Menü

Természetes módszerekkel az ősz hajszálak ellen!

Sokan elkeserednek, amikor meglátják az első ősz hajszálakat, mely akár bizony nem ritkán már huszonéves korban is előfordulhat! Miért őszülünk és mit tehetünk ellene?

A statisztikák azt mutatják, hogy az európai emberek nagyjából a harmincas éveik közepén kezdenek őszülni. Az általánosítás mellett azonban erős befolyásoló tényező az is, hogy ki mit örökölt felmenőiktől. Előidézhetik sajnos a haj őszülését lelki problémák is, stressz, trauma, haláleset, hirtelen lelki megrázkódtatás is, melyet sajnos nem tudunk elkerülni. A korai őszülésért sok esetben azonban a génjeinket okolhatjuk, hiszen bármennyire is szeretnénk elkerülni, a genetikának köszönhetjük az ősz hajtincseket, azonban lehet tenni ellene.

Az a módszer egészen biztosan nem állja meg a helyét, hogy ki kell tépni, ezzel nem segítünk a problémán, ha egyet kitépünk, három másik nő helyette, de akkor mi a teendő?

Nos, kézenfekvő lenne azt írni, hogy hajfesték és kész, azonban mi ehelyett máris felsorakoztatunk néhány természetes módszert.

Szedjünk vitaminokat, különösen a hajra összeállított és ajánlott készítményeket keressük!

Az ősz hajszálak okozója sokszor a vitaminhiány, ez pedig megelőzhető és jól kezelhető. A hajunkat, bőrünket nemcsak kívülről kell kenegetni, belülről is táplálhatjuk, így nemcsak a hajunk lesz szép, de bőrünk öregedési folyamatai ellen is felvehetjük a harcot.

A B-vitaminok (B5, B6, B10, B12) a réz, a cink, a jód és a vas mind elengedhetetlen ahhoz, hogy a hajunk sokáig megőrizze az eredeti, természetes színét és állapotát.

Készítsünk hajpakolásokat otthon! Nagyon jó a banános-mézes, tojásos-olívaolajos, tojásos, mézes pakolás, ahogy a mézes-olívás hajpakolás is!

A sötétebb hajúak szempillaspirállal is befedhetik alkalmanként az őszebb hajtöveket, hajszálakat, ez egy gyors trükk indulás előtt.

Érdemes az ősz hajszálak ellen hajtonikkal küzdeni, ami természetes módon segít visszaállítani a haj eredeti színét.

Hajproblémákat, hajhullást okozhat vashiány és vérszegénység, de pajzsmirigybetegség és egyéb hormonzavarok is, érdemes egy labort csináltatni és orvossal konzultálni az esetleges hajhullásról, hajproblémákról.

El kell mondani, hogy a genetika mellett az életmód is szerepet játszhat abban, hogy meddig marad meg a hajunk természetes színe. Bizonyított tény, hogy akik dohányoznak, azok nagyobb valószínűséggel kezdenek el őszülni már a harmincas éveik előtt. Életmóddal is tehetünk a hajunk egészségéért, természetes színéért!

Figyeljünk arra, hogy olyan élelmiszereket is fogyasszunk, amelyek támogatják a hajhagymákat, együnk olajos magvakat, minőségi fehérjét.

Fontos, hogyha valaki hirtelen vagy nagyon fiatalon kezd őszülni, forduljon orvoshoz, mert különféle betegségeket is jelezhet ez az állapot.

Mindent, amit a Sjörgen- szindrómáról tudni kell

A Sjögren-szindróma egy autoimmun betegség, amely elsősorban a külső elválasztású mirigyeket érinti, mint például a nyál- és könnymirigyek, ami szájszárazságot (xerostomia) és szemszárazságot (xerophtalmia) okoz. A betegség más szervrendszereket is érinthet, például a tüdőt és a veséket, és különböző súlyosságú formái léteznek, amelyek gyulladásokkal és vasculitissel járhatnak.

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.