Menü

Természetes módszerek torokfájás ellen

Mindenkinek ismerős az érzés, mikor fáj a torkunk, szúr, kapar, éget, a nyelés olyan, mintha kaktuszt ennénk. A torokfájásra számos gyógyszer létezik, azonban ezek helyett(esetileg mellett) most természetes megoldásokat, népi gyógymódokat kínálunk.

A torokfájás mindig egy nagyon kellemetlen dolog, elsődleges feladata enyhíteni a fájdalmas érzést. Erre otthon elsőként sokszor a mézet vesszük le a polcról. Teába keverve, vagy magában fogyasztva is hatásos gyógymód, antibakteriális és vírusölő hatású.

Régi módszer, sokan ismerik a meleg sós vizes gargalizálást, mely segít elpusztítani a torokban lévő baktériumokat. Nemcsak természetes, házi megoldás, de még hatásos és olcsó is. A sós vízben oldva kiválóan fertőtleníti a légutat és gyógyítja a torokbántalmakat.

A kamillatea gyógyhatásairól nem tudunk újat mondani, természetesen nyugtató hatású. Régóta használják gyógyászati célokra, például a torokfájás enyhítésére. Néhány tanulmány véleménye kimutatta, hogy a kamillagőz belégzése segíthet enyhíteni a megfázás tüneteit, beleértve a torokfájást is. A kamillatea fogyasztása serkentheti az immunrendszert működését, így szervezet hamarabb tudja legyőzni a fertőzést.

A sós vízzel való gargalizálás mellett gyakran alkalmazott módszer a sós vízzel kevert szódabikarbóna gargalizálás, mely szintén elpusztítja a baktériumokat.

Ebben az esetben egy csésze meleg vízhez 1/4 teáskanál szódabikarbónát és 1/8 teáskanál sót kell adni, majd öblögetni.

Az almaecetet én még sosem használtam, de többen említették, hogy ha fáj a torkom, 1-2 evőkanál almaecetet oldjak fel egy csésze vízben, és gargalizáljak vele. Ezt a módszert is érdemes megjegyezni, ugyanis az almaecet is antibakteriális hatású.

Gőzölés, izzadás eddig is ismert módszer volt. ha megfáztunk, igen eredményes módszerről van szó. Kamillával, orvosi zsályával nagyon hatásos. Forraljunk fel egy edényben vizet és inhaláljunk a keverékkel. A torokfertőtlenítés szerek egyik legjobb ellenszere a fokhagyma és a vöröshagyma. Keverjük össze 1 evőkanál reszelt tormával és 1 dl vízzel. Hagyjuk 20-25 percig állni és ezután gargalizáljunk ezzel gyakran, vagy préseljünk le egy fokhagymát, keverjük össze mézzel és együk meg.

Az aromaterápia is jól működik. Eukaliptusz- és borsmenta-olajat cseppentsünk vízbe, s lélegezzük be mélyen. Ez a módszer gyermekek és várandós nők számára viszont nem ajánlott.

A fent összegyűjtött praktikák és tanácsok bizonyítottan hatásos népi gyógymódok, azonban nem helyettesítik a szakszerű orvosi kezelés, ezért, ha a torokfájásunk napok múlva sem csillapodik, feltétlen orvoshoz kell fordulnunk.

Mivel foglalkozik az oszteopátia?

Az oszteopátia filozófiája egyfajta holisztikus megközelítés, melynek célja a szervezet önszabályozó képességének serkentése – hívta fel a figyelmet erre Andrew Taylor Still, az oszteopátia alapítója.

Az anyatejes szoptatás előnyei

A szoptatás, mint téma, sokak számára erős érzelmeket vált ki, és gyakran vitákat szül, amelyek mélyebb társadalmi és személyes kérdéseket is érintenek. Az egyik fő probléma, hogy sokan csak a szoptatás tápláló szerepét hangsúlyozzák, miközben az ennél sokkal többet jelent. A szoptatás nemcsak étkezés, hanem a csecsemő számára biztonságérzetet, megnyugvást és fájdalomcsillapítást is jelent, ami nem mérhető vagy kontrollálható, ellentétben a táplálkozással, amely könnyen tervezhető és kimutatható.

Hamarosan tetőzik az influenzajárvány, mit tehetünk, hogy gyorsan átvészeljük?

A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központhoz érkezett minták többségéből kimutatható, hogy egyértelműen influenzajárvány van Magyarországon. Milyen tünetektől szenvedünk ilyenkor?

A helyes táplálkozás alapszabályai

A gyermekkorban kialakított táplálkozási szokások rendkívül fontosak, mivel hosszú távon befolyásolják a felnőttkor egészségét. A helyes étrend segíthet a gyerekeknek abban, hogy elkerüljék az elhízást és más egészségi problémákat, mint például a szív- és érrendszeri betegségek, cukorbetegség és vitaminhiány.

Krupp, a rettegett gyerekkori köhögés

Sokféle köhögéssel társuló megbetegedést ismerünk, melyek gyermekkorban veszélyesebbek, mint a felnőttek körében. Ilyen súlyos betegség a krupp is, ami megfelelő kezelés nélkül súlyos szövődményeket okozhat.