Vegyük elő a mézet!
- Dátum: 2023.09.05., 06:08
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- antibakteriális, antioxidáns, belsőleg, bőrápoló, csodaszer, édesítő, elalvás, fizikai munka, gyerekek, külsőleg, méz, mézes tej, pakolás, sportolók, természetes, torokfájás, ülőmunka
A méz bármely időszakban, évszakban, napszakban valóságos csodaszer, kívül-belül alkalmazhatjuk, tökéletes gyulladásokra, szépen simítja ki a ráncokat és megfázásra is kiváló, utóbbit eddig is tudtuk, de nézzük ősszel mi mindenért érdemes elővenni a polcról.
Az egyik legnépszerűbb természetes édesítőszer, mely még az egészségünknek is jót tesz, ráadásul enyhíti a torokfájást és ajánlott gyomorbántalmakra is (repceméz különösen refluxra jó), én pedig gyakran külsőleg is használom, mert antibakteriális, kiváló antioxidáns, gyulladáscsökkentő és bőrszépítő, regeneráló.
Sajnos manapság már ez sem olcsó mulatság, viszont bárki számára könnyen elérhető és az ára is megfizethető.
Hogyan hat a bőrre a méz?
Nos bevált receptem, ha mézet és jó minőségű olívaolajat elkeverek, majd a bő 10 percig hagyom hatni a bőrömön. Van, aki a mézet közvetlenül a pattanásos területre keni, majd 20-30 perc után langyos vízzel lemossa.
Az avokádós-mézes arcpakolás is jól hangzik, s jól is hat, ehhez egy evőkanálnyi érett avokádó szükséges, amit kevés mézzel elkeverünk és 30 percig hagyjuk hatni az arcunkon.
A tejes -mézes fürdő is kényeztető, hisz a mézben nemcsak tápláló vitaminok és ásványi anyagok vannak, hanem antioxidánsok is.
A téli időszak még kicsit odébb van, de ha bekopogtat a hideg, akkor különösen sokakat érinthet a kéz és arc bőrének kiszáradása. A mézzel ezen a problémán is segíthetünk.
Hogyan hat a méz az alvásra?
Valahol olvastam régen, hogy elalvási problémákra mézes tejet kell inni. A méz belsőleg is jótékony a szervezetre, nem kell belőle sokat enni, hiszen magas a cukortartalma, de például elég egy kávéskanállal fogyasztani belőle, és álmunk máris zavartalan lesz, ugyanis a tripofán nevű anyag zavartalanul eljut az agy alvásért felelős részére, így gyorsabban elalszunk.
A méz nyugtató hatású, ráadásul tökéletes energiaforrás is. Mértékkel fogyasztva senki sem fog elhízni tőle.
Kik fogyaszthatják?
Gyermekek. Számukra az egyik leghasznosabb táplálék - viszont 1 éves korig csecsemőknek nem szabad mézet adni.
Idősek. A méz a gyenge szervezetűeknek, időseknek nagyon könnyen emészthető, könnyen hasznosítható.
Ülőmunkát végzőknek. Elindítja az anyagcserét, frissíti az agyat, energiával tölti fel az elzsibbadt testünket.
Fizikai dolgozóknak, sportolóknak. Táplálja az izmokat. Segít a fáradtság leküzdésében. Javítja a test oxigénnel való ellátottságát.
A méz naponta fogyasztva a leghatékonyabb. Ha nincs olyan betegségünk, vagy diétánk, mely kizárná a mézfogyasztást, akkor alkalmazzuk bátran, bizonyítottan hasznos vitaminforrásunk.
Elsősegélymódszerek, amiket érdemes megtanítani a gyerekeknek
Az elsősegélymódszerek elsajátítását nem lehet elég korán kezdeni, vannak módszerek, amiket érdemes megtanítani a kicsiknek is. Mely elsősegélynyújtási módszerek megtanulása fontos már gyerekkorban is?
Távoli munkavégzés: mit jelent és hogyan csináljuk?
Remote, azaz távoli munkavégzés. Nem kifejezetten home office, de nem is távmunka. Munka Amerikában, az Egyesült Királyságban? Miről van szó, hogyan csináljuk jól a gyakorlatban, és milyen háttere van ennek a munkavégzésnek?
“30 éves sem vagy, de már kopaszodsz”
Állítólag már Julius Caesar is szenvedett attól, hogy napról napra egyre kevesebb haja van, ezért mindent kipróbált, hogy visszaszerezze a természetes koronáját. A férfiak szőrzete mindig is beszédtéma. Évszázadok óta úgy tartjuk, hogy a férfias férfi tetőtől talpig szőrös, na de őszintén azért kopasz férfiak is lehetnek sármosak, például ki mondaná, hogy Bruce Willis nem nézett ki jól fiatalon. Ebben a cikkben a (fiatalkori) kopaszodással foglalkozunk, megtudhatjuk, hogy miért alakul ki, milyen lelki problémákat okoz és, hogy hogyan lehet küzdeni ellene már ha akarunk.
Allergia ősszel
Az allergiás tünetek jó néhány ember számára ősszel sem múlnak el. Bár a legtöbb allergén növény már nem virágzik ilyenkor, a nedves idő hatására megjelennek a poratkák és a penészgombák. Ezek olyan tünetek hátterében állhatnak, amikről nem is hinnénk, hogy ez az oka, így érdemes odafigyelni rájuk!
Hogyan vezess biztonságosan eső esetén
Az elmúlt hétben országszerte rengeteg csapadék leesett, megnehezítve ezzel a közlekedést. Csapadékos időben megváltoznak az útviszonyok, és érdemes óvatosabban vezetni, illetve odafigyelni néhány dologra, ha úgy döntünk ilyen időben is útra kelünk!