Megoldások rossz lehelet ellen
- Dátum: 2022.08.19., 02:57
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- acetonos, alkohol, ammóniaszag, baktérium, cukorbeteg, dohányzás, ételek, fogápolás, fogmosás, kellemetlen, lepedék, megoldás, mentol, módszer, nikotin., nyálkahártya, nyelv, nyelvtisztítás, probléma, rossz lehelet, szájhigiénia, szájspray, szájszag, szájvíz
Kínos probléma, ha kellemetlen beszélgetőtársunk lehelete, vagy épp a sajátunk, de mit tehetünk ezellen? Megoldásokat kínálunk rossz szájszag ellen. Bárkivel előfordult már, hogy érezte magán vagy ismerősén a kellemetlen leheletet, ennek okai megelőzhetőek, megszüntethetőek, de mitől lehet egyáltalán rossz szájszagunk?
A szájszag egyik fő oka a száj nyálkahártyájának kiszáradása, illetve a nyelvünkön lévő baktériumok elszaporodása, mely rossz leheletet okoz.
A nem megfelelő szájhigiénia okolható ezért a problémáért, de krónikus betegségek is járnak ilyen tünetekkel, például a cukorbetegség, mely acetonszagú lehelettel jár, vesebetegségre pedig az ammóniaszag utalhat. A rossz lehelet oka lehet többek közt mandulagyulladás, fül-, orr-, gégegyulladás, orrsövényferdülés, vagy reflux is lehet.
Honnan tudhatjuk, hogy szájszagunk van?
Az egyik legjobb módszer a kézfej-teszt, nyaljuk meg a csuklónk belső részét vagy a kézfejünket, majd szagoljuk meg! Ha érezzük, hogy bizony kellemetlen akkor a következő módszerekkel orvosolhatjuk a problémát.
Megoldások kellemetlen lehelet ellen:
Igyunk még több vizet, egész napra elosztva.
Öblögessünk szájvízzel gyakran a nap folyamán. A friss menta íztől mindenki jobban érzi magát. A szájvíz azzal, hogy megöli a baktériumokat, a rossz lehelet okát a forrásánál szünteti meg.
Használjunk szájsprayt, vagy legyen nálunk mentolos rágó, cukorka.
Mossunk fogat naponta legalább kétszer alaposan, esetleg használhatjuk a fogselymet is a fogak között megrekedt ételmaradékok kitisztítására.
Tisztítsuk a nyelvünket is, mert rengeteg kórokozó és lepedék megtapadhat rajta, ezt a műveletet fogkefével is megtehetjük, bár már vannak olyan fogkefék is, amelyeknek a fején nyelvtisztító felületet alakítottak ki, illetve külön nyelvtisztító eszközöket is lehet már vásárolni erre a célra.
Kerüljük a cukros ételeket, váltsunk egészségesebb életmódra. Fogyasszunk sok friss zöldséget, gyümölcsöt, amelyek lepucolják a lepedéket, de a petrezselyemrágcsálás vagy a fahéjfogyasztás is remek módszer a rossz szájszag ellen.
Ne dohányozzunk és kerüljük az alkoholfogyasztást. A dohányzás a kellemetlen lehelet mellett rákot okoz, károsíthatja az ínyt, beszennyezheti a fogakat. A nikotinfüggőség nehezen küzdhető le, érdemes orvosi segítséget kérni, tapaszt használni.
Rossz lehelet ellen kerüljük az olyan élelmiszereket, amelyektől savanyú lehet a leheletünk, például ilyen ismert ételek a hagyma, fokhagyma. Ha társaságba készülünk, ezek fogyasztását mellőzzük.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.
Egy jó fürdő csodákra képes

Egy jó meleg fürdő hatékonyan enyhítheti a stresszt, nyugtatja a fájó izmokat és felkészíti a testet a pihentető éjszakai alvásra. A meleg fürdőnek számos egészségügyi előnye ismert.
Újraélesztés felnőtteknél – gyerekeknél

Az elsősegélynyújtás életeket menthet, ezért a vizsgán is komolyan veszik, hogy mennyire sajátítottuk el a segítségnyújtás szabályait, azonban az újraélesztés technikáját nem csak a vizsgára készülőknek érdemes elsajátítani.