Menü

Állítsd össze a saját házi patikádat!

Annak ellenére, hogy igyekszünk egészséges (adalék-, illetve mérgező anyagoktól mentes) életet élni, előfordul, hogy különféle betegségek, fertőzések csapják fel a fejüket a környezetünkben, családunkban.

A következőkben találtok egy listát, ami segíthet felkészülni az olyan váratlan, betegséggel járó szituációkra, ahol a betegség nem életveszélyes, csak a mindennapi életet korlátozza vagy teszi kellemetlenné. Szóval egy jó kis házi patikát állíthattok össze magatoknak az alábbi tippek segítségével.

Fontosnak tartom hangsúlyozni, hogy a súlyosabb, komolyabbnak tűnő állapotok esetén az orvosnál tett látogatás elengedhetetlen!

Aktív szén

Ételmérgezés esetén azonnal alkalmazható, de jó hasmenéses, illetve hányásos panaszokra is.

Árnika

Hagyományosan izomfájdalmakra, sérülésekre használják, de kipróbálhatjátok zúzódások kezelésére is. Soha ne használjátok nyílt sebeken!

Cayenne-i bors

A legtöbben főzéshez használják a cayenne-i borsot, e mellett azonban számos jótékony egészségügyi hatással is rendelkezik. Segít a vérzések csökkentésében, javítja a véráramlást és felgyorsítja a felépülést. Gyerekeknél nem ajánlott alkalmazni.

Kamilla

Tinktúráját használhatjátok relaxációs eszközként, esti elalváshoz, de jó szolgálatot tesz a gyerekek fogzásánál is. Ha a száraz leveleiből borogatást készítetek, és a szemre helyezitek, csökkenti azok pirosságát. Használható koszmó kezelésére is, itt azonban fontos, hogy utána a bőrt mindig hidratáljuk valamilyen babák bőrére fejlesztett krémmel, mert a kamilla nagyon erős szárító hatással bír. A csecsemőkori hasfájás esetén is jó szolgálatot tehet akár úgy is, hogy a kicsi hasát borogatjuk langyos főzetével.

Fekete nadálytő

Segíti a sérülések és a törött csontok gyógyulását. Használható borogatásként, akár útifűvel együtt. Segít megelőzni, illetve véget vetni a különféle fertőzéseknek.

Gyömbérkapszula

A gyömbérgyökér kivonata kapható kapszula formában is, és érdemes belőle tartani otthon egy dobozzal, mert elég széles körben felhasználható. Jó hányinger ellen, valamint reflux esetén, gyomorbántalmakra és a terhességi rosszullétek esetén is.

Borsmenta

Remek választás emésztési panaszok vagy a gyomor megbetegedései esetén. Ilyenkor ajánlott tea formájában fogyasztani. Tinktúrája alkalmas fejfájás kezelésére.

Vörös szil

Torokfájásra, vagy ha egyszerűen csak valami irritálja a torkotokat, nyugodtan igyatok egy vörös szil teát. Garantáltan segíteni fog.

Almaecet

Ez az egyik kedvenc csodaszerem. Segíthet a fogyásban, a szervezet egészségének fenntartásában. Tegyetek egy evőkanállal egy pohár vagy egy üveg vízbe, és fogyasszátok! Legjobb, ha reggel éhgyomorra isszátok. Segít az emésztőrendszeri panaszok feloldásában, gyomorrontás vagy ételmérgezés esetén. Lerövidíti a betegségek időtartamát.

Aloe vera

Legyen egy szép, egészséges növényed otthon, aminek a leveléből bármikor lecsippenthetsz égési sérülések kezelésére.

Varázsmogyoró vagy csodamogyoró

Karcolások, vágások kezelésére kiváló, de kozmetikai célokra is alkalmazható, például tonizáló hatása miatt. Szülés után a hasbőr kezelésénél is felhasználhatjátok.

A házi patika összetevőinek száma szinte végtelen. Fentebb hoztam néhány ötletet, de kellő utánajárással, illetve ismerősökkel, barátokkal való beszélgetés, tapasztalatok alapján a lista tovább bővíthető. Így sosem maradtok segítség nélkül a mindennapokban, ha valami hirtelen kellemetlenség történik.

Használt ruhát venni menő!

Sokan szeretik a használt ruha piacot, hiszen fantasztikus és egyedi darabok bújnak meg olykor-olykor a túrkálókban, ami manapság már egyáltalán nem kínos dolog.

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Óvjuk okoseszközeinket, gyógyszereinket a melegtől!

Nem csak az emberek viselik nehezen a kánikulát, hanem a technológiai eszközök is megsínylik a szélsőséges időjárást. Az extrém időjárás nem csak az emberek életét nehezíti meg, de használati tárgyainkban is kárt tehet.

Mit jelent az úszófül és mely tünetekkel jár?

A strandolás kellemetlen velejárója lehet a füldugulás, fülfájás, különösen gyermekek és fiatalok körében fordul elő gyakran. Mit jelent az úszófül, s vajon összefügg a strandolással? Mitől fáj a fülünk úszás után, s miért a gyerekek és fiatalok leginkább érintettek ebben?

Napégés után…

A nyár gyakori veszélye az erős UV-sugárzás, ami különösen veszélyes, hiszen percek alatt leéghetünk a napon. Ilyenkor kiemelten fontos, hogy kellő figyelmet fordítsunk a megelőzésre, ám ha már megtörtént a baj, akkor a napégett bőr ápolására.