Menü

A dús és fényes haj titka

Természetes, hogy ahány ember, annyi féle hajkorona létezik. Van, akinek hosszú, van, akinek rövid, lehet dús, fényes és erős, vékony szálú és könnyű, göndör, egyenes, fekete, szőke, barna. A hajápolás egyik alappillére, hogy a hajunk típusához megfelelő készítményeket és kezelést alkalmazzuk, ám van néhány olyan praktika, amit hajunk típusától függetlenül érdemes bevetnünk, ha dús és fényes hajkoronát szeretnénk.

Az egyik olyan praktika, ami segít abban, hogy hajad egészséges és dús legyen, az a fejmasszázs. Ezt te magad is megteheted, nincs szükség arra, hogy hetente eljárj egy szakemberhez, itt mindössze arról van szó, hogy amikor hajat mosol, szánj mindig néhány percet arra, hogy jó alaposan dolgozd bele a fejbőrödbe a sampont. Ez egyrészt abban is segít, hogy jobban felszívódjanak a hatóanyagok, valamint felpezsdítik a vérkeringést is a hajhagymák körül, így serkentik azok növekedését.

A fejmasszázson kívül különböző házi pakolásokkal és természetes olajokkal is támogathatod hajad egészségét. Ne tévesszen meg az, hogy olajokról van szó, akad köztük olyan is, ami kifejezetten zsíros hajra való. Ilyen például a citromolaj, de az irritált, érzékeny fejbőrre is találunk olajat, például a rózsa- vagy szantálfaolaj kiváló ezekre a tünetekre. Ha száraz, korpás, viszkető fejbőrrel küzd, érdemes kipróbálni az Aloe vera olajat. Ezek mindegyike úgy működik a legjobban, ha pár percig fejmasszázzsal beledolgozzunk a fejbőrbe és a hajunk alsó részébe. Persze fontos, hogy minden olaj használata előtt teszteljük azt kézfejünkön, hogy nem-e vált ki allergiás reakciót.

A házi pakolások is nagyszerű eszközei a hajápolásnak. Készíthetünk tápláló pakolást például joghurtból vagy tejből – általában mézzel kombinálják – de gyakran alkalmaznak avokádós vagy paradicsomos pakolást is erősítés céljából. Ha a hajunk növekedését szeretnénk gyorsítani, akkor a tojásfehérjés pakolást érdemes kipróbálnunk.

Végül pedig, ha minden szükséges tápanyag és hatóanyag megfelelően felszívódott, jön az öblítés és a szárítás, pontosabban a száradás. Az öblítést sokan ott rontják el, hogy forró vízzel csinálják, pedig sokkal kíméletesebb, ha langyos, esetleg hideg vízzel öblítjük le hajunkról a sampont vagy éppen a pakolást. A hideg víz ugyanis nem csak a bőrünk esetében zárja össze a pórusokat, hanem hajmosás után is összezárják a kitágult kutikulát és egyúttal nem oldja le a hajtövekről a balzsamot és a pakolásból ott maradt hasznos összetevőket. Emiatt lesz majd hajmosás után fényes és ápolt a haj.

A szárításnál nem véletlen említettünk inkább száradást, mivel bár tudjuk, hogy télen és hideg időben fontos az is, hogy ne fázzunk meg, de ha tehetjük, hagyjuk inkább magától megszáradni a hajunkat. A hajszárítók által fújt forró levegő károsítja a haj szerkezetét, így fénytelen és töredezett lesz, ezért amikor lehetőségünk van rá, töröljük csak meg egy puha törölközővel és hagyjuk magától megszáradni, így az esése is természetesebb lesz és dúsabb hatást kelt.

Orrmelléküreg -gyulladás kezelése és tünetei

Az orrmelléküreg-gyulladás, más néven sinusitis, a melléküregekben található nyálkahártyák gyulladását jelenti. A melléküregek maguk közé tartoznak az arcüreg (maxilláris), homloküreg (frontális), rostasejtek (cellulae ethmoidales) és a légcsőcsontok közötti sejtek. Ez a betegség viszonylag gyakori, szinte mindenki legalább egyszer életében átesik rajta.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.

Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.

Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?