Menü

Javaslatok, amelyek átsegíthetnek egy depresszív napon

Ha depresszióval küzdesz, vagy éppen egy hosszabb negatív időszakon mész keresztül, tisztában vagy vele, hogy vannak napok, amikor nincs energiád. A reggeli felkelés is óriási feladatnak tűnhet, aminek a végrehajtására nem vagy képes. Néha azok a dolgok segítenek jobban érezni magadat, amelyeket a legnehezebb megtenni ezeken a napokon.

Lentebb megosztunk néhány tippet – aprókat és óriásiakat -, amelyek segíthetnek egy rossz napon.

Kelj ki az ágyból!

Ezeken a napokon már a felkelés gondolata is elég lehet ahhoz, hogy mégis ágyban maradj. Fontos azonban, hogy megtedd, amit csak tudsz! Eldöntheted, mi az, ami várhat például a háztartásban, és mi az, amit muszáj aznap elvégezned. Lehet, hogy csak arra lesz erőd, hogy a kanapéig elbotorkálj, és ott lefeküdj, de tedd meg, és meglátod, ez is segíthet.

Egyél valami apróságot!

Ha rendszeresen és egészségesen étkezel, az az általános közérzetedet és a hangulatodat is befolyásolja. De ha úgy érzed, az energiaszinted nagyon alacsonyan van, csak igyál meg egy teát, vagy szürcsölj egy kis húslevest. Egyél néhány kekszet. Ha valami van a gyomrodban, az máris javítja a hangulatodat egy kicsit.

Vedd be a gyógyszereidet!

Ha a depressziónak már a gyógyszeres kezelést igénylő fázisával vagy kénytelen megküzdeni, nagyon fontos, hogy egy alkalmat se hagyj ki! Még ha úgy is érzed, nem vagy képes felkelni, és kimenni a konyhába, hogy bevedd a tablettákat, akkor is tedd meg. Jó ötlet lehet őket az éjjeliszekrényen tárolni egy pohár víz társaságában.

Fürödj meg, zuhanyozz le!

A higiénia megtartása fontos részeleme a folyamatnak, ami elősegíti, hogy jobban érezd magad. Ha éppen magadba zuhansz, egyszerű lehet elfeledkezni az öngondoskodásról, és lehet, hogy túl nagy erőfeszítésnek tűnhet elmenni a fürdőszobáig. De amikor már a forró vízben ülsz, jobban fogod érezni magad.

Beszélgess!

A beszéd legtöbbször segít, hogy biztonságban érezzük magunkat, és valaki törődjön velünk. A beszélgetőpartnernek nem kell megoldásokat szolgáltatnia, vagy kibeszélnie belőlünk a depressziót. Az egyszerű beszélgetés segíthet abban, hogy jobban legyünk, történjen az akár videochaten, telefonon vagy a közösségi média bármilyen platformján keresztül.

Mozogj!

Most mondhatod, hogy milyen ötletekkel állok itt elő, de hidd el, egy kis testmozgás, legyen az bármilyen egyszerű és rövid, segíteni fog. Ez igaz az élet legtöbb helyzetére és problémájára. A ritmusos mozgások, mint például a tánc biztos segít túlélni a napot. De bármilyen apró lépés is elég, csak mozogj!

Aludj!

Az alvás sokszor meghatározza az egész napot. Ha nem alszol kipihentetően, a depressziód is rosszabbodhat. Igyekezz egy egészséges alvásritmust fenntartani. Figyelj rá, mikor mész aludni, mikor kelsz, és próbáld kerülni a nappali szundikat.

Menj ki a napra!

Nincs is jobb hangulatfokozó, mint a napozás vagy egy séta a napon, ahol D-vitamint kap a szervezeted. Maga a szabadban töltött idő is növeli a szerotonin szintet, csökkenti a vérnyomást, és javít az alvásminőségen.

Légy magadhoz kedves!

Ha nehéz időszakon mész keresztül, igyekezz odafigyelni, hogy magaddal kedves maradj, és legtöbbször ez a dolog legnehezebb része. Érezz magaddal együtt, és légy elnéző, amíg nehéz napjaid vannak.

Találj magadnak egy mantrát!

Jó megoldás vagy segítő eszköz lehet, ha valahogyan kifejezed magad, és megtalálod, mi az, ami boldoggá tesz, örömet okoz. Lásd meg a jó dolgokat, amik körülötted, veled történnek, és azokat fordítsd át egy mantrába. Ezt használd minden nap, és minden olyan napon is, amikor semmi erőd felkelni.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.