Hogyan lehet ledolgozni a combon lerakódott zsírt?
- Dátum: 2023.08.25., 06:01
- Udvari Fanni
- képek: pexels.com
- comb, élelmiszer, étkezés, fehérje, feldolgozott élelmiszer, kalóriabevitel, karcsúság, makrotàpanyag, rost, zsír, zsírègető
Keskenyebb derék, keskenyebb csípő vagy feszesebb fenék. A legtöbb nő karcsúbb combról álmodik, hiszen az még miniszoknyában vagy rövidnadrágban is önbizalommal tölti el őket. És ezt túlzásba vitt diétával vagy egy-egy combgyakorlat több tíz vagy több száz ismétlésével próbálják elérni.
Cserébe nem bírják sokáig az éhezést és a testmozgást, nem kitartóak, és feladják az álomalakért tett erőfeszítéseiket. A mai cikket ezért nekik szánjuk, illetve mindenki másnak, aki nem csak a combjáról szeretne fogyni. Bemutatjuk a tartós eredményekhez vezető úton fontos egyes lépéseket
Talán csak pár centit kell leadni a combodról, és máris elégedett leszel a külsőddel. Sajnos a testünkkel nem ez a helyzet – van egy adott terület, elkezdünk többet edzeni, majd a rajta lévő zsír szépen eltűnik, mintegy varázsütésre.
Akár a combodról, a fenekedről vagy a hasadról szeretnél fogyni, az átfogó megközelítés mindig fontos. Ez azt jelenti, hogy az étrendet és az edzést érdemes úgy beállítani, hogy a felhasznált energia több legyen, mint a bevitt, és így kalóriadeficitbe kerülj. Ez a testzsírszázalék általános csökkenéséhez vezet, ami fokozatosan fogyást eredményez. Azt, hogy a hasra, a fenékre vagy a combra lerakódott zsír tűnik-e el hamarabb, elsősorban a genetika és a szervezet hormonális környezete határozza meg.
A megfelelő gyakorlatok pedig segítenek a combok feszesítésében és formálásában. De azért azt nem várhatod el, hogy pont olyanok legyenek, mint egy világklasszis modellnek vagy fitnesz influencernek. Ráadásul a közösségi hálózatok tele vannak szerkesztett fotókkal, és gyakran nem a valóságot tükrözik. Ahhoz, hogy nyomon követhesd, hogyan változik a tested, a legjobb, amit tehetsz, hogy összehasonlítod az eredményeidet az egy hónappal vagy egy évvel ezelőtti alakoddal.
1. Megfelelő kalóriabevitel beállítása
Fogyni csak akkor kezdünk el, ha az energiafelhasználás (alapanyagcsere, általános napi mozgás, sport) meghaladja a bevitt energiát (étrend, italok, táplálékkiegészítők). A szervezet ekkor a saját energiatartalékait használja, és elkezdi égetni a testzsírt. Így következik be a kalóriadeficit. De mennyi kalóriát kell bevinni ennek az eléréséhez? Ez az alapanyagcsere-aránytól, testmozgástól és más átlagos tevékenységektől függ, amelyek során energiát égetünk. Az energiabeviteli és makrotápanyag számológépünk segít meghatározni a megfelelő kalóriabevitelt a fogyás érdekében.
Ezután próbáld meg néhány hétig betartani ezt a kiszámított kalóriabevitelt, aztán el tudod dönteni, hogy ez mennyire felel meg neked, és hogy vannak-e eredmények. Az olyan táplálkozási alkalmazások, mint például a MyFitnessPal, segíthetnek a kalóriabevitel ellenőrzésében. Átlagosan az egészséges fogyás mértéke heti 0,5-1 kg.
2. Válassz megfelelő fehérje-, zsír- és szénhidrátforrásokat
Számológépünk nem csak az energiabevitelt, hanem az alapvető makrotápanyagokat, azaz a fehérjéket, szénhidrátokat és zsírokat is kiszámítja. Mindegyiknek fontos szerepe van a szervezetben az egészség, de a fogyás szempontjából is.
A fehérje segít megvédeni és építeni az izomtömeget, miközben jobb a kalóriadeficit beállításához is, mivel ez laktat a legjobban.
A szénhidrátok energiát adnak az edzéshez és a mindennapi működéshez, és jó rostforrások, amelyek szintén laktatók.
A zsírok viszont segítenek fenntartani a kiegyensúlyozott hormonális környezetet, ami szintén elengedhetetlen a fogyáshoz. Az étrend megtervezésekor fektess arra is hangsúlyt, hogy ezeket a tápanyagokat minőségi forrásból juttasd be. Jobb, ha több az átlagos, minimálisan feldolgozott élelmiszer.
3. Kevesebb feldolgozott élelmiszer és édesített ital
Másrészt próbáld meg korlátozni az iparilag feldolgozott élelmiszereket, például a különböző sós rágcsálnivalókat (chips stb.), gyorséttermi ételeket, édességeket, süteményeket, péksüteményeket (croissant), kekszeket, csokoládét, zsíros kolbászokat stb. Ezek az élelmiszerek kis mennyiségben is sok energiát tartalmaznak, viszont nem sok fehérje, rost, vitamin és ásványi anyag van bennük. Valószínűleg hamar megéhezel utánuk, így a szokásosnál többet fogsz enni, ami lelassítja a fogyókúrás folyamatokat. Persze nem gond, ha időnként eszel egy jó minőségű étcsokoládét vagy más apró édességet.
Bár a zsírégetők és más fogyókúrás kiegészítők nem csodatabletták, amiktől csak úgy le lehet fogyni, segíthetnek abban, hogy a folyamat könnyebben és gyorsabban menjen.
Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.