Menü

Miért jó a rendszerezés?

Ki se látszunk a rendetlenségből? Zsúfolt a lakás? Minden szem előtt van? Sokáig tart elpakolni mindent? Tehetünk ellene! Mindig is a tárolódobozok rabja voltam, s most is azt vallom, hogy a megfelelő rendszerezéssel teret nyerhetünk, elkerülhetjük a zsúfoltságot, könnyebb a takarítás, gyorsabban megy a rendrakás.

Aki egy kicsit is rendmániás, az tudja, hogy a különböző tárolódobozokba pakolásnak köszönhetően mindenki megtalál a helyén mindent, átláthatóak a dolgok, mert minden holmink jobban szem előtt van, de még sincs rendetlenség.

Az íróasztali rendszerezés egyik fő alapszabálya, hogy az maradjon szem előtt, ami határidős, minden más mehet a fiókba, szekrénybe. A fiókelválasztók, kosarak, papírdobozok, irattartópapucsok segítenek, hogy átlássuk a teendőket.

A konyhában, spájzban sem nehéz megőrizni a rendet, itt feltétlen hasznos tárolókat használni, ha van egy fix rendszer címkékkel ellátva, akkor abba csak mindig utántölteni való feladatunk van, arról nem is beszélve, hogy sokkal jobbak az ilyen dobozok, mint zacskókból szórni, öntögetni főzés közben az élelmiszereket.

A hűtő rendszerezése sem egy nagy ördöngösség, néhány hűtőrendszerező doboz segítségével máris átlátható és egyszerűen takarítható lesz a hűtőszekrényünk.

A konyha berendezésénél a praktikusságra és ne elsősorban a szépségre törekedjünk, mert hiába lesz egy stúdiókonyhánk, ha semmi nem áll a kezünkre benne. Bármelyik gyönyörű konyhai pultot tönkreteszi a zsúfoltság látványa, ezért csak azokat a kellékeket tartsuk a mosogató környékén, amelyre épp szükségünk van.

Ugyanez vonatkozik a hálószobai éjjeliszekrényre, ott sem kell mindent felhalmozni, elég az épp aktuálisan olvasott könyvünk, egy lámpa, a többinek a fiókokban, szekrényekben a helye.

A gardrób rendszerezés alapja, hogy időnként szelektáljunk, ne pakoljuk túl, annyi darabot úgysem hordunk. ahol jól átlátod őket. Az adományokat a rászoruló családok mindig szívesen fogadják, keressünk a közvetlen környezetünkben szociális központokat, konzultáljunk az ott dolgozókkal, segítsünk együtt.

Nagyon trehány látványt nyújt, amikor az előszoba tele cipőkkel, ruhákkal, fecnikkel, papírokkal, levelekkel és kulcscsomókkal, befizetésre váró csekkekkel. Ezeknek a megfelelő fiókban, cipősszekrényekben a helye.

Éves szinten órákat spórolunk magunknak, ha takarításkor nem kell mindig elpakolni mindent, megfelelő tárolórendszerrel a lakásunk nem tűnik rendezetlennel és nem lesz a konyha csatatér, az előszoba bemutatóterem, hiszen minden kosarakban, dobozokban pihen, szelektálva. Így lesz letisztult az otthonunk, kevesebb takarítással.

A rage baiting jelensége és működése

Biztosan sokan találkozunk a közösségi médiás görgetés közben dühítő tartalmakkal. Úgymond van az internetnek egy sötét része, ahol az indulatot kiváltó videók tömkelege nem véletlen baleset, hanem tudatosan előállított termék. Legyenek ezek közúti balesetes klipek, állatkínzás vagy valamilyen látványos társadalmi normaszegés formájában.

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.