Menü

Itt a boltkórosság ellenszere

Ismét nyitva vannak a vendéglátóipari egységek, te pedig egyre többet ülsz be meginni valamit? Esetleg a ruhatáradat kezdted felfrissíteni indokolatlanul? Vagy szimplán a távmunka alatt az online vásárlási láz téged is elkapott? Nem vagy ezzel egyedül, azonban, ha szereted a kihívásokat, vagy szeretnél ismét ura lenni a pénztárcádnak, próbáld ki a vásárlásmentes hónapot!

Attól függetlenül, hogy te hol költesz a legtöbbet, érezheted úgy, hogy kicsúszik a pénz a kezed közül. Ebben az esetben érdemes kipróbálnod a vásárlásmentes hónapot. Ez nem csak abban segít, hogy ismét ura legyél a kiadásaidnak, hanem abban is, hogy megfigyeld költekezési szokásaidat, valamint átszervezhesd azokat.

Természetesen a vásárlásmentes hónap első hangzásra nagy falatnak tűnik, de ezt sem kell azonnal tökéletesen csinálni. Pár hasznos tippel azonban te is bele tudsz vágni!

Ha tudod, hogy egész nap nem leszel otthon, tegyél el nasit és inni valót magadnak, így amikor megéhezel, nem fogsz impulzusból vásárolni, ráadásul akár egészségesebben is ehetsz.

Amennyiben a vásárlással gyűlik meg a bajod, úgy iratkozz le a hírlevelekről, vagy csak állítsd le a követést egy - két közösségi média oldalnál, esetleg tarts magadnál csak annyi készpénzt amennyire tényleg szükséged lehet, ezzel kikerülve a vásárlás lehetőségét.

Próbálj ki több ingyenes, olcsó szabadidős programot, és döntsd el, hogy számodra melyik a legideálisabb. Lehet így felfedezel valamit, amit a vásárlásmentes hónap után is szívesen csinálnál. Ezen kívül több városban vannak ingyenes programok, legyen szó kiállításról vagy koncertről.

Harminc nap nem olyan hosszú idő, éppen ezért fontos, hogy ne csüggedjünk. Ne adjuk fel, és ha nem sikerül elsőre tökéletesen a vásárlásmentes hónapunk, ne bátortalanodjunk el, hiszen a fél sikerrel is tudunk spórolni. Csalódottság helyett legyünk kitartóak, tudatosak és próbálkozzunk bátran újból!

Különösen érdemes belekezdenünk a vásárlásmentes hónapba, ha úgy érezzük, hogy számunkra a vásárlás már több, mint kikapcsolódás, és inkább függőség alakult ki.

Gyakorlatban jobban megérthessük a boltkórosságot, hasonlíthatjuk a vásárlásfüggőséget az internetfüggőséghez. Legfőképp abból a szempontból, hogy utóbbi sem része például diagnosztikai kézikönyveknek, de a kutatók már nagyon közel vannak ahhoz, hogy tudományosan is kellően megalapozva bevezessék az elismert betegségek sorába.

Mi az, ami tilos Luca – napján?

A Luca-nap a hagyományokban vannak dolgok, amit tilos elvégezni, ugyanis balszerencsét hoz. Melyek a Luca-napi babonák?

Ünnepi meséink

Mesét olvasni a gyerekeknek ünnepekkor is fantasztikus dolog. Vannak olyan klasszikus karácsonyi történetek, amelyeken mi magunk is felnőttünk, s sosem fognak kimenni a divatból.

A karácsonyi vásárok története

A karácsonyi vásárok ragyogó fényeikkel, édes illataikkal és örömteli atmoszférájukkal sokakban keltenek nosztalgiát egy idilli múlt, „kollektív ünnepi harmónia” iránt. Azonban ez a múlt részben a képzelet szüleménye, a hagyomány pedig sokkal újabb keletű, mint gondolnánk.

Love bombing: avagy amikor az online ismerkedés túl tolakodó lesz

A love bombing kifejezést arra a jelenségre használjuk, amikor egy induló romantikus kapcsolatban az egyik fél folyamatosan elárasztja a másikat szerelmének jeleivel. Vagyis ajándékokat küld, üzenetekkel bombáz, nagy és látványos gesztusokat tesz. A hangsúly a „folyamatos” szón van.

Iskolai adventi sütivásár – szabad vagy nem?

Általános iskolai szülői munkaközösségünkben sokszor felvetődik a kérdés, hogy a már hagyománynak számító iskolai adventi sütivásáron szabad-e házisüteményt árulni. Legális ez egyáltalán? Ennek kutakodtam kicsit utána.