Milyen növényeket ültessünk nyáron?
- Dátum: 2023.06.09., 13:54
- Liszli Kornélia
- képek:pexels.com
- kakukkfű, körömvirág, levendula, paprika, paradicsom, szegfű, tarka sás
A nyári időszak ideális lehetőséget nyújt a kertészkedésre. Kíváncsi vagy, milyen növényekkel érdemes gazdagítanod a kertet? Akkor jó helyen jársz, csak olvass tovább.
Az egyik olyan növény, amely jól bírja a nyári hőséget és a szárazságot, a xerofit növények közé tartozó kakukkfű. Ez a növény kis helyen is megél, és szép lila virágai vonzzák a rovarokat a kertbe. A kakukkfűnek kevés vízre, és sok napsütésre van szüksége.
Egy másik növény, amely jól bírja országunk klímáját, a levendula. Ennek a növénynek szintén kevés vízre és sok napsütésre van szüksége, és szép lila virágai pedig kellemes illatot árasztanak. A levendula nem csak szép, de hasznos is, mivel a levendulaolajat gyógyászati célokra is használják.
Ha valami nagyobb és dúsabb növényre vágyunk, akkor érdemes megfontolni a szegfűt. Ez a növény szintén bírja a szárazságot, és egész nyáron virágzik. A szegfűnek azonban több vízre van szüksége, így fontos, hogy rendszeresen öntözzük.
A kevésbé népszerű, de szép és olcsó növények közé tartozik a körömvirág. Ez a növény szép, élénk színű virágokat hoz, és bár nem igényel sok vizet, szereti a napos helyeket. A körömvirág a kertbe ültetve nem csak szép, de hasznos is, mivel a virágából készült kenőcs gyógyítja a bőrproblémákat.
Egy másik kevésbé ismert, de szép növény a fátyolvirág. Ez a növény árnyékos helyen is megél, és szép fehér vagy rózsaszín virágokat hoz. A fátyolvirágnak is kicsit nagyobb a vízigénye, így nála is fontos a rendszeres öntözés.
Ha viszont olyan növényeket keresünk, amelyeket nem szépségük, hanem hasznosságuk miatt tartanánk, akkor érdemes megfontolni a paradicsomot és a paprikát. Ezek a növények nem csak finom és egészséges, vitaminokban gazdag termést adnak, de szép dekorációként is használhatóak a kertben. A paradicsom és a paprika igényes növények, rendszeres öntözést és műtrágyázást igényelnek.
Ültessünk még néhány fűfélét is a kertbe, mert ezek teszik kerek egésszé, befejezetté kertünk hangulatát: ilyenek a bőrlevelű sás, vagy közepes rezgőfű, tarka sás, örökzöld zabfű, medveszőrcsenkesz és évelő tollborzfű.
Folyamatosan tartsuk gyommentesen a beültetett területet, így rengeteg nedvességet és tápanyagot takarítunk meg a növény számára. Öntözésnél vegyük figyelembe, hogy ha gyepfelületbe ültetünk növényt, jóval több vízre lesz szüksége, hiszen a fű rengeteget nedvességet elvesz.
Fontos, hogy a növényeket rendszeresen öntözzük, és figyeljünk oda arra, hogy ne essünk túlzásba a vízzel, mivel az is káros lehet a növények számára. Jó kertészkedést!
Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.
Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.
Miért ilyen sekély a Balaton?

A Balaton Európa egyik legsekélyebb tava, de vajon miért alakult így, és hogyan befolyásolja ezt a jövőben a klímaváltozás? A „magyar tenger” különleges geológiai múltja és a globális felmelegedés hatásai olyan kérdéseket vetnek fel, amelyek túlmutatnak a nyaralás élményén.
Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.