenésünk fontos és látványos része, jöjjön most néhány izgalmas dolog a hajról, amit eddig talán nem is hallottunk még.

Éjszakai agymosás

Még ma sem értjük teljesen, mi történik ilyenkor a szervezetünkben, sőt az sem egészen világos, hogy miért van egyáltalán szükségünk alvásra.