Menü

Ötletek téli depresszió ellen

Unalmas január. Komor reggelek. Hideg. Néha eső, olykor fagy, máskor köd. Az ünnepek is elmúltak. Visszatérés a munkába, gyerekek oviba, suliba, ismét a mókuskerék. Fogadalmak, fogyókúrák, rohanós hétköznapok, „mármegintrohanás”. Mennyire ismerős?

Jól érzem én, hogy a január az egyik legdepisebb hónap? Az oka szerintem ismert: a napok rövidek és sötétek, alig süt a nap, az ünnepek elmúltak, az ünnepi láz kiégett, a karácsonyfákat kidobtuk, a bejgli elfogyott, a szilveszteri buli véget ért. A fényhiány eleve hoz magával egy levertséget, hiszen mennyivel másabb a hangulatunk egy napos tavaszi reggelen, vagy egy vidám nyári hajnalon…nos ezekre még várnunk kell. Január van.

Télen elkerülhetetlenül lemerül a szervezet energiaszintje, jellemző a fáradékonyság, a nyomott hangulat, a kedvetlenség, ettől függetlenül a 2023-as évet nem kell depresszióval kezdeni és a januárt sem kel szidni, csak dobjuk fel a napjainkat egy kicsit!

Elsőként személy szerint nekem a mániám a rendrakás. Ha a környezetem rendben van, ha maga körül rend van, az ad egyfajta belső rendezettséget is. A káosz nem segít.
Takarítsuk ki virtuális fiókjainkat is, az ünnepek alatt felhalmozódott e-maileket, reklámleveleket töröljük, legyen átlátható minden.

Gondoljunk a következő vakációra, szünetre, szabadságra! Nézzünk szálláshelyeket, programokat a neten a tavaszra, foglaljunk le a nyaralást, jó érzés tervezni és válogatni a programok között, szervezzünk, tervezzünk!

Legyen énidőnk! Az ünnepek utáni evészet lezárásaként vagy az új év kezdéseként mi sem lehetne jobb, mint a testmozgás, melyet követhet egy kis olvasás, egy forró fürdő, arcpakolás, filmnézés, egy finom vacsora. Foglalkozzunk magunkkal!

Szedjünk vitaminokat, étrendkiegészítőket! Erősítsük meg immunrendszerünket! Fontos a D-vitamin bevitele az omega 3, a C-vitamin. Együnk sok halat és zöldséget, kevés gyümölcsöt. Ha tudunk menjünk szaunázni, Otthon használjunk párologtatót, illatos olajokkal.

Tettünk újévi fogadalmat? Ha igen, kezdjük el megvalósítani, írjunk célokat, keressünk edzéstervet, fogjunk bele az áhított vállalkozásba, írjuk meg azt a könyvet, vágjunk bele! Most és nem holnap!

Ismerjük fel és adjunk hálát az élet apró örömeiért: érdemes minden este végig gondolni, hogy aznap mi mindenért tartozunk köszönettel, milyen jó dolgok történtek velünk. Miért érezhetjük magunkat szerencsésnek és értékeljük azokat!

A horkolás és kialakulása, okai, jellemzői

Maga a horkolás nem betegség, önmagában csak ártalmatlan hangjelenség, ugyanakkor az említett éjszakai légzéskimaradásokat jelentő alvási apnoé szindróma részjelensége is lehet, amit egészségügyileg komolyabban kell venni, mint a szimpla horkolást.

Mi egy coach feladata?

Sok helyen találkozhatunk coach-okkal, ez a szakma egyre szükségesebbé és népszerűbbé válik, de talán teljesen egyértelmű mindenkinek, hogy mit is csinál egy coach, mi a feladata. Nézzük ki ő és mit csinál?

Masszázsra indulsz? – így készülj rá

A masszázs egy testet és lelket melengető, pihentető vagy épp frissítő terápia, amire érdemes kicsit felkészültebben érkezni.

A Tour de Hongrie nyomában…

A 45. Tour de Hongrie magyar kerékpárverseny nemzetközi mezőnye 2024. május 8-12. között öt nap alatt 854 kilométert tesz meg a pécsi Bárány utcai befutóig. Olyan világsztárok indulnak, mint Peter Sagan vagy a Tour de France rekordra hajtó Mark Cavendish.

Ultrabalaton negyedszer, avagy mi fán terem a csapatszellem!

A Tolna Vármegyében immáron öt éve aktívan működő FuTamási futócsoportunkból idén is nekivágott 10 fő, hogy körbefussa a Balatont, Magyarország egyik legnépszerűbb futóversenyén, a 18. alkalommal megrendezett NN Ultrabalatonon!