Jelek, hogy lelkileg elfáradtál
- Dátum: 2023.04.29., 16:30
- Udvari Fanni
- képek:pexels.com
- életmód, energiahiány, fáradság, gyengeség, kimerültség, munka, pihenés
A stressz nem csak a testi-, de a lelki egészségedre is káros hatással van. Ha éveken keresztül feszültségben és stresszben élsz, ne csodálkozz, ha előbb-utóbb ingerült, fáradt, reménytelen, kiégett, majd depressziós leszel.
Számtalan stresszlevezetési technika létezik napjainkban, alkalmazd a számodra legmegfelelőbbet még mielőtt nagyobb lenne a baj. Az alábbi tünetek arra utalnak, hogy igencsak elfáradtál lelkileg, itt az ideje, hogy csökkentsd a stressz hatását az életedben.
1. Egész nap nincs semmihez kedved, állandó fáradtság gyötör, nincs kedved kikelni az ágyból, mindig csak pihennél. Éjszaka rémálmaid vannak, zaklatottan alszol, reggel izzadtan, fáradtan ébredsz.
2. Megmagyarázhatatlan testi fájdalmak gyötörnek: izomfájdalom, görcsök, fejfájás, gyomorfájás, szédülés és homályos látás.
3. Ha valaki megkérdezi, hogy mi a problémád, nem tudsz rá válaszolni, mert igazából te sem tudod. Csak azt érzed, hogy nincs motivációd és energiád semmihez.
4. Szétesettnek és figyelemhiányosnak érzed magad. A tested és az elméd egyáltalán nincs összhangban.
5. Állandóan fokozott érzelmi állapotban vagy, erős hangulatingadozások gyötörnek. Egyik percben még tele vagy szeretettel, míg a másik pillanatban az egész világot az ellenségednek érzed.
6. Enyhe pánikrohamok, és krónikus szorongások gyötörnek.
7. Hiába vesznek körbe emberek, mégis magányosnak érzed magad. Mindenkiben kételkedsz, csak az ellenséget látod az emberekben, állandó védekező álláspontban vagy.
8. Állandó negatív gondolatok, féltékenység, düh, harag, szomorúság, kétségbeesés gyötör. Gyakran érzed úgy, hogy az egész világ ellened szegült.
9. Fizikai gyengeség gyötör, görbe a tartásod, erőtlenek a lábaid. Hiába mész edzőterembe, alig tudod mozgatni a végtagjaid. Kötelező feladatnak érzed a mozgást, ami nem boldogít.
10. Gyakran érzel félelmet, bizonytalanságot a jövővel kapcsolatosan. Úgy érzed, hogy szeretnéd az egész eddig életedet elfelejteni, és új lappal kezdeni mindent, mert ez a személyiség, ami te vagy most egyáltalán nem képes a boldog, kiegyensúlyozott életre.
Figyelj: NAGYON fontos, hogy őszinte legyél önmagadhoz. Azután szelektálj. Ami rosszat tesz neked, iktasd ki, amennyire lehet. Kapcsold ki a telót. Ne találkozz az energiavámpír emberrel. Ne hajszold magad agyon a munkában.
Ami pedig jó neked, arra tegyél egy lapáttal. Menj el fürdőbe. Olvass egy klassz könyvet. Tölts sok időt a szabadban. Koncentrálj azokra a családtagjaidra, barátaidra, akik simogatják a lelkedet. Nevess, pihenj, keresd meg mindenben a jót. Ha ezeket megteszed, hidd el, hamar magad mögött hagyhatod a sötét, energiahiányos napokat, és rendbe fogsz jönni.
A Montessori alapelvek

Maria Montessori, olasz orvosnő és pedagógus, a róla elnevezett pedagógiai-pszichológiai nevelési módszerek kidolgozója, mely teljesen forradalmasította a XX. századi gyereknevelést.
Mi az a kapszula ruhatár?

A „kapszula ruhatár” (angolul: capsule wardrobe) egy olyan ruhatár, amely tudatosan válogatott, kevés, de jól kombinálható alapdarabokból áll. A célja az, hogy kevesebb, de jobb minőségű ruhánk legyen, amelyeket hosszabb ideig tudunk hordani.
Kire hallgatunk döntéshelyzetben?

Döntéshelyzetben többféle személyre vagy tényezőre is hallgathatunk, attól függően, hogy milyen típusú döntésről van szó, milyen a személyiségünk, és milyen környezetben vagyunk. Vajon kire vagy mire szoktunk hallgatni döntéshelyzetben?
Soha nem látott magasságokban a virtuális valóság

A virtuális valóság (VR), mint szórakoztatási forma alig pár éves múltra tekint vissza, mégis rengeteget fejlődött. A fejlesztések jelenleg a harmadik generációnál tartanak, amely már képes az emberi test szinte minden mozgását egy közös térben érzékelni. Írásomat többek között az inspirálta, hogy nemrégiben lehetőségem volt kipróbálni a VR technológiát és több játékkal is játszhattam. Az alábbi cikkben egyfajta áttekintést kaphatunk arról, hogy jelenleg hol tart az említett „tudomány” és hogyan jutott idáig.
Mindenkinek kell egy hobbi, ami önbizalmat ad

A magabiztosság nem velünk született adottság, sokkal inkább egy olyan készség, amelyet az élet során fejleszthetünk. Egy meglepően hatékony és gyakran alábecsült módszer erre a rendszeres hobbi gyakorlása. Legyen szó festésről, futásról, túrázásról vagy kertészkedésről, a szenvedéllyel űzött szabadidős tevékenységek nemcsak örömet nyújtanak, hanem hosszú távon hozzájárulnak önmagunk jobb megismeréséhez és önértékelésünk növeléséhez is.