Menü

Tippek téli bőrvédelemhez

Mindenki bőrtípusa más és más ápolást igényel, s nemcsak attól függően, hogy érzékeny bőre, száraz bőre, zsíros bőre van-e valakinek, hanem attól is, hogy épp mely évszakban járunk.

A központi fűtés, a hideg, a szél, és a kinti-benti hőmérséklet közti hőmérséklet különbség mind próbára teszik a bőrt.

Télen a bőr legfelső rétege kiszárad, berepedezik, kipirosodik, megjelenhet az ekcéma, s hogy arcunk újra selymes legyen és puha, ahhoz a speciális téli bőrápolási rutin szükséges. Legfontosabb ebben az időszakban a hidratálás.

Jöhetnek a nyáron mellőzött, ám télen szükséges zsírosabb, sűrűbb állagú krémek.

Míg nyáron könnyű krémzseléket használunk, addig a téli hónapokban a zsírosabb arcápolókat részesítjük előnyben. Különösen száraz bőrűeknél akár naponta többször is ajánlott átkrémezni a bőrt.

Óvatosan az arcradírral. Az arcradír fontos eleme az arcápolásnak ALKALMANKÉNT, ám tudni kell, hogy a túlzásba vitt használat szinte „leradírozza” a bőr természetes hidratáltságát.

Használjunk fényvédő krémet!

Bizony jól írtam, nem az évszakot kevertem össze. Télen is süt a nap és a bőrnek télen is fontos a fényvédelem. Télen is védekezzünk a nap káros hatásai ellen! A 15 faktoros naptejek a mindennapi kint tartózkodáshoz elegendőek, így elkerülhető a bőrdaganatok kialakulása.

Használjunk ajakápolót!

Az ajkainkat többször is kenjük át ápoló stifttel megóvva ezzel a széltől, hidegtől. Nincs rosszabb, mint a sebes, kirepedezett ajak, mely komoly fájdalommal is járhat.

Védjük arcunkat a széltől! Amennyire lehet, tekerjünk sálat az arcunkra, hordjunk csősélat, kesztyűt és sapkát!

A gyakori kézmosás és a hideg miatt különösen fontos a kézkrémek gyakori használata is.

Aki szoláriumba jár, mindenképp használjon gyakrabban testápoló krémeket, s tartsunk mértéket, hiszen a szoláriumokban használt ultraibolya fény is növeli a bőrdaganatok, így a melanóma kialakulásának rizikóját is.

Párásítsunk! A fűtés miatt a benti száraz levegő nedvességet von el a bőrtől, ezért a párásítók jó szolgálatot tehetnek, igazán kellemes a párásítást illatos illóolajokkal végezni.

Szedjünk vitamint! A bőrünknek ez télen különösen fontos, ajánlott a D vitamin, az E vitamin. Mindezek mellett, ha a folyadékpótlásra és a változatos táplálkozásra is odafigyelünk, akkor minden bizonnyal szép és egészséges bőrrel vészelhetjük át a telet.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.

"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?

Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.

Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.