Menü

Mi az az orvosi asztrológia

Az orvosi asztrológia, más néven asztromedicina egy nagyon régre visszanyúló tudomány, melyet a mai napig bizonyos gyógymódokban alkalmaznak.

Már Hippokratész, mint híres asztrológus és mondhatni az első orvos is azt vallotta, hogy az az orvos, aki nem ismeri az asztrológiát, sokat veszít szakemberként. Az orvostudomány és az asztrológia kapcsolata már az ókori Babilonba is visszaeredeztethető. Mezopotámiában tudósok vizsgálták a betegségek, járványok kialakulásának összefüggéseit a bolygók állásával.

Azt gondolták, hogy az emberi szervezet egyfajta naprendszer, vagyis ha szívünket egy napnak tekintjük, akkor hozzá képest a belső elválasztású mirigyek (például mellékvese, pajzsmirigy, petefészek) spirálisan helyezkednek el, pont, mint a bolygók egy nap körül. Megfigyelték, hogy az emberi testben a vér áramlása megváltozik nagyfogyatkozáskor, napkitöréskor, de összefügg a napnyugtával és napfelkeltével is, erre egyre több kísérleti bizonyíték is rendelkezésünkre áll.

A modern orvosi asztrológia azon az alapelven működik, hogy ne a betegséget, hanem a beteget kezelje az orvos. Nagyon fontos megjegyezni, hogy egy asztromedikus sem állítja, hogy az asztrológia helyettesíthet bármilyen orvosi kezelést, csupán egy segítő kezet nyújthat egy diagnózis felállításában, fő feladata a megelőzés.

Ahhoz, hogy asztromedicina vonalán induljunk el betegségünk felkutatásában, nem csak az a fontos, hogy nekünk, mint betegnek mi a horoszkópunk, ez ennél egy sokkal komplexebb dolog. A mi horoszkópunknak passzolnia kell orvosunkéval, vagyis az a fontos, hogy mindkettőnk horoszkópja ugyanahhoz az elemhez kapcsolódik, vagyis a négy elem közül a levegőhöz, tűzhöz, vízhez, vagy a földhöz.

Így alakul ki a páciens-orvos asztrológiai kompatibilitás. Ez mellett természetesen a legfontosabb, hogy mi milyen jegyhez tartozunk, minden jegynek megvan a rá jellemző kritikus pont, amiben betegség teljesedhet ki. Ha egy felnőtt elkezd foglalkozni az asztrológiával, akkor a csillagjóslás révén segíthet megelőzni a jegyére jellemző betegségek kialakulását.

Biztosan hallottunk már arról, hogy a régebbi időkben nagy asztrológusok megjósolták, hogy mikor lesznek áradások, mikor lesz világvége, de az egyik legfontosabb ebben az, hogy próbáltak a csillagok állásából járványok megjelenésére is következtetni.

Minden azon az egyszerű elven alapul, hogy minden bolygónak, vagyis a Földnek, a Napnak és az összes többinek is van egy mágneses mezője, melyek különböző intenzitásúak, egymásra hatással vannak, így mi, emberek is részesülünk belőle, vagyis befolyásolják az emberi test elektromágneses terét. Ha abba belegondolunk, hogy minden bolygó hatással van a másikra, és ezt kivetítjük szervezetünkre, akkor azt az összefüggést láthatjuk, hogy ha valami fáj, például a fejünk, akkor annak oka nem a fejünk, hanem az már csak egy jele valamilyen másik problémának.

Érdemes végigböngészni az internet asztrológiai oldalait, hogy mik a jegyünkre jellemző tünetek, mik azok, amikkel segíthetünk szervezetünknek a hatékonyabb működésben és megfigyelhetjük, hogy a bolygók állása milyen hatással lehet egészségünkre.

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

Kristályok, amelyek segítenek a negatív energiák megóvásától

A kristályok valóban lenyűgöző eszközök lehetnek a negatív energiák elkerülésében és a belső egyensúly megteremtésében. Az alábbiakban összefoglalom a felsorolt kristályok főbb jellemzőit, és hogy hogyan segíthetnek a stressz és a negatív hatások kezelésében.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.