Menü

Hogyan halványíthatóak a pigmentfoltok?

Bizony nem egy nő életét keserítik meg a szeplők, máj - és pigmentfoltok kialakulása, melyek megjelenése a nyári szezonnal megnő. Vajon hogyan szüntethetjük meg őket és milyen szépségápolási termékekkel javítható a probléma?

Sok nő számára a nyári időszak a bőrük miatt kellemetlen, hiszen az erősebb napsugarak, a napozás előhozza a foltokat arcbőrükön.

Mik ezek a pigmentfoltok? Mi okozza őket?

A pigmentfoltokat májfoltként is emlegetik, melyeknek lehet hormonális háttere, kiválthatja fogamzásgátló szedése, terhesség, fényvédelem hiánya, nem megfelelő napozási szokások. Hogyan előzhető meg a probléma, illetve hogyan tüntethetők el a pigmentfoltok?

Számtalan hatékony kezelés létezik, amelyekkel halványíthatóak, vagy akár el is tüntethetőek ezek a bőrtünetek, ám az első és legfontosabb teendő a megelőzés és a fényvédelem, ez azt jelenti, hogy az első napsugarak megjelenésekor – már tavasszal – érdemes a fényvédő készítmények használatát is beépíteni a napi bőrápolási rutinba.

Sajnos a bőr nem felejt, így a korábbi évek mértéktelen napozása, a túlzásba vitt szolárium, a leégések bizony károsítják a bőrt, s ahol ez megtörténik, ott több melanin termelődik, ami a szeplők, májfoltok, elszíneződések kialakulásáért felelős.

A borongósabb, hűvösebb, téli hónapokban kevésbé látszanak, sőt el is tűnnek, ám tavasszal az első napsugarak megjelenésekor azonban újra előjönnek. Bőrünk állapotán minden további túlzásba vitt és / vagy fényvédelem nélküli napozás csak rontani fog.

A nők helyzete annyiban nehezebb, hogy fent említett rizikófaktorok, a terhességek alatt bekövetkező hormonális változások, fogamzásgátló szedése kapcsán is kialakulhatnak májfoltok, szeplők, de egyes gyógyszerek (pl. antibiotikumok) szedésekor is fényérzékennyé válhat a bőrünk, ami szintén túlzott melanintermelést okozhat.

A foltok és egyéb elváltozások színe, száma, mérete nagyon változatos, szerepe van ebben a napozási szokásokon túl a genetikának, az életmódnak, a szépségápolási rutinnak. Ma már számos, kifejezetten bőrproblémákra, foltokra megoldást ígérő termék van a piacon, azonban tapasztalatom szerint ezek a készítmények sem tesznek csodát, a megelőzés a legfontosabb és a fényvédelem, rendszeresen, minden nap, illetve a mértékletes napozás, 15 óra utáni időszakban.

“30 éves sem vagy, de már kopaszodsz”

Állítólag már Julius Caesar is szenvedett attól, hogy napról napra egyre kevesebb haja van, ezért mindent kipróbált, hogy visszaszerezze a természetes koronáját. A férfiak szőrzete mindig is beszédtéma. Évszázadok óta úgy tartjuk, hogy a férfias férfi tetőtől talpig szőrös, na de őszintén azért kopasz férfiak is lehetnek sármosak, például ki mondaná, hogy Bruce Willis nem nézett ki jól fiatalon. Ebben a cikkben a (fiatalkori) kopaszodással foglalkozunk, megtudhatjuk, hogy miért alakul ki, milyen lelki problémákat okoz és, hogy hogyan lehet küzdeni ellene már ha akarunk.

Allergia ősszel

Az allergiás tünetek jó néhány ember számára ősszel sem múlnak el. Bár a legtöbb allergén növény már nem virágzik ilyenkor, a nedves idő hatására megjelennek a poratkák és a penészgombák. Ezek olyan tünetek hátterében állhatnak, amikről nem is hinnénk, hogy ez az oka, így érdemes odafigyelni rájuk!

Amit a nyiroködémáról tudni kell

A vénás rendszerünk kiegészítő rendszere a nyirokrendszer, melyben, ha gond adódik, akkor különböző tüneteket tapasztalhatunk, ilyen a nyiroködéma is.

Milyen előnyei vannak a fogászati koronáknak?

A fogászati koronák már régóta népszerű megoldásnak számítanak a természetes fogak helyreállítására. Mikor használhatóak ezek a fogpótlások, és mi mindenben segítik a pácienseket?

Az érzékeny bőr okai

Az érzékeny és reaktív bőrt kellemetlen érzések - bizsergés, feszülő érzet, viszketés vagy égő érzet - jellemzik, amelyek néha szárazsággal és bőrpírral is együtt járnak. Bármilyen bőrtípus, legyen az száraz, zsíros vagy kombinált, érzékennyé válhat. Az érzékeny bőrre jellemző tünetek folyamatosan jelentkezhetnek, vagy bizonyos belső és külső tényezők is előidézhetik.