Itt a boltkórosság ellenszere
- Dátum: 2023.08.19., 20:38
- Udvari Fanni
- képek: pexels.com
- betegség, boltkórosság, életmód, energia, függősèg, pénzköltés, vásárlásfüggőség
Ismét nyitva vannak a vendéglátóipari egységek, te pedig egyre többet ülsz be meginni valamit? Esetleg a ruhatáradat kezdted felfrissíteni indokolatlanul? Vagy szimplán a távmunka alatt az online vásárlási láz téged is elkapott? Nem vagy ezzel egyedül, azonban, ha szereted a kihívásokat, vagy szeretnél ismét ura lenni a pénztárcádnak, próbáld ki a vásárlásmentes hónapot!
Attól függetlenül, hogy te hol költesz a legtöbbet, érezheted úgy, hogy kicsúszik a pénz a kezed közül. Ebben az esetben érdemes kipróbálnod a vásárlásmentes hónapot. Ez nem csak abban segít, hogy ismét ura legyél a kiadásaidnak, hanem abban is, hogy megfigyeld költekezési szokásaidat, valamint átszervezhesd azokat.
Természetesen a vásárlásmentes hónap első hangzásra nagy falatnak tűnik, de ezt sem kell azonnal tökéletesen csinálni. Pár hasznos tippel azonban te is bele tudsz vágni!
Ha tudod, hogy egész nap nem leszel otthon, tegyél el nasit és inni valót magadnak, így amikor megéhezel, nem fogsz impulzusból vásárolni, ráadásul akár egészségesebben is ehetsz.
Amennyiben a vásárlással gyűlik meg a bajod, úgy iratkozz le a hírlevelekről, vagy csak állítsd le a követést egy - két közösségi média oldalnál, esetleg tarts magadnál csak annyi készpénzt amennyire tényleg szükséged lehet, ezzel kikerülve a vásárlás lehetőségét.
Próbálj ki több ingyenes, olcsó szabadidős programot, és döntsd el, hogy számodra melyik a legideálisabb. Lehet így felfedezel valamit, amit a vásárlásmentes hónap után is szívesen csinálnál. Ezen kívül több városban vannak ingyenes programok, legyen szó kiállításról vagy koncertről.
Harminc nap nem olyan hosszú idő, éppen ezért fontos, hogy ne csüggedjünk. Ne adjuk fel, és ha nem sikerül elsőre tökéletesen a vásárlásmentes hónapunk, ne bátortalanodjunk el, hiszen a fél sikerrel is tudunk spórolni. Csalódottság helyett legyünk kitartóak, tudatosak és próbálkozzunk bátran újból!
Különösen érdemes belekezdenünk a vásárlásmentes hónapba, ha úgy érezzük, hogy számunkra a vásárlás már több, mint kikapcsolódás, és inkább függőség alakult ki.
Gyakorlatban jobban megérthessük a boltkórosságot, hasonlíthatjuk a vásárlásfüggőséget az internetfüggőséghez. Legfőképp abból a szempontból, hogy utóbbi sem része például diagnosztikai kézikönyveknek, de a kutatók már nagyon közel vannak ahhoz, hogy tudományosan is kellően megalapozva bevezessék az elismert betegségek sorába.
Az önkéntelen emlékezet

Az önkéntelen emlékezet egy hirtelen villanás, amiből a múltunk egy korábbi részére nézünk vissza és ez az érzés olykor nagyon magával ragadó tud lenni. A kérdés, hogy honnét jönnek ezek? Hogyan keletkeznek? Ebben a cikkben az önkéntelen emlékek témáját járjuk körül.
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.