Elértem a kívánt testsúlyt, mi a teendő ezután?
- Dátum: 2022.01.21., 05:07
- Martinka Dia
- képek:pexels.com
- bevásárlás, bűntudat, diéta, divatdiéta, elégedett, étrend, fogyókúra, forma, hormonális, kalória, leadott kilók, megkóstol, mozgás, önkontroll, rendszeres, súlytartás, teendő, testsúly, tudatos, tükörkép, üres kalória, visszahízás, vitamingazdag
Joggal lehet büszke magára, aki eléri a kívánt formát, a megálmodott testsúlyt, az elégedett tükörképet, azonban gyakran előfordul, hogy ez az öröm nem tart sokáig, a leadott kilók pedig hamar visszatérnek. Manapság a számtalan divatdiéta korában túl sok figyelmet szenteltünk a fogyásnak és a különböző diétáknak, míg a súly megtartására már kevésbé összpontosítunk.
Sokan azt gondolják a legnehezebb feladat a fogyókúra, hiszen rengeteg erőfeszítést kíván a plusz kilóktól való megszabadulás, azonban több figyelmet kellene fordítani a súly megtartásának mikéntjére is, hiszem egészen más viselkedésformát kíván egy fogyókúra és mást a súly megtartása.
A sikeres fogyókúra után könnyen elfeledkezhetünk a további önkontrollról, pedig az étrend megtervezése és a rendszeres sport a fogyás után is tartandó, így a korábbi erőfeszítések nem tűnnek hiábavalónak.
Nem árulunk el nagy titkot azzal, hogy a súlytartás sok esetben ott bukik el, hogy az emberek visszatérnek a régi, rossz szokásaikhoz, pedig ilyenkor segítene egy élethosszig tartó életmódváltás, melyet elég néhány hónapig tartani, azután már életformává válik és tartóssá teheti az új testsúlyt, az elért formát.
A visszahízásnak előfordul, hogy hormonális okai vannak, amihez szakorvos segítsége szükséges, de másoknál egyszerűen arról van szó, hogy nem figyelnek oda eléggé az étrendjükre és a fogyást követően visszajönnek a leadott kilók.
Természetesen a sikeres diéta után lehet kicsit lazítani, ami nem azt jelenti, hogy onnantól kezdve bármit bármikor megehetünk, amit megkívánunk.
Továbbra is fontos az egészséges, vitamingazdag és fehérjedús táplálkozás, csak nem kell már vasszigorral működni, hanem bűntudat nélkül is megkóstolhatunk olykor egy – egy kívánatos ételt.
Fontos, hogy kialakítsuk a számunkra megfelelő táplálkozási szokásokat, törekedni kell egy optimális kalóriabevitelre, az üres kalóriák kerülésére, a tápanyagdús és változatos étkezésekre, a késztermékek kerülésére, a tudatos bevásárlásra, a megfelelő folyadékfogyasztásra és a rendszeres mozgásra.
Súlymegtartáskor a legfontosabb az önkontroll gyakorlása, élvezni az elért eredményt, ugyanakkor nem szabad felhagyni a rendszeres edzésekkel, a reform étkezéssel. A befektetett munka és az önkontroll segíteni fogja az alakunk megőrzését és a jojó-effektus elkerülését.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.