Menü

Hajápolás nyáron

Miért kell külön cikket szentelni a nyári hajápolásnak, miben más ez, mint az év többi napján? Mire figyeljünk napozás előtt, alatt és után? Ha bizonytalanok vagyunk, hogy hogyan is ápoljuk helyesen a hajunkat az év legforróbb hónapjaiban, mindenképp érdemes elolvasni mai cikkünket!

Nyáron a nap erősen igénybe veszi a hajat. Akár a nyaralunk, akár strandolunk, akár az utcán sétálunk, a szabadgyökök rendkívül kiszárítják a hajat, így a töredezni, károsodni fog, kivéve, ha megfelelő ápolással gondoskodunk hajkoronánk védelméről.

Napozás előtt az UV sugárzás elleni védelem kulcsfontosságú, erre léteznek már különböző fényvédő sprayk, melyekkel felkészíthetjük a hajunkat a napozásra. Ezek a készítmények, akárcsak a bőrvédelemnél, UV szűrőiknek köszönhetően nem engedik át a káros sugarakat.

Napozás közben nemcsak a hajunkra, hanem bőrünkre is figyelni kell, a napszúrás és a káros sugarak ellen célszerű széles karimájú kalappal védeni magunkat, ezek nemcsak hasznosak, de igen divatosak is.

A fejfedő védi a hajszálakat, ezért jó, ha világos kalapot viselünk, különösen a tengerparton. Jól szellőző textilből vagy szalmából készült verziót válasszunk erre a célra.

Napozás után hajunkra a jól bevált hajápoló szereiket alkalmazhatjuk, de érdemes beszerezni és kipróbálni a napozás utáni termékeket, melyek egy kicsit eltérnek a „megszokottól“, ugyanis eltávolítják a strandolás utáni káros maradványokat, mint például a só, homok és klór és hidratáló hatásuknak köszönhetően helyreállítják a haj és a fejbőr nedvességét is.

A napozó ápolók általában extra tápláló összetevőket és vitaminokat tartalmaznak, melyeket kifejezetten a napozás utáni ápolásra fejlesztettek ki.

Nyáron is használjunk hajmaszkot vagy hajpakolást, melyek értékes tápanyagokkal töltik fel a tincseket, és gátolják a kiszáradást. A meleg hónapokban hetente egyszer érdemes felkerülnie a hajápolónak.

Mivel nyáron gyakrabban mosunk hajat, ezért célszerű a kímélő samponokra váltani, melyeket kifejezetten gyakori használatra fejlesztettek ki.

Ami a nyári hajformázást illeti, olyan frizurát érdemes választani, mely a nagy melegben praktikus, kényelmes viselet és nem igényel sok munkát az elkészítése, így ilyenkor részesítsük előnyben a lazább stílust, kisebb kontyokat, laza copfokat.

A nyári hajápolás külön kategóriának nevezhető, mivel a környezeti ártalmak, a klóros vagy sós víz és az erős napsugárzás ilyenkor jobban próbára teszi a hajszerkezetet, ezért külön gondoskodást igényel, mint a többi évszakban.

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.