Menü

Strandsmink – így csináld

A melegben ki ne vágyna a víz mellé, hiszen alig-alig lehet elviselni a hőt, legfeljebb a hűtött lakásban, de állandóan bent kuksolni sem lehet. Ahhoz, hogy a strandon is magabiztosak lehessünk mi nők, néha jól jön egy laza kis smink, de nagyon oda kell figyelni a hogyanra.

Sokan ragaszkodnak valamilyen megszokott rutinhoz a napi kinézetükhöz, mindegy, hogy a munkába mennek, bevásárolni, vagy strandra, de nem mindegy, hogy milyen kozmetikumokat és hogyan használunk. Nem minden kozmetikum bírja a napsütést vagy a vízzel való érintkezést, és az is fontos, hogy milyen sorrendben állunk neki a felkenésnek, vagy mivel alapozzuk, ha nem figyelünk oda, nagy károkat tehetünk bőrünk épségében is.

Az első és legfontosabb lépés az arcbőr megtisztítása, mielőtt bármit felviszünk bőrünkre. Először mossunk alaposan kezet, majd langyos vízzel mossuk le arcunkat és töröljük szárazra, utána tonizálhatunk. A tonizálásnál fontos, hogy a bőrünknek megfelelő terméket válasszunk attól függően, hogy száraz, vagy zsírosodásra hajlamos a bőrünk.

A következő lépés a fényvédelem. Nem, nem fényvédőt tartalmazó alapozó, hanem egy legalább 30 faktoros, de fehérebb, érzékeny bőrűek esetében inkább válasszunk 50 faktorost. Hagyjuk rendesen felszívódni a krémet, ezzel bebiztosítjuk arcunkat az UV sugarak okozta károsodások ellen. Ezt követi a jól kiválasztott, színazonos BB krém, amit kimondottan arra fejlesztettek ki, hogy a vízparti smink alapját adja, a bőrhibáinkat ezzel lefedhessük. Ennél a kozmetikumnál figyeljünk arra, hogy bírja a vizet és az izzadást, különben sminkünk könnyedén elfolyhat. A púdert és a pirosítót kerüljük.

A szemek kiemelése vonzóbbá teszi a tekintetet. Ehhez vízálló szemöldökceruzát és szemillaspirált kell használnunk, de otthon azért a zuhany alatt próbáljuk ki, hogy valóban tartósak e. Aki a kellemetlen bakikat el szeretné kerülni, érdemes a tartós szempillafestést és göndörítést, illetve a szemöldök tetoválást választania. Végül helyezünk hangsúlyt az ajkakra. Mindig gondoljunk arra, hogy az ajkak érzékenyek, kiszáradnak, kicserepesednek. Napközben többször is kenjük át ajakbalzsammal, de használhatunk fényvédőt és vitaminokat tartalmazó szájfényeket is.

Hazaérkezéskor alaposan mossuk le a sminket, mivel egy strandon a homok, a por és a vízben található mindenféle anyagok eltömíthetik a pórusokat, ezzel kellemetlen gyulladásokat okozva. A letisztított arcbőrt mindig hidratáljuk napozás utáni krémmel, így elkerülhetjük a sok napfény okozta ráncosodást is. Arra is készüljünk fel, hogy ha erősebb sminket teszünk fel, bizony úgy is fogunk lebarnulni, szóval ezért sem érdemes túlzásba vinni a dolgot.

Azzal, hogy strandra megyünk, nem kell feltétlenül lemondani a megszokott sminkelési rutinról, de gondosan ügyeljünk arra, hogy mit használnunk, abból is mennyit és milyen sorrendben, hogy elkerüljük a kellemetlen következményeket.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.

Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.

Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?

Mit kell tudni a sérvről?

A sérv (hernia) akkor alakul ki, amikor valamely belső szerv kórosan előtüremkedik abból az üregből, ahol normál esetben elhelyezkedik (például hasüreg vagy mellüreg). Ez akkor fordulhat elő, ha a hasfal vagy más hasonló szerkezet veleszületett vagy szerzett gyengesége miatt (például műtéti heg), egy nyílás meggyengül és kitágul. Ezen keresztül a belső tartalom a hasfalon vagy más hasonló struktúrán keresztül kijut, a sérvkapun át, és a sérvtömlőként viselkedő hártya előtt tolódik ki, így a hasüregen kívülre kerül.