S.I – a japán gerincterápia
- Dátum: 2025.10.02., 11:35
- Erdős Dorka
- képek: pexels
- derék, hát, holisztikus, izomfájdalom, kimozgatás, nyak, SI ízület
Egyre több ember fordul az alternatív kezelések alkalmazása felé, ha valamilyen egészségügyi problémával küzd, ilyen az S.I terápia is.
A mai világban az emberek életmódja teljesen megváltozott ahhoz képest, hogy mondjuk 100 évvel ezelőtt milyen életet éltek. Különösen értendő ez a mozgással kapcsolatos életvitelre, azaz sokkal több ülőmunkát végzünk, sokszor hajnaltó késő estig ülünk a számítógép előtt, vagy autóban.

Amikor hazaérünk, sokszor csak leülünk és görgetünk, majd lefekszünk aludni. Ettől a folyamatos mozgásszegény életmódtól, a helytelen tartástól jönnek az izom- és ízületi fájdalmak, a feszültség, amelyek szépen elkezdenek állandósulni. Itt jön a képbe az S.I. terápia, mely egy japán, Hakata nevű professzor által kifejlesztett kezelés. Ő volt az, aki először leírta, hogy az esetek döntő többségébenaz úgynevezett SI ízületek működés van gátolva, azaz ennek működését kell helyrehozni. A terápia célja: a gerinc és a test energetikai és strukturális egyensúlyának helyreállítása.
Maga, a kezelés úgy épül fel, hogy egy finom manuális, azaz emberi erővel elvégzett kimozgatást, nyújtásokat, mobilizációkat alkalmaznak. Itt nem arra kell rögtön gondolni, hogy összegyűrnek és kiropogtatnak minket, mint a csontkovácsnál. Ez egy finom, óvatos, de annál célzottabb mozgatás. Célja, hogy az ízületek ellazuljanak, a teste energiaáramlásai beinduljanak ezáltal pedig a szervezet öngyógyításba kezdjen. Egy kezelés nem több mint nagyjából hatvan perc, mely idő alatt egy kényelmes, általában oldalt fekvő pózban kell elhelyezkedni.
A kimozgatás egyáltalán nem fájdalmas, nem kell tőle tartani, viszont már az első kezelés után hihetetlen javulás érhető el. Alkalmazzák derék-, hát- és nyakfájdalmak kezelésére, illetve a feszült izmok fellazítására. Nagy előnye, hogy kortól és nemtől teljesen függetlenül bevethető, és semmilyen káros mellékhatással nem rendelkezik. Ezzel az eljárással a test és az elme is megkönnyebbülhet, így a fontos energiák áramlása nem ütközik már akadályokba a továbbiakban.

A terápia nemcsak a mozgásszervi rendszerre, hanem a test belső folyamataira is hatással van, így a belső szervek működése is összhangba kerülhet. Akkor is érdemes néha igénybe venni egy-egy kezelést, ha nem érzünk fájdalmat, így megelőzhetjük a kellemetlen panaszok kialakulását. Ezeken az alkalmakon kényelmes ruházat viselése ajánlott, a nadrág ne legyen szűk és a derékrésze ne legyen szoros, ezzel megkönnyítjük a terápiát végző munkáját.
Az S.I egy gyengéd, finom, ám annál hatékonyabb módszer a derék, hát és nyak fájdalmainak eltűntetésére. Ezzel a terápiával holisztikus szemlélettel is kezelhető a beteg, általa elindítható a megfelelő energiaáramlás, sőt, a belső szervi gondok is javulhatnak a kezelések által.
Mélylégzés-gyakorlatok – egyszerű módszerek a testi és lelki ellazulás támogatására
A légzés életünk egyik legalapvetőbb folyamata, mégis ritkán figyelünk rá tudatosan. Stresszes, feszült vagy szorongással teli helyzetekben a légzés gyakran automatikusan felgyorsul és felületessé válik. Ezzel szemben a lassú, tudatos és mélyebb légzés segíthet abban, hogy figyelmünket visszairányítsuk a jelen pillanatra, mérsékeljük a feszültséget, és nyugodtabb testi állapotot teremtsünk.
Mit árul el rólunk a vércsoportunk? – A +, B, AB és 0 titkai
A vércsoportunkat általában akkor emlegetjük, amikor véradásra kerül sor, vagy egy orvosi vizsgálaton szükség van rá. Pedig a vércsoportok világa ennél jóval érdekesebb. Négy fő típust különböztetünk meg: A, B, AB és 0, amelyeket az Rh-faktor tovább árnyal pozitív vagy negatív jelleggel.
Egész nap dolgozunk, mégsem haladunk – miért nem látjuk az eredményt?
Reggel úgy indulunk neki a napnak, hogy ezúttal sikerül minden fontos feladatot elvégezni. A munkaidő végére azonban azzal szembesülünk, hogy hiába voltunk végig elfoglaltak, alig jutottunk előrébb. Ennek hátterében több olyan, szinte észrevétlen szokás is állhat, amely visszafogja a hatékonyságunkat.
Fertőtlenítő kendők – mire jó és mire nem?
A covid óta sokkal többen használnak fertőtlenítő kendőket, akár a kéz, akár egyéb felületek tisztántartására, de vajon mindenki tudja, hogy melyikkel mit szabad és mit nem szabad letörölni?
Miért lesz libabőrös a bőrünk?
Biztosan mindenki tapasztalta már, hogy hirtelen végigfut a hátán a hideg, a karján apró dudorok jelennek meg, a szőrszálai pedig az égnek merednek. Ezt nevezzük libabőrnek.