Strandbetegségek – mire ügyeljünk?
- Dátum: 2023.07.11., 21:05
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- baktérium, bőrkiütés, égő, emésztőrendszeri panasz, fertőzés, fülfájás, fürdés, gyulladás, jellemző, kötőhártya-gyulladás, medence, megkeserít, napégés, naptej, öltözők, papucs, strandbetegség, természetes tavak, tünet, viszkető, zuhanyzó
Bizony léteznek tipikusan strandbetegségek, melyek megkeseríthetik a nyári vakációt, a nyaralást és a kikapcsolódást, ezért ezeket jó elkerülni. Milyen betegségeket kaphatunk el a fürdőzés során? A legjellemzőbbek a különböző gombás bőrbetegségek, a fülfájás, fülbetegségek, a légúti megbetegedések, a gyomorrontás, emésztőrendszeri panaszok, illetve a napégés, napszúrás, túlhevülés. Nézzük is ezeket!
A természetes tavakban és a fürdőkben történő fürdés során is összeszedhetünk olyan kórokozókat, melyek megfertőzhetik például az intim testrészeket. Ezek a baktériumok leginkább a nőkre jelentenek veszélyt, ha a fürdés után viszkető-égő érzést tapasztalunk érdemes felkeresni az orvosunkat.
A fülgyulladás is gyakori strandbetegség, gyakran a kisebb, nem megfelelően fertőtlenített medencék és jakuzzik használatakor jelentkezhet, amennyiben a fülfájás fokozódik, az orvossal kell konzultálni a gyógymódról.
A strandokon előforduló számtalan baktérium bőrkiütést okozhat, ennek elkerülése érdekében is a zuhanyzás és a krémezés a leghatásosabb.
Nagyon kellemetlen betegség a lábgomba, a nehezen múló szemölcs. Ezektől nehéz megszabadulni, legjobb, ha megelőzzük a betegséget, mégpedig úgy, hogy mindig papucsot viselünk, és fürdés után lezuhanyozunk, így valóban minimálisra csökkenthetjük a fertőzések kialakulásának kockázatát.
Akinek már volt kötőhártya-gyulladása, az bármit megtesz, csak előzhesse meg a bajt. Borzasztó betegség, a szemünk kipirosodik, könnyezik, ég, viszket.
Amennyiben ilyen tüneteket tapasztalunk, menjünk el orvoshoz, ugyanis akár kötőhártya-gyulladásról is lehet szó.
Nem fertőző betegség, de mindenképp probléma a napégés. Aki a vakációt meg szeretné úszni leégés nélkül, az mindig kenje be magát fényvédő készítményekkel, különösen gyerekek esetében figyeljünk a magas faktorszámú napkémekre, ezen kívül kerüljük a napot a déli órákban és fogyasszunk elegendő folyadékot, lehetőleg vizet.
Mivel a strandokat sok fürdőző látogatja, így elkerülhetetlen, hogy olyanok is használják, akik nem figyelnek eléggé a higiéniájukra, illetve arra, hogy egészségesen használják a medencéket, éppen ezért fontos mind az öltözőkben, mind a zuhanyzókban papucsot használni, kezet fertőtleníteni és megfelelően tisztálkodni fürdőzés után.
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Télen allergia? Ki hallott már ilyet?
Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?