A kézápolás fontossága
- Dátum: 2023.02.25., 09:53
- Balogh Emese
- képek:pexels.com
- avokádóolaj, bőr, bőrápolás, bőrápoló, fertőtlenítő, hialuronsav, kamilla, kéz. kézfej, kézápolás, kézápoló, kézkrém, krém, lenmagolaj, öregedés, repedezett, shea vaj, száraz, vegyszer, vitamin
Nem gondolnánk, de a kézbőrre is legalább akkora hangsúlyt érdemes fektetni, mint arcunkra. Egyrészt a kézfejünk is folyamatosan ki van téve az időjárási viszonyoknak – kivéve, ha kesztyűt hordunk -, mint például a napfény vagy a száraz, hideg levegő, másrészt pedig mivel tenyerünkben nem találhatók faggyúmirigyek és a zsírszövet aránya is nagyon alacsony, itt nagyon könnyen meglátszanak az öregedés jelei. Arról nem is beszélve, hogy kezünket napi szinten érik kémiai behatások is, mint a mosogatás, fertőtlenítők használata, kézmosás, esetleg bizonyos munkákkal járó egyéb kemikáliák, festékek.
Persze tudjuk, hogy a mosogatószertől és a szappantól nem fog égni a bőrünk, azonban, ha szeretnénk megóvni a kezünket is a korai öregedés jeleitől, érdemes kesztyűt használnunk minden fajta vegyszer használatakor. Talán furcsának tűnhet, de a kézmosás is olyan behatásnak számít, ami után hidratálásra van szüksége a bőrnek, így ha tehetjük, hordjunk magunkkal egy kézápoló krémet és alkalmazzuk minden kézmosás után.
A kézápoló krémek esetében is érdemes figyelembe venni azt, hogy fényvédővel ellátott terméket válasszunk, mivel kézfejünk is folyamatosan ki van téve a káros UV-sugaraknak. Ezen kívül részesítsük előnyben a természetes, könnyen felszívódó krémeket, mint például az aloe vera és a shea vaj. Kaphatók vitaminokkal felturbózott krémek is, illetve a hialuronsav a kézápolásban is egy elengedhetetlen hozzávaló.
Bár manapság szinte lépten nyomon fertőtlenítjük a kezünket az esetleges kórokozóktól tartva, ne felejtsük el, hogy ezek nagyrészt alkoholos készítmények, így nagy mértékben szárítják a bőrt. Ez azért probléma, mert a kirepedezett bőr épp azt fogja eredményezni, amitől óvtuk magunk a fertőtlenítővel: sokkal kitettebbé válunk a kórokozóknak és a külvilágnak. Próbáljunk a kézfertőtlenítőből is bőrkímélő fajtát használni, illetve rendszeresen használjunk mellé kézápoló krémet, így elkerülhetjük a repedezett és száraz bőrt.
Ha nagyon egyszerűen szeretnénk megfogalmazni, akkor a kézápolásban ugyanazokat a praktikákat alkalmazhatjuk, mint amiket az arcunk esetében is, tehát a C-vitamin, B-vitamin, peptidek és hialuronsav itt is hatásosak, valamint a fényvédővel ellátott krémek is remek választások.
Számos opció közül választhatunk, hiszen a kézápolás területén is elérhetők már különböző bőrradírok, hidratáló és fényvédő krémek, valamint olyan kombinált termékek, amik a körmök és a körömágy ápolására is alkalmasak. Gyakori alapanyag a lenmagolaj, százszorszép-kivonat, shea vaj, kamilla-kivonat, hialuronsav, avokádóolaj és különböző vitaminok. Ha teljesen természetes megoldásra vágyunk, akár otthon is elkészíthetjük saját kézkrémünket egyszerű alapanyagokból.
Mindent, amit a Sjörgen- szindrómáról tudni kell

A Sjögren-szindróma egy autoimmun betegség, amely elsősorban a külső elválasztású mirigyeket érinti, mint például a nyál- és könnymirigyek, ami szájszárazságot (xerostomia) és szemszárazságot (xerophtalmia) okoz. A betegség más szervrendszereket is érinthet, például a tüdőt és a veséket, és különböző súlyosságú formái léteznek, amelyek gyulladásokkal és vasculitissel járhatnak.
Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.