Mi ne maradjon itthon, ha elutazunk?
- Dátum: 2023.06.01., 20:53
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- bepakolás, elutazik, foglalási visszaigazolás, gyógyszer, haszontalan, időjárás., irat, kisgyerek, kütyü, lényeges, papír, repülőjegy, ruházat, utasbiztosítás, utazási lista, útlevél
Amikor utazni készülünk, jól jön egy összerakott utazási lista, mely segít abban, hogy semmi haszontalant ne cipeljünk, azonban a lényeges dolgok ne maradjanak otthon, érdemes elmenteni egy állandó listát a szükséges holmikról, így a bepakolás már rutinos lesz.
Amikor a gyerekemnek bepakoltam tegnapelőtt táborra, bevallom, jól jött a lista és a célirányos pakolás, különben hirtelen „ez is kell és az is kell”, aztán amikor a hátára adom, alig bírja el. Ekkor jön a lényegtelen dolgok visszapakolása és a csomag újra tervezése.
Ami nagyon fontos és jó elsőnek bepakolni vagy odakészíteni a táskához, azok a szükséges irataink, papírok, útlevél, igazolványok, pénz és a gyógyszereink. (Az iratok és igazolványok érvényességét az utazás előtt néhány héttel ellenőrizni kell!)
Ha valaki repülővel utazik, akkor természetesen a repüléssel kapcsolatos iratok, repülőjegy, beszállókártya, utasbiztosítás, egészségbiztosítási kártya, bankkártya, készpénz – ezek mind létfontosságú holmik.
A szállásfoglalást igazoló foglalási visszaigazolásokat kinyomtatva mindig magamnál hordom, vagy kifotózva a telefonomban, illetve előkészítem a címet, hogy ne induláskor kelljen gondolkozni, mit írjunk a navigációba.
Gyermekeimnél mindig van diákigazolvány, személyi, erre osztályprogramoknál a tanító is mindig felhívja a figyelmet, a nagyszülőknél nyugdíjas-igazolvány is fontos, hiszen számos kedvezményre jogosítja őket.
Ha utazni indulunk, s kisgyerekekkel tesszük, sajnos nálunk a kütyük, tabletek, mese lejátszók is az utazás részét képezik, egy laptop, vagy tablet hosszú ideig lefoglalja őket, bár ezt mindig akkor szoktuk bevetni, ha már tényleg elfogyott a türelem, ami rendszerint negyedóra múlva jelentkezik a „mikor érünk már oda” kérdésekkel.
A gyógyszereket már említettem a cikk elején, ne induljunk el a saját és családtagjaink állandó gyógyszerei nélkül, illetve készüljünk fel sok eshetőségre, amit esetleg a nyaralás alatt orvosolnunk kell, legyen nálunk ragtapasz, lázcsillapító, allergiagyógyszer.
A ruházattal a hideg-meleg időjárás esetére is készüljünk fel, nyáron is lehetnek esősebb, hidegebb napok, jó, ha a meleg ruházat is szerepel a nyaralási listán.
Mi a napfényes Horvátországban is töltöttünk már 3 napot vacogva a nyaralóban pulcsiban, ezért érdemes felkészülni mindenféle hőmérsékletre.
A pihenés arról kell, hogy szóljon, hogy elengedjük magunkat, jól érezzük magunkat, nem feszengünk, ezért a nagyon csinos, de sosem hordott ruházat helyett kényelmes és praktikus ruhákat tanácsolok bepakolni. Mindenkinek jó pihenést kívánok, kivéve akik három gyerekkel nyaralnak, mint mi, nekik kitartást.
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!