Állítsd össze a saját házi patikádat!
- Dátum: 2022.08.20., 06:58
- Fort Molnár Henriett
- képek:pexels.com
- aktív szén, aloe vera, cayenne-i bors, egészség, fekete nadálytő, gyógynövény, gyömbér, kamilla, patika, vitamin
Annak ellenére, hogy igyekszünk egészséges (adalék-, illetve mérgező anyagoktól mentes) életet élni, előfordul, hogy különféle betegségek, fertőzések csapják fel a fejüket a környezetünkben, családunkban.
A következőkben találtok egy listát, ami segíthet felkészülni az olyan váratlan, betegséggel járó szituációkra, ahol a betegség nem életveszélyes, csak a mindennapi életet korlátozza vagy teszi kellemetlenné. Szóval egy jó kis házi patikát állíthattok össze magatoknak az alábbi tippek segítségével.
Fontosnak tartom hangsúlyozni, hogy a súlyosabb, komolyabbnak tűnő állapotok esetén az orvosnál tett látogatás elengedhetetlen!
Aktív szén
Ételmérgezés esetén azonnal alkalmazható, de jó hasmenéses, illetve hányásos panaszokra is.
Árnika
Hagyományosan izomfájdalmakra, sérülésekre használják, de kipróbálhatjátok zúzódások kezelésére is. Soha ne használjátok nyílt sebeken!
Cayenne-i bors
A legtöbben főzéshez használják a cayenne-i borsot, e mellett azonban számos jótékony egészségügyi hatással is rendelkezik. Segít a vérzések csökkentésében, javítja a véráramlást és felgyorsítja a felépülést. Gyerekeknél nem ajánlott alkalmazni.
Kamilla
Tinktúráját használhatjátok relaxációs eszközként, esti elalváshoz, de jó szolgálatot tesz a gyerekek fogzásánál is. Ha a száraz leveleiből borogatást készítetek, és a szemre helyezitek, csökkenti azok pirosságát. Használható koszmó kezelésére is, itt azonban fontos, hogy utána a bőrt mindig hidratáljuk valamilyen babák bőrére fejlesztett krémmel, mert a kamilla nagyon erős szárító hatással bír. A csecsemőkori hasfájás esetén is jó szolgálatot tehet akár úgy is, hogy a kicsi hasát borogatjuk langyos főzetével.
Fekete nadálytő
Segíti a sérülések és a törött csontok gyógyulását. Használható borogatásként, akár útifűvel együtt. Segít megelőzni, illetve véget vetni a különféle fertőzéseknek.
Gyömbérkapszula
A gyömbérgyökér kivonata kapható kapszula formában is, és érdemes belőle tartani otthon egy dobozzal, mert elég széles körben felhasználható. Jó hányinger ellen, valamint reflux esetén, gyomorbántalmakra és a terhességi rosszullétek esetén is.
Borsmenta
Remek választás emésztési panaszok vagy a gyomor megbetegedései esetén. Ilyenkor ajánlott tea formájában fogyasztani. Tinktúrája alkalmas fejfájás kezelésére.
Vörös szil
Torokfájásra, vagy ha egyszerűen csak valami irritálja a torkotokat, nyugodtan igyatok egy vörös szil teát. Garantáltan segíteni fog.
Almaecet
Ez az egyik kedvenc csodaszerem. Segíthet a fogyásban, a szervezet egészségének fenntartásában. Tegyetek egy evőkanállal egy pohár vagy egy üveg vízbe, és fogyasszátok! Legjobb, ha reggel éhgyomorra isszátok. Segít az emésztőrendszeri panaszok feloldásában, gyomorrontás vagy ételmérgezés esetén. Lerövidíti a betegségek időtartamát.
Aloe vera
Legyen egy szép, egészséges növényed otthon, aminek a leveléből bármikor lecsippenthetsz égési sérülések kezelésére.
Varázsmogyoró vagy csodamogyoró
Karcolások, vágások kezelésére kiváló, de kozmetikai célokra is alkalmazható, például tonizáló hatása miatt. Szülés után a hasbőr kezelésénél is felhasználhatjátok.
A házi patika összetevőinek száma szinte végtelen. Fentebb hoztam néhány ötletet, de kellő utánajárással, illetve ismerősökkel, barátokkal való beszélgetés, tapasztalatok alapján a lista tovább bővíthető. Így sosem maradtok segítség nélkül a mindennapokban, ha valami hirtelen kellemetlenség történik.
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Egy nap az elhivatottságért – Július 1. az egészségügy dolgozóié

Semmelweis-nap – A magyar egészségügy ünnepe! Július 1-je minden évben különleges nap a magyar egészségügy számára: Semmelweis-nap, amelyen az egészségügyi dolgozókat ünnepeljük, és tisztelgünk munkájuk, elhivatottságuk és emberségük előtt.
Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.
Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.
A színek hatásai

A színeknek kiemelkedő szerepük van az életünkben. Kutatások szerint egyes érzelmek sokkal jobban társíthatók egy adott árnyalathoz, mint bármely másikhoz. Mivel a környezetünk képes befolyásolni a hangulatunkat is, így a színek pszichológiájának előnyeit a mindennapi életünkben is kamatoztathatjuk.