Menü

Immunerősítő élelmiszerek

A megfelelő higiénia és a rendszeres sport mellett a jó táplálkozás is fontos ahhoz, hogy kihozzuk immunrendszerünkből a legtöbbet. Ha odafigyelünk arra, hogy mit eszünk, nagyobb eséllyel kerülnek el a fertőzések, betegségek, többek között a megfázás.

A szervezetünk általános állapota meghatározza azt is, hogy a védelmi funkcióink hogyan működnek. A jó általános egészség fenntartásához viszont megfelelő táplálkozásra van szükség, azaz olyan élelmiszerek elfogyasztására, amelyek kiegyensúlyozott anyagcserét tesznek lehetővé, valamint ellátják a szervezetet minden fontos tápanyaggal. Nézzük, hogy milyen ételekkel tehetünk különösen jót az immunrendszerünknek.

Joghurt

Ez a tejtermék probiotikus hatású, segít az emésztőrendszerben található jó baktériumok szaporodásában, és rendszeresen fogyasztva ugyanolyan jól, ha nem jobban erősíti az immunrendszert, mint a különböző vitaminkészítmények és tabletták. Válasszunk élő flórás, illetve görög változatot, natúrt, mert a gyümölcsjoghurtokban nagyon sok a cukor.

Fokhagyma

Fokhagymában található allicinsikeresen veszi fel a harcot a baktériumokkal és fertőzésekkel. Egy kutatás szerint azoknak, akik hetente legalább 6 gerezd nyers fokhagymát megesznek, 30 százalékkal kisebb az esélyük a vastagbélrákra, és 50 százalékkal a gyomorrákra.

Tea

A Harvard egyetem kutatása szerint azok, akik két héten át napi 5 csésze fekete teát ittak, tízszer annyi vírusellenes interferon képződött a vérükben, mint akik ugyanennyi placebo forró italt fogyasztottak el. A teában lévő L-theanin nevű aminosav (a fekete és a zöld verzióban is van) felelős az áldásos hatásért.

Tengeri herkentyűk

A rákban, osztrigában, kagylóban rengeteg a szelén, ami fontos a sejtek illetve azimmunrendszermegfelelő működéséhez. A lazac, a makréla és a hering omega-3 zsírsavakban gazdag, aminek gyulladáscsökkentő hatása is van.

Húsleves

A csirkehúsleves régóta viseli a koronát a gyógyító táplálékok között. Akár a csirkéből származó cink, a forró étel jótékony hatása, vagy a vitaminokkal, rostokkal teli zöldségek az oka ennek, biztos, hogy feltölti a szervezetet tápanyagokkal, és a lábadozáshoz is nélkülözhetetlen.

Zöldpaprika

A zöldpaprika háromszor annyi C-vitamint tartalmaz, mint a narancs, és nyáron bőven találunk belőle a piacon. Minél frissebb, annál jobban megőrzi vitamintartalmát.

Feketeretek + méz

A megfázás, meghűlés és a nátha ellenszereként esküsznek a fekete retek gyógyhatására, nem is akárhogyan. A módszer különös, de sokak szerint működőképes. Egy feketeretket meghámoznak, kettévágják, kivájják mindkettő belsejét, mint egy poharat, amibe mézet töltenek. Mindezt egy pohár, bögre tetejére ültetik, aminek szűkebb a szája, így a retek a pohár tetején ül. Egy éjszakán át hagyják a konyhapulton, hogy a méz át tudjon csurogni a retken, és a pohár aljában találjuk reggelre. Ezt a mézet kell bevenni nagy kanállal egy héten keresztül.

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

Mivel helyettesítsük a cukrot?

A legtöbb fogyókúra és diéta ajánlja, hogy a lehető legkevesebb cukrot fogyasszuk, ha szeretnénk elérni a kívánt hatást. Milyen alternatívák vannak azonban arra, hogy élvezhessük az édes ízeket, de ne is legyen káros számunkra?