Menü

A taposógép tényleg szép feneket csinál?

Az általános vélemény a taposógépekről az, hogy szép feneket és formás combokat kapunk rendszeres használatukkal. Ebben az írásban arra törekszünk, hogy elmondjuk: honnan ered ez a berendezés, milyen hatásai vannak használatának és milyen edzéstervvel érdemes használni, továbbá, hogy a használt taposógép is képest ugyanazt a hatást elérni.

Taposógép vagy lépcsőzőgép?

Tisztázzuk rögtön az elején, hogy sokan összetévesztik a taposógépet a lépcsőző géppel, pedig intenzitásukban jelentős a különbség. Bár a két berendezés tulajdonságai között sok az átfedés, használatuk során más hatások érik a szervezetet. A használt taposógép a járást imitálja, intenzívebben ugyan mint sétálás közben, de far- és combizomnak kisebb a terhelés, de ez a gép erősíti a vádlit is. A lépcsőzőgép hatása intenzívebb a farizomra és a comb izmaira, a vádli erősítése itt szinte mellékes. A lépcsőzőgépnél magasabbra emeljük a lábat, mintha lépcsőn járnánk.

Mindkét berendezés esetében elmondható, hogy használatuk során a pulzusszám megemelkedik, a csípő alatti izmok terhelése megnő: adottak a hatékony zsírégetés feltételei. Egy félórás edzés során mintegy 300-500 kalóriát égethetsz el, tehát rendszeres használattal valóban formás alsótest alakítható ki.

Az taposógéppel történő edzés során ügyelni kell arra, hogy a testtartás, különösen a hát egyenes legyen. Az edzés így hatékony igazán és így kerülhetjük el a sérüléseket, továbbá a szervezet így érzékeli legjobban a terhelést. A használat során jelentős izzadás, így folyadékvesztés tapasztalható, gondoskodni kell tehát megfelelő folyadék utánpótlásról. A korszerű berendezéseken különböző edzéstervek állíthatók be, ezek rendszeres használatával érhetjük el a megfelelő fiziológiai hatást. Fontos figyelni arra is, hogy az edzés megkezdése lőtt fokozatosan melegítsük be az izmokat, hogy elkerüljük a sportsérüléseket.

Milyen előnyei vannak a taposógépes edzésnek? Sima, egyenletes mozgással hatékony kalóriaégető eszköz, nagy segítség a fogyni vágyóknak. Míg a futógépen az ízületekre intenzív becsapódási erő hat, a taposógép esetében ez nincs, így az ízületek terhelése kedvezőbb. Minden edzettségi szinthez beállítható edzéstervekkel erősíthetők a lábizmok és a fenék, kiváló alakformáló eszköz. Jótékony hatással van a keringésre. Javítja a mozgáskoordinációt. Sérülés, műtét utáni rehabilitációnál is alkalmazható.

Összefoglalva: a taposógépes edzés sokkal több a láb és a fenék formálásánál. Kedvező fiziológiai hatásai révén jó hatással van a keringésre és a zsírégetésre, jó közérzetet biztosít.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.

Egy jó fürdő csodákra képes

Egy jó meleg fürdő hatékonyan enyhítheti a stresszt, nyugtatja a fájó izmokat és felkészíti a testet a pihentető éjszakai alvásra. A meleg fürdőnek számos egészségügyi előnye ismert.