Menü

8 dolog, amit saját kezűleg is elkészíthetsz

Évtizedekkel, századokkal ezelőtt teljesen természetes volt, hogy a mindennapi élethez szükséges „termékeket” otthon készítették el a családok tagjai. Ma már egyszerűen csak levesszük őket a boltok polcairól.

Az utóbbi időkben azonban szerencsére mindinkább „divatossá” váltak a saját kezűleg készített termékek egyrészt a környezettudatosság, másrészt az egészségmegőrzés jegyében. De hobbinak sem utolsó a sorban ez az elfoglaltság. De vajon melyek azok a dolgok, ahol „megéri” a bolti verziót lecserélni az otthonira?

Tisztítószerek

Az egyik legegyszerűbb kategória, amelynek termékeit otthon magunk is elkészíthetjük. Ha nem hagyjuk nagyon elkoszolódni a közvetlen környezetünket, elég, ha van otthon szódabikarbóna, ecet és néhány 100%-os tisztaságú illóolaj.

Szappan

Bizonyos, az interneten fellelhető receptek segítségével gyorsan elkészíthetjük a szappanunkat, és ha elég nagy mennyiséggel dolgozunk, akár egész évre is elegendő lehet. Böngésszünk nyugodtan, találhatunk egyszerű folyékony szappan recepteket is.

Gyertyák

Összegyűjthetjük a maradék viaszt, és abból készíthetjük el a következő adag gyertyánkat, vagy vásárolhatunk méhviaszt, amiből szintén remek gyertyák készülnek, és ha mi magunk állunk neki, jóval olcsóbb is, mint a boltban kapható társaik.

Bodzaszörp

Akár a saját kertünkben terem, akár az erdőben gyűjtjük, a bodza szuper szörpalapanyag. Mindazonáltal sokkal olcsóbb otthon elkészíteni, mint a boltban megvenni, és így egész évben kitart.

Magaságyás

Magaságyást vásárolni rendkívül drága, elkészíteni viszont annál egyszerűbb és olcsóbb. Számos videót találhatunk az interneten, úgyhogy ne legyünk restek megkímélni a pénztárcánkat!

Gyurma

Nem is gondolnánk, de a gyurma is egy olyan dolog, amit gyerekeinknek akár otthon is elkészíthetünk.

Légfrissítő

Bizony gyerekek, háziállatok és esetleg egy fizikai munkát végző férj/partner mellett gyakran szükség lehet a lakásban a friss illatra. Mielőtt azonban a boltba rohannánk, érdemes végiggondolni, milyen egyszerű és olcsó otthoni megoldásokat találunk. Használhatunk kávét, szárított növényekből készült potpourrit, citrusfélék héját, szegfűszeget, ecetet és még sorolhatnánk…

Mosószer

Folyékony mosószert is készíthetünk otthon. Ennek receptjét is könnyedén megtalálhatjuk az interneten. Nagy előnye, hogy erre legtöbbször egy gyermek sem allergiás, így érzékeny bőrre is használható, nem kell attól félnünk, hogy használatától bárki is kiütéses lesz.

A fentiekből láthatjuk, hogy számos dolog van, ami otthon is egyszerűen elkészíthető, és így nemcsak pénzt, de egy boltba menetelt is megspórol számunkra. Valószínűleg szükségünk lesz rá, hogy elsajátítsunk néhány új készséget, de ez csak színesebbé és gazdagabbá fogja tenni az életünket.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.