Menü

Miért fontos már gyerekkorban a sport?

Szülőként és sportolóként régóta hangoztatott véleményem, mely szerint a mozgás - legyen az bármilyen sporttevékenység - minden életkorban fontos, legyen az akár 4 éves óvodás, vagy akár 70 éves nyugdíjas. Szerencsére futócsoportunkban mindenféle korosztály megfordul, ahol együtt élhetjük át a futás, biciklizés, mozgás örömét. Miért fontos már gyerekkorban a sport és miért fontos, hogy a szülő is rendszeresen mozogjon? Elmondjuk.

Egyrészt azért, mert kisebbek elsőként a szülőtől látnak példát, s ha a felnőtt sportol, akkor gyermeke természetesnek veszi a rendszeres mozgást. Ha valaki már gyerekkorától kezdve egyesületekben sportol, csapatban játszik, az már fiatal korban is rengeteg előnnyel jár: a testünk karbantartásán kívül fejleszti a kreativitást, logikai gondolkodást, hiszen a pályán rengeteg játékhelyzetet meg kell oldani. A csapatsportok, egyéni sportok előnye, hogy a gyermek megtanulja, hogy mennyi munka és gyakorlás van a sikerben, mennyit kell dolgozni egy győztes gólért, egy dobogós eredményért.

Egy sportoló céltudatos, kitartó és elszánt. Ez a mai fiatalokból azonban hiányzik. A sport segít megtanulni, mit jelent koncentrálni, odafigyelni, csapatban gondolkodni, alkalmazkodni, átélni együtt a sikert, vagy akár a kudarcot. Ezeket számítógépasztal és mobiltelefon mellől nem lehet elsajátítani.

Amikor a fiaim rossz jegyet hoznak az iskolából, kapnak büntetéseket, de sporttól való eltiltást soha! Bár ezzel foghatnám meg leginkább őket, hisz a foci a mindenük, de azt gondolom ez rossz döntés. Kedves szülők soha ne büntessétek sportmegvonással a gyerekeiteket! Inkább vegyük el a televíziót, a kütyüt, a telefont, de a mozgást ne!

Soha, de soha ne büntessük az edzés tiltásával!

Mit tehetünk szülőként, ha a gyermekünk lustább, nincs kedve mozogni, nem szeretne sportolni, nehezen mozdul ki?

Egy nagyon jól bevált motivációs tipp, hogy ha alkalom van, szülinap vagy karácsony, akkor ne újabb videójátékot, telefont, vagy tabletet vegyünk, hanem sportfelszerelést, ezzel is lehet motiválni a gyermeket! Keressük meg neki a megfelelő, neki tetsző sportágat és keressünk mellé egy jó edzőt!

Engedjük több sportágat kipróbálni, hadd ismerjen meg többfélét! Ne akarjuk, hogy mindenáron kosarazzon, vagy focizzon, válasszon ő! Sportoljunk vele, kísérjük el edzésre, vigyük el futni, biciklizni, túrázni!

Vegyük komolyan a tanulást is – figyeljünk arra, hogy sose menjen a sport az iskola rovására.

Az egyik legfontosabbat a végére hagytam: tanítsuk meg arra, hogy nem nyerhet mindig, a kudarc is az élet része és ettől szebben csillog az érem, jobban értékeljük a végre elért sikert, a dobogós helyezést! A sport mindenre megtanít.

"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?

Egy nap az elhivatottságért – Július 1. az egészségügy dolgozóié

Semmelweis-nap – A magyar egészségügy ünnepe! Július 1-je minden évben különleges nap a magyar egészségügy számára: Semmelweis-nap, amelyen az egészségügyi dolgozókat ünnepeljük, és tisztelgünk munkájuk, elhivatottságuk és emberségük előtt.

Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.

A színek hatásai

A színeknek kiemelkedő szerepük van az életünkben. Kutatások szerint egyes érzelmek sokkal jobban társíthatók egy adott árnyalathoz, mint bármely másikhoz. Mivel a környezetünk képes befolyásolni a hangulatunkat is, így a színek pszichológiájának előnyeit a mindennapi életünkben is kamatoztathatjuk.

Online vagy offline? Digitális detox a nyaralás alatt

A telefonunk ma már a kezünk meghosszabbításává vált, a laptop pedig a virtuális kivetülésünk. Szinte észre sem vesszük, de folyamatosan online vagyunk, még akkor is, amikor épp pihennénk. Vajon szükségünk van digitális detoxra a nyaralás alatt, hogy feltöltődjünk és kikapcsolódjunk, vagy nincs akkora jelentősége?