Menü

Így küzdd le az édesség utáni sóvárgást

Előfordul, hogy ha nagyon alacsony a vércukorszintünk, szinte sóvárgunk a cukor és szénhidrát után. Ez egy teljesen normális jelenség, hiszen a test próbálja minél hamarabb a megfelelő szintre állítani a vércukorszintet. De mi a helyzet akkor, ha ez túl gyakran és a vércukorszintünktől függetlenül történik?

Sokszor az agyunk úgymond félreértelmezi a test jeleit. Ilyen például, ha szomjasak vagyunk. Ezt az agy könnyen összekeveri az éhségérzettel, így, ha tudjuk, hogy valójában megfelelő mennyiségű táplálékot fogyasztottunk és mégis valamilyen édesség vagy szénhidrát után vágyakozunk, próbáljunk meg először inni 1-2 pohár vizet. Ha valóban a szomjúság volt a probléma, már 1 pohár víz is orvosolhatja a sóvárgást, ráadásul kutatók azt találták, hogy az étkezés előtt elfogyasztott 2 pohár víz segít elkerülni a túlevést, így aki súlyfelesleggel küzd, annak is érdemes kipróbálnia ezt a praktikát.

Bár furcsán hangozhat, hogy ha éhesek vagyunk, mozogjunk, de valójában éppen segít a testmozgás, ha cukor utáni sóvárgást tapasztalunk. Akár egy rövid, 10-15 perces séta vagy lépcsőzés is segíthet, ugyanis mozgás hatására az izmok inzulinérzékenysége megnő és a vérünkben található cukrot felveszik a sejtek.

Egy szintén jó módszer, bár kevésbé tudományos, az az, ha végig gondoljuk, valóban éhesek vagyunk-e, vagy csak konkrétan a cukrot kívánjuk. Megennénk mondjuk egy salátát, vagy egy szelet gyümölcsöt is? Ha igen, akkor nagy valószínűséggel valóban éhesek vagyunk és döntsünk az egészségesebb választás mellett, ha pedig nem kordul meg a gyomrunk ezek hallatán, akkor csak a cukrot kívánjuk. Ekkor próbáljuk meg valamelyik fentebb leírt tanácsot alkalmazni.

A cukor utáni sóvárgás lehet, hogy csak egy tünet, például a stresszé. Ilyenkor bár hasznosak a sóvárgás pillanatában használható tippek, nem oldják meg hosszú távon a problémát. Ha túlságosan stresszes életet élünk, akkor stresszevés, de akár inzulinérzékenység is kialakulhat, ahol már nem elegendő egy pohár víz elfogyasztása. Ilyenkor az életmódváltás nyújthat segítséget, mert az a probléma gyökerét kezeli, nem pedig a tüneteket.

Az sem utolsó a sóvárgás okai közt, ha nem megfelelő étrenden élünk. Ha rendszeresen sok cukrot fogyasztunk, hajlamosak leszünk azt kívánni akkor is, amikor pusztán éhesek vagyunk. Igyekezzünk több fehérjét és rostot fogyasztani, mivel ezek hosszabb időre biztosítanak jóllakottság érzetet, valamint az is fontos, hogy ha hajlamosak vagyunk hamar megéhezni, akkor ügyeljünk arra, hogy a nap folyamán többször együnk kis mennyiségeket, így elkerülve az éhezés állapotát, emiatt pedig a cukor utáni sóvárgást.

Használt ruhát venni menő!

Sokan szeretik a használt ruha piacot, hiszen fantasztikus és egyedi darabok bújnak meg olykor-olykor a túrkálókban, ami manapság már egyáltalán nem kínos dolog.

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Óvjuk okoseszközeinket, gyógyszereinket a melegtől!

Nem csak az emberek viselik nehezen a kánikulát, hanem a technológiai eszközök is megsínylik a szélsőséges időjárást. Az extrém időjárás nem csak az emberek életét nehezíti meg, de használati tárgyainkban is kárt tehet.

Mit jelent az úszófül és mely tünetekkel jár?

A strandolás kellemetlen velejárója lehet a füldugulás, fülfájás, különösen gyermekek és fiatalok körében fordul elő gyakran. Mit jelent az úszófül, s vajon összefügg a strandolással? Mitől fáj a fülünk úszás után, s miért a gyerekek és fiatalok leginkább érintettek ebben?

Napégés után…

A nyár gyakori veszélye az erős UV-sugárzás, ami különösen veszélyes, hiszen percek alatt leéghetünk a napon. Ilyenkor kiemelten fontos, hogy kellő figyelmet fordítsunk a megelőzésre, ám ha már megtörtént a baj, akkor a napégett bőr ápolására.