Hogyan halványíthatóak a pigmentfoltok?
- Dátum: 2023.07.05., 22:08
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- arcbőr, bőrápolási rutin, bőrtünet, fényvédelem, foltok, hormonális, kialakulás, máj - és pigmentfoltok, megelőz, megszüntet, mértéktelen napozás, napozási szokások, napsugarak, nyári szezon, probléma, szeplők, szépségápolás, téli hónapok
Bizony nem egy nő életét keserítik meg a szeplők, máj - és pigmentfoltok kialakulása, melyek megjelenése a nyári szezonnal megnő. Vajon hogyan szüntethetjük meg őket és milyen szépségápolási termékekkel javítható a probléma?
Sok nő számára a nyári időszak a bőrük miatt kellemetlen, hiszen az erősebb napsugarak, a napozás előhozza a foltokat arcbőrükön.
Mik ezek a pigmentfoltok? Mi okozza őket?
A pigmentfoltokat májfoltként is emlegetik, melyeknek lehet hormonális háttere, kiválthatja fogamzásgátló szedése, terhesség, fényvédelem hiánya, nem megfelelő napozási szokások. Hogyan előzhető meg a probléma, illetve hogyan tüntethetők el a pigmentfoltok?
Számtalan hatékony kezelés létezik, amelyekkel halványíthatóak, vagy akár el is tüntethetőek ezek a bőrtünetek, ám az első és legfontosabb teendő a megelőzés és a fényvédelem, ez azt jelenti, hogy az első napsugarak megjelenésekor – már tavasszal – érdemes a fényvédő készítmények használatát is beépíteni a napi bőrápolási rutinba.
Sajnos a bőr nem felejt, így a korábbi évek mértéktelen napozása, a túlzásba vitt szolárium, a leégések bizony károsítják a bőrt, s ahol ez megtörténik, ott több melanin termelődik, ami a szeplők, májfoltok, elszíneződések kialakulásáért felelős.
A borongósabb, hűvösebb, téli hónapokban kevésbé látszanak, sőt el is tűnnek, ám tavasszal az első napsugarak megjelenésekor azonban újra előjönnek. Bőrünk állapotán minden további túlzásba vitt és / vagy fényvédelem nélküli napozás csak rontani fog.
A nők helyzete annyiban nehezebb, hogy fent említett rizikófaktorok, a terhességek alatt bekövetkező hormonális változások, fogamzásgátló szedése kapcsán is kialakulhatnak májfoltok, szeplők, de egyes gyógyszerek (pl. antibiotikumok) szedésekor is fényérzékennyé válhat a bőrünk, ami szintén túlzott melanintermelést okozhat.
A foltok és egyéb elváltozások színe, száma, mérete nagyon változatos, szerepe van ebben a napozási szokásokon túl a genetikának, az életmódnak, a szépségápolási rutinnak. Ma már számos, kifejezetten bőrproblémákra, foltokra megoldást ígérő termék van a piacon, azonban tapasztalatom szerint ezek a készítmények sem tesznek csodát, a megelőzés a legfontosabb és a fényvédelem, rendszeresen, minden nap, illetve a mértékletes napozás, 15 óra utáni időszakban.
A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!
Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.
Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.
Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?
Mit kell tudni a sérvről?

A sérv (hernia) akkor alakul ki, amikor valamely belső szerv kórosan előtüremkedik abból az üregből, ahol normál esetben elhelyezkedik (például hasüreg vagy mellüreg). Ez akkor fordulhat elő, ha a hasfal vagy más hasonló szerkezet veleszületett vagy szerzett gyengesége miatt (például műtéti heg), egy nyílás meggyengül és kitágul. Ezen keresztül a belső tartalom a hasfalon vagy más hasonló struktúrán keresztül kijut, a sérvkapun át, és a sérvtömlőként viselkedő hártya előtt tolódik ki, így a hasüregen kívülre kerül.