Menü

Tavaszi méregtelenítés – így állj neki

A tavasz a megújulás, az új kezdet, felébred a természet az alvásból és bizony, a szervezetünknek is fel kell ébrednie, ehhez pedig jól jön egy kis méregtelenítés, hogy könnyebben induljuk neki a napoknak.

Nem kell azt gondolni, hogy testünk úgy működik, hogy gyűjti egy éven át a salakanyagokat, mérgeket és raktározza itt-ott, hanem minden nap löki ki magából, amire nincs szüksége. Ellenben segíthetünk magunknak azzal, hogy a tél folyamán a kevesebb mozgással, nehezebb ételek fogyasztásával bekerülő és ott magukat jól érző kis piszok méreganyagok könnyebben távozzanak. Ebben nagy segítségünkre lesznek az idény zöldségek és gyümölcsök, amiket a téli hónapokban inkább importcikként tudunk megvásárolni. Ezek hozzájárulnak ahhoz, hogy méregtelenítő szerveink turbó fokozatba kapcsolhassanak.

Fontos odafigyelni arra, amit a dietetikusok ajánlanak, vagyis a méregtelenítés sorrendje legyen az, hogy először a beleket, azután a veséket és végül a májat támogassuk a tisztulásban. A máj megtisztulásához - aminek amúgy igen jótékony hatása van az egész szervezetünkre – elengedhetetlen az, hogy a belek és a vesék el tudják szállítani a méreganyagokat az epeutakból és a májtól.

Sokak számára ismert a húsvéti böjti időszak, aminek nem csak vallási oka lehet, hanem egészségügyi is. A hús elhagyása pozitív hatású, mivel a hús eltelíti hosszú órákra a gyomrot, ha pedig egy kicsit szüneteltetjük a fogyasztását, akkor gyomrunk és beleink koncentrálhatnak a többi tápanyag elszállítására, így könnyebben regenerálódik a szervezet. Nem muszáj ezt csak húsvétkor csinálni, hanem érdemes kisebb, akár egy napos kúrákat is beiktatni.

Egy egynapos léböjt kúra is már csodákra képes. Keressünk friss, hazai zöldségeket, gyümölcsöket készítsünk smoothiet, tumixot, a vitaminok is jól fognak jönni. Próbáljunk meg kevesebb alkoholt és kávét fogyasztani, kerüljük a nagyon cukros édességeket és minél több cukor és szénsavmentes vizet inni.

Támogatásképpen ihatunk gyógyteákat is. A máj tisztulásáért a gyermekláncfű és a máriatövis teát, az anyagcsere felpörgetéséért borsmenta és mályvalevél teát, a vesékért csalánlevél, aranyvesszőfű, és petrezselyemzöld teát, vértisztításhoz pedig diólevél, zsurlófű, bodzavirág teákat iszogassunk, de minden esetben figyeljünk, hogy ne lépjük át a napi ajánlott mennyiséget.

Méregtelenítő hatása van a sós vizes lábfürdőnek is, elég egy lavór, melegvíz és fürdősó. Menjünk el masszázsra, hiszen nemcsak a vérkeringést serkenti, hanem a nyirokkeringésre is jótékony hatással lesz. Mozogjunk sokat a friss levegőn, ha tehetjük, menjünk biciklivel vagy gyalog munkába vagy boltba. Ne feledkezzünk meg a pihenésről sem. Nem csak hajtani és elvásárokat kell állítani magunkkal szemben, hanem megfelelően ki is kell pihenni magunkat, ehhez pedig a legjobb a mély alvás.

A tavaszt kezdjük testünk megtisztításával, így elkerülhetjük a tavaszi fáradtságot, felturbózhatjuk szervezetünket, energikusabbak és egészségesebbek leszünk.

Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Tanácsok kánikula idejére

Ugyan a néhány nappal ezelőtti napi esőzés nálunk adott némi felfrissülést, azonban a kánikulának ezzel nincs, vagy csak rövid időre van vége, hogyha visszatér a korábban tapasztalt szinte elviselhetetlen hőség, akkor fogadjuk meg a szakemberek tanácsait!

"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?

Egy nap az elhivatottságért – Július 1. az egészségügy dolgozóié

Semmelweis-nap – A magyar egészségügy ünnepe! Július 1-je minden évben különleges nap a magyar egészségügy számára: Semmelweis-nap, amelyen az egészségügyi dolgozókat ünnepeljük, és tisztelgünk munkájuk, elhivatottságuk és emberségük előtt.