Menü

Vegyük elő a mézet!

A méz bármely időszakban, évszakban, napszakban valóságos csodaszer, kívül-belül alkalmazhatjuk, tökéletes gyulladásokra, szépen simítja ki a ráncokat és megfázásra is kiváló, utóbbit eddig is tudtuk, de nézzük ősszel mi mindenért érdemes elővenni a polcról.

Az egyik legnépszerűbb természetes édesítőszer, mely még az egészségünknek is jót tesz, ráadásul enyhíti a torokfájást és ajánlott gyomorbántalmakra is (repceméz különösen refluxra jó), én pedig gyakran külsőleg is használom, mert antibakteriális, kiváló antioxidáns, gyulladáscsökkentő és bőrszépítő, regeneráló.

Sajnos manapság már ez sem olcsó mulatság, viszont bárki számára könnyen elérhető és az ára is megfizethető.

Hogyan hat a bőrre a méz?

Nos bevált receptem, ha mézet és jó minőségű olívaolajat elkeverek, majd a bő 10 percig hagyom hatni a bőrömön. Van, aki a mézet közvetlenül a pattanásos területre keni, majd 20-30 perc után langyos vízzel lemossa.

Az avokádós-mézes arcpakolás is jól hangzik, s jól is hat, ehhez egy evőkanálnyi érett avokádó szükséges, amit kevés mézzel elkeverünk és 30 percig hagyjuk hatni az arcunkon.

A tejes -mézes fürdő is kényeztető, hisz a mézben nemcsak tápláló vitaminok és ásványi anyagok vannak, hanem antioxidánsok is.

A téli időszak még kicsit odébb van, de ha bekopogtat a hideg, akkor különösen sokakat érinthet a kéz és arc bőrének kiszáradása. A mézzel ezen a problémán is segíthetünk.

Hogyan hat a méz az alvásra?

Valahol olvastam régen, hogy elalvási problémákra mézes tejet kell inni. A méz belsőleg is jótékony a szervezetre, nem kell belőle sokat enni, hiszen magas a cukortartalma, de például elég egy kávéskanállal fogyasztani belőle, és álmunk máris zavartalan lesz, ugyanis a tripofán nevű anyag zavartalanul eljut az agy alvásért felelős részére, így gyorsabban elalszunk.

A méz nyugtató hatású, ráadásul tökéletes energiaforrás is. Mértékkel fogyasztva senki sem fog elhízni tőle.

Kik fogyaszthatják?

Gyermekek. Számukra az egyik leghasznosabb táplálék - viszont 1 éves korig csecsemőknek nem szabad mézet adni.

Idősek. A méz a gyenge szervezetűeknek, időseknek nagyon könnyen emészthető, könnyen hasznosítható.

Ülőmunkát végzőknek. Elindítja az anyagcserét, frissíti az agyat, energiával tölti fel az elzsibbadt testünket.

Fizikai dolgozóknak, sportolóknak. Táplálja az izmokat. Segít a fáradtság leküzdésében. Javítja a test oxigénnel való ellátottságát.

A méz naponta fogyasztva a leghatékonyabb. Ha nincs olyan betegségünk, vagy diétánk, mely kizárná a mézfogyasztást, akkor alkalmazzuk bátran, bizonyítottan hasznos vitaminforrásunk.

Tavaszi takarítás és lakásfrissítés

A klasszikus tavaszi nagytakarítás mindig örök téma, de ezen kívül egy lakásfrissítésről is érdemes egy pár gondolatot írni. Hogyan varázsoljunk friss, tavaszi hangulatot otthonunkba?

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.