Tavaszi méregtelenítés – így állj neki
- Dátum: 2023.05.05., 04:50
- Erdős Dorka
- képek:pexels.com
- bélrendszer, böjt, gyógytea, lábfürdő, léböjt, máj, masszázs, méregtelenítés, tavasz, vérkeringés, vese
A tavasz a megújulás, az új kezdet, felébred a természet az alvásból és bizony, a szervezetünknek is fel kell ébrednie, ehhez pedig jól jön egy kis méregtelenítés, hogy könnyebben induljuk neki a napoknak.
Nem kell azt gondolni, hogy testünk úgy működik, hogy gyűjti egy éven át a salakanyagokat, mérgeket és raktározza itt-ott, hanem minden nap löki ki magából, amire nincs szüksége. Ellenben segíthetünk magunknak azzal, hogy a tél folyamán a kevesebb mozgással, nehezebb ételek fogyasztásával bekerülő és ott magukat jól érző kis piszok méreganyagok könnyebben távozzanak. Ebben nagy segítségünkre lesznek az idény zöldségek és gyümölcsök, amiket a téli hónapokban inkább importcikként tudunk megvásárolni. Ezek hozzájárulnak ahhoz, hogy méregtelenítő szerveink turbó fokozatba kapcsolhassanak.
Fontos odafigyelni arra, amit a dietetikusok ajánlanak, vagyis a méregtelenítés sorrendje legyen az, hogy először a beleket, azután a veséket és végül a májat támogassuk a tisztulásban. A máj megtisztulásához - aminek amúgy igen jótékony hatása van az egész szervezetünkre – elengedhetetlen az, hogy a belek és a vesék el tudják szállítani a méreganyagokat az epeutakból és a májtól.
Sokak számára ismert a húsvéti böjti időszak, aminek nem csak vallási oka lehet, hanem egészségügyi is. A hús elhagyása pozitív hatású, mivel a hús eltelíti hosszú órákra a gyomrot, ha pedig egy kicsit szüneteltetjük a fogyasztását, akkor gyomrunk és beleink koncentrálhatnak a többi tápanyag elszállítására, így könnyebben regenerálódik a szervezet. Nem muszáj ezt csak húsvétkor csinálni, hanem érdemes kisebb, akár egy napos kúrákat is beiktatni.
Egy egynapos léböjt kúra is már csodákra képes. Keressünk friss, hazai zöldségeket, gyümölcsöket készítsünk smoothiet, tumixot, a vitaminok is jól fognak jönni. Próbáljunk meg kevesebb alkoholt és kávét fogyasztani, kerüljük a nagyon cukros édességeket és minél több cukor és szénsavmentes vizet inni.
Támogatásképpen ihatunk gyógyteákat is. A máj tisztulásáért a gyermekláncfű és a máriatövis teát, az anyagcsere felpörgetéséért borsmenta és mályvalevél teát, a vesékért csalánlevél, aranyvesszőfű, és petrezselyemzöld teát, vértisztításhoz pedig diólevél, zsurlófű, bodzavirág teákat iszogassunk, de minden esetben figyeljünk, hogy ne lépjük át a napi ajánlott mennyiséget.
Méregtelenítő hatása van a sós vizes lábfürdőnek is, elég egy lavór, melegvíz és fürdősó. Menjünk el masszázsra, hiszen nemcsak a vérkeringést serkenti, hanem a nyirokkeringésre is jótékony hatással lesz. Mozogjunk sokat a friss levegőn, ha tehetjük, menjünk biciklivel vagy gyalog munkába vagy boltba. Ne feledkezzünk meg a pihenésről sem. Nem csak hajtani és elvásárokat kell állítani magunkkal szemben, hanem megfelelően ki is kell pihenni magunkat, ehhez pedig a legjobb a mély alvás.
A tavaszt kezdjük testünk megtisztításával, így elkerülhetjük a tavaszi fáradtságot, felturbózhatjuk szervezetünket, energikusabbak és egészségesebbek leszünk.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.