Menü

Strandsmink – így csináld

A melegben ki ne vágyna a víz mellé, hiszen alig-alig lehet elviselni a hőt, legfeljebb a hűtött lakásban, de állandóan bent kuksolni sem lehet. Ahhoz, hogy a strandon is magabiztosak lehessünk mi nők, néha jól jön egy laza kis smink, de nagyon oda kell figyelni a hogyanra.

Sokan ragaszkodnak valamilyen megszokott rutinhoz a napi kinézetükhöz, mindegy, hogy a munkába mennek, bevásárolni, vagy strandra, de nem mindegy, hogy milyen kozmetikumokat és hogyan használunk. Nem minden kozmetikum bírja a napsütést vagy a vízzel való érintkezést, és az is fontos, hogy milyen sorrendben állunk neki a felkenésnek, vagy mivel alapozzuk, ha nem figyelünk oda, nagy károkat tehetünk bőrünk épségében is.

Az első és legfontosabb lépés az arcbőr megtisztítása, mielőtt bármit felviszünk bőrünkre. Először mossunk alaposan kezet, majd langyos vízzel mossuk le arcunkat és töröljük szárazra, utána tonizálhatunk. A tonizálásnál fontos, hogy a bőrünknek megfelelő terméket válasszunk attól függően, hogy száraz, vagy zsírosodásra hajlamos a bőrünk.

A következő lépés a fényvédelem. Nem, nem fényvédőt tartalmazó alapozó, hanem egy legalább 30 faktoros, de fehérebb, érzékeny bőrűek esetében inkább válasszunk 50 faktorost. Hagyjuk rendesen felszívódni a krémet, ezzel bebiztosítjuk arcunkat az UV sugarak okozta károsodások ellen. Ezt követi a jól kiválasztott, színazonos BB krém, amit kimondottan arra fejlesztettek ki, hogy a vízparti smink alapját adja, a bőrhibáinkat ezzel lefedhessük. Ennél a kozmetikumnál figyeljünk arra, hogy bírja a vizet és az izzadást, különben sminkünk könnyedén elfolyhat. A púdert és a pirosítót kerüljük.

A szemek kiemelése vonzóbbá teszi a tekintetet. Ehhez vízálló szemöldökceruzát és szemillaspirált kell használnunk, de otthon azért a zuhany alatt próbáljuk ki, hogy valóban tartósak e. Aki a kellemetlen bakikat el szeretné kerülni, érdemes a tartós szempillafestést és göndörítést, illetve a szemöldök tetoválást választania. Végül helyezünk hangsúlyt az ajkakra. Mindig gondoljunk arra, hogy az ajkak érzékenyek, kiszáradnak, kicserepesednek. Napközben többször is kenjük át ajakbalzsammal, de használhatunk fényvédőt és vitaminokat tartalmazó szájfényeket is.

Hazaérkezéskor alaposan mossuk le a sminket, mivel egy strandon a homok, a por és a vízben található mindenféle anyagok eltömíthetik a pórusokat, ezzel kellemetlen gyulladásokat okozva. A letisztított arcbőrt mindig hidratáljuk napozás utáni krémmel, így elkerülhetjük a sok napfény okozta ráncosodást is. Arra is készüljünk fel, hogy ha erősebb sminket teszünk fel, bizony úgy is fogunk lebarnulni, szóval ezért sem érdemes túlzásba vinni a dolgot.

Azzal, hogy strandra megyünk, nem kell feltétlenül lemondani a megszokott sminkelési rutinról, de gondosan ügyeljünk arra, hogy mit használnunk, abból is mennyit és milyen sorrendben, hogy elkerüljük a kellemetlen következményeket.

Mit jelent az úszófül és mely tünetekkel jár?

A strandolás kellemetlen velejárója lehet a füldugulás, fülfájás, különösen gyermekek és fiatalok körében fordul elő gyakran. Mit jelent az úszófül, s vajon összefügg a strandolással? Mitől fáj a fülünk úszás után, s miért a gyerekek és fiatalok leginkább érintettek ebben?

Napégés után…

A nyár gyakori veszélye az erős UV-sugárzás, ami különösen veszélyes, hiszen percek alatt leéghetünk a napon. Ilyenkor kiemelten fontos, hogy kellő figyelmet fordítsunk a megelőzésre, ám ha már megtörtént a baj, akkor a napégett bőr ápolására.

Ellenőrizzük rendszeresen a vércukorszintünket!

Sokak életét keseríti meg a cukorbetegség, ami köztudottan az egyik leggyakoribb népegészségügyi probléma Magyarországon. A cukorbetegséget megelőzi az inzulinrezisztencia, mely sokszor tünetmentesen jelentkezik. Mit jelent a magas vércukorszint és az alacsony vércukorszint és miért ajánlott mérni. Erről szól mai cikkünk.

Feszültséglevezetés? - Mire jó a stressz?

Azt hihetjük, hogy szükségünk van a stresszre, de közben mégis egyfajta negatív tényezőként gondolunk rá. Holott ha épp megfelelő nyomás helyezkedik ránk, az erőforrásainkat is jobban tudjuk beosztani. Nem utolsó sorban, a stresszes légkörben elért sikereink azok, amelyekre szívesen visszagondolunk: ezek a legnagyobb győzelmeink.

Amit a hosszú COVID jelenségről tudni érdemes

A COVID-19 világjárvány óta több millió ember fertőződött meg a hivatalos nevén SARS-CoV-2 vírussal. Míg sokan felépülnek a fertőzésből néhány héten belül, egyeseknél hosszabb távú tünetek jelentkeznek, amelyeket összefoglaló néven long COVID-nak nevezünk. Ebben a cikkben ezen jelenségről, annak tüneteiről, hatásairól és kezelési lehetőségeiről tudhatunk meg többet.