A mezítláb járás jótékony hatásai!
- Dátum: 2023.08.14., 21:13
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- cipő, egészséges, gerincprobléma, hatás, hátfájás, hőszabályozás, immunrendszer, izomzat, jótékony, kert, körömgomba, megfelelő gyógymód, mezítláb járás, mezítlábas park, séta, szellőzik, törzs, udvar, váz, visszér probléma, zokni
Ki ne hallotta volna már, hogy mezítláb járni egészséges, s ha belegondolunk, hogy elődeink évezredeken át mezítláb jártak, talán ez nem is tűnik olyan lehetetlen ötletnek. Mai kényelmes világunkban azonban ez ritka, kényelmes cipőt, megfelelő zoknit hordunk, a mezítláb járás pedig háttérbe szorul, pedig nagyon sok előnye van.
Lúdtalp-problémák kezelésére mindenképp az egyik legmegfelelőbb „gyógymód”, de ettől függetlenül is nagyon egészséges, ugyanis többek között aktiválja az izomzatot, véd a deformációtól, megelőzi a visszér problémákat és edzi az izmokat, inakat, de erősödnek a belső szervek is, hiszen a sarkunkban több ezer idegvégződés van.
Ideje megszabadulni a cipőnktől és a zokninktól és kicsit álldogálni a talajon mezítláb, vagy akár elkezdhetünk sétálni is, ha máshol nem, legfeljebb otthon az udvarunkban, a kertünkben.
Talán még nem hallottunk erről, de a mezítláb járás segít a szervezetünk hőszabályozó rendszerének aktiválásában, ezáltal pedig az immunrendszerünk válik ellenállóbbá.
Hogyan segít a hátfájás kezelésében és vajon mi köze a körömgombához?
Nos, mivel a mezítláb járás javítja a tartást, így az izomzatunk és testünk váza is erősödik, ez pedig megelőzi a hátfájdalmakat, a körömgomba ellen pedig azért veszi fel sikerrel a harcot, mert cipő nélkül a lábfejünk szárazon marad, nem izzad, mint például egy zárt cipőben és a keringés is így hatékonyabbá válik.
A legfontosabb érvek egyike a mezítlábas járás mellett, hogy javítja a tartásunkat, megelőzve a hátfájdalmakat, gerincproblémákat, ezért ne halogassunk egy-egy mezítlábas sétát, azonban figyeljünk rá, hogy biztonságos talajt keressünk, nehogy belelépjünk valamibe, ami sérülést okozhat!
Gondoljunk csak arra, milyen jó érzés egy fárasztó nap után otthon lerúgni a cipőinket és végre mezítláb járkálni a lakásban.
A mezítláb járás kisgyermekkorban is nagyon fontos, hiszen jobbá válik a gyerekeknek a talajfogása, az egyensúlyérzete, dinamikusabbá válik a mozgása, jobb lesz a testtartása és jobban szellőzik a bőre, elkerülve a gombás fertőzéseket.
Szerencsére léteznek ma már úgynevezett mezítlábas parkok is, ahol számos járófelületet ki lehet próbálni a családdal a finom homoktól kezdve a durvább kavicsokig. A mezítlábas parkok listáját érdemes megnézni a neten és ellátogatni valamelyikbe.
Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.
Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?
Orrmelléküreg -gyulladás kezelése és tünetei

Az orrmelléküreg-gyulladás, más néven sinusitis, a melléküregekben található nyálkahártyák gyulladását jelenti. A melléküregek maguk közé tartoznak az arcüreg (maxilláris), homloküreg (frontális), rostasejtek (cellulae ethmoidales) és a légcsőcsontok közötti sejtek. Ez a betegség viszonylag gyakori, szinte mindenki legalább egyszer életében átesik rajta.
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.