Menü

Vanília olaj

Az antioxidánsok megsemmisítik a szabad gyököket és a veszélyes méreganyagokat amik lerakódnak a szervezeten belül, ami a rossz étrendbeli szokásoknak és az egészségtelen életmódnak köszönhetők. A vanília illó olaj egy természetes antioxidáns ami semlegesíti a szabad gyököket és teljesen megsemmisíti őket. A belső tisztítása folyamata segít abban, hogy csökkentse a sejteit és szöveteit érő károsodást. Az antioxdiánsok segítségével növelheti a szervezet képességét arra, hogy az önmagát megjavítsa és fokozza az immunitást bizonyos betegségekkel szemben.

Afrodiziákum

A vanília illó olaj szisztematikus adagolása olyan személyek számára akik impotenciában, merevedési zavarban, frigiditásban vagy a libidó csökkenésében szenvednek enyhítheti a problémákat. Az olaj stimulálja bizonyos hormonok termelődését, mint például a tesztoszteronét és az ösztrogénét, ami segít visszahozni a megszokott szexuális kedvet és segíti a szexuális vágyak felkorbácsolását.

Csökkenti a gyulladást

A vaníliát a történekem során már használták a sebek gyógyítására és ma már tudjuk, hogy van gyulladáscsökkentő tulajdonsága, ami segít enyhíteni és lenyugtatni a gyulladt területeket a bőrön. Mivel a vanília antioxidáns tartalma magas segít csökkenteni a károsodást amit a gyulladás okozott. A vanilin, az anyag ami a legnagyobb mértékben tartalmazza az antioxidánsokat, rendelkezik azzal a tulajdonsággal, hogy a koleszterin szintet természetesen csökkenti és gyengíti a triglicerid szinet és a reumás izületi gyulladást tüneteit is.

Köhögés

A köhögés elleni szirupok gyakran használják a vaníliát arra, hogy elfedjék a gyógyszer keserű ízét. Bár igen apró a bizonyíték arra, hogy bebizonyítsák a vanila kivonat hatását a köhögés csillapításával szemben a gyenge érzéstelenítő tulajdonság a vaníilában enyhítheti a tüneteket, mint például a fájdalmat amit a fájó torok okoz, vagy a fejfájást.

Javítja a légúti problémákat

Mindegy, hogy légúti problémáktól szenved vagy csak szeretné könnyíteni légzését, cseppentsen pár csepp vanília oljat a párnájára, hogy megkönnyítse légzési problémáit. A vanília illóolajban található aroma befolyásolja az agy légúttal foglalkozó pontját, megelőzi a feszültséget a tüdőkön és segít a levegőnek akadálymentesen eljutni a tüdőik.

A vanília illólaj antikarcinogén tulajdonsággal rendelkezik – meggátolja a rák kifejlődést, még azelőtt, mielőtt az problémává válna, ezzel hatékony természetes rákkezelő anyaggá téve a vaníliát. Ez az erőteljes olaj megfékezi a rákos sejtek növekedését, főleg mivel antioxidánsként viselkedik, ami megelőzi a sejtek oxidálódását. Az antioxidánsok megölik a szabad gyököket a testben és visszafordítják ezt az oxidatív, stresszokozó, krónikus betegséget.

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

Mivel helyettesítsük a cukrot?

A legtöbb fogyókúra és diéta ajánlja, hogy a lehető legkevesebb cukrot fogyasszuk, ha szeretnénk elérni a kívánt hatást. Milyen alternatívák vannak azonban arra, hogy élvezhessük az édes ízeket, de ne is legyen káros számunkra?