Jelek, hogy lelkileg elfáradtál
- Dátum: 2023.04.29., 16:30
- Udvari Fanni
- képek:pexels.com
- életmód, energiahiány, fáradság, gyengeség, kimerültség, munka, pihenés
A stressz nem csak a testi-, de a lelki egészségedre is káros hatással van. Ha éveken keresztül feszültségben és stresszben élsz, ne csodálkozz, ha előbb-utóbb ingerült, fáradt, reménytelen, kiégett, majd depressziós leszel.
Számtalan stresszlevezetési technika létezik napjainkban, alkalmazd a számodra legmegfelelőbbet még mielőtt nagyobb lenne a baj. Az alábbi tünetek arra utalnak, hogy igencsak elfáradtál lelkileg, itt az ideje, hogy csökkentsd a stressz hatását az életedben.
1. Egész nap nincs semmihez kedved, állandó fáradtság gyötör, nincs kedved kikelni az ágyból, mindig csak pihennél. Éjszaka rémálmaid vannak, zaklatottan alszol, reggel izzadtan, fáradtan ébredsz.
2. Megmagyarázhatatlan testi fájdalmak gyötörnek: izomfájdalom, görcsök, fejfájás, gyomorfájás, szédülés és homályos látás.
3. Ha valaki megkérdezi, hogy mi a problémád, nem tudsz rá válaszolni, mert igazából te sem tudod. Csak azt érzed, hogy nincs motivációd és energiád semmihez.
4. Szétesettnek és figyelemhiányosnak érzed magad. A tested és az elméd egyáltalán nincs összhangban.
5. Állandóan fokozott érzelmi állapotban vagy, erős hangulatingadozások gyötörnek. Egyik percben még tele vagy szeretettel, míg a másik pillanatban az egész világot az ellenségednek érzed.
6. Enyhe pánikrohamok, és krónikus szorongások gyötörnek.
7. Hiába vesznek körbe emberek, mégis magányosnak érzed magad. Mindenkiben kételkedsz, csak az ellenséget látod az emberekben, állandó védekező álláspontban vagy.
8. Állandó negatív gondolatok, féltékenység, düh, harag, szomorúság, kétségbeesés gyötör. Gyakran érzed úgy, hogy az egész világ ellened szegült.
9. Fizikai gyengeség gyötör, görbe a tartásod, erőtlenek a lábaid. Hiába mész edzőterembe, alig tudod mozgatni a végtagjaid. Kötelező feladatnak érzed a mozgást, ami nem boldogít.
10. Gyakran érzel félelmet, bizonytalanságot a jövővel kapcsolatosan. Úgy érzed, hogy szeretnéd az egész eddig életedet elfelejteni, és új lappal kezdeni mindent, mert ez a személyiség, ami te vagy most egyáltalán nem képes a boldog, kiegyensúlyozott életre.
Figyelj: NAGYON fontos, hogy őszinte legyél önmagadhoz. Azután szelektálj. Ami rosszat tesz neked, iktasd ki, amennyire lehet. Kapcsold ki a telót. Ne találkozz az energiavámpír emberrel. Ne hajszold magad agyon a munkában.
Ami pedig jó neked, arra tegyél egy lapáttal. Menj el fürdőbe. Olvass egy klassz könyvet. Tölts sok időt a szabadban. Koncentrálj azokra a családtagjaidra, barátaidra, akik simogatják a lelkedet. Nevess, pihenj, keresd meg mindenben a jót. Ha ezeket megteszed, hidd el, hamar magad mögött hagyhatod a sötét, energiahiányos napokat, és rendbe fogsz jönni.
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.
Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.