Menü

Egy idejében és szakszerűen elvégzett beavatkozás életet menthet

Mindig szeptember második szombatján ünnepeljük az elsősegélynyújtás világnapját. Ilyenkor arra hívják fel a figyelmet, hogy mennyire fontosak az elsősegélynyújtás általános alapismeretei. Aki ezekkel tisztában van, életet menthet!

Szeptember második szombatja az Elsősegélynyújtás Világnapja. A világnap tizenhat európai ország kezdeményezésére jött létre. Az Országos Mentőszolgálat mindig felhívja a figyelmet az életmentő beavatkozások fontosságára, hiszen több ezer olyan esettel találkoznak, ahol a beteg élete az elsősegélynyújtók bátorságán és talpraesettségén múlik.

Gondoljunk csak egy erős vérzésre, esésre, balesetre, félrenyelésre, vagy akár egy újraélesztésre, ahol egy nyomókötés, egy Heimlich fogás, vagy az újraélesztő mellkasi nyomások alkalmazása életet ment.

Az ÉletMentő applikáció régóta a telefonomon van, sohasem lehet tudni mikor van szükség egy gyors segélyhívásra. Az ingyenes Életmentő applikáció nem csak a villámgyors segélyhívásban segít, hanem hasznos elsősegély ismereteket is tartalmaz, ezért a letöltését a szakemberek mindenki számára ajánlják.

Az elsősegélynyújtás fontos lépéseinek elsajátítása tulajdonképpen meglehetősen egyszerű, akár egy kisdiák is képes lehet egy baleset, rosszullét felismerésére, egy megfelelő információkat tartalmazó segélyhívásra. Számtalanszor hallani olyat, hogy mindössze néhány éves kisgyermek azzal, hogy tudta a megfelelő teendőket, megmentette édesanyja, édesapja, nagymamája életét.

Sajnos sokan a döbbenet és az ijedtség miatt nem tudják mi a teendőjük, pedig amíg a mentőkre várnak, minden egyszerű és begyakorolt mozdulat életmentő lehet (ne)-

Legyünk tisztában az alapokkal, legyünk talpraesettek és bátrak, kezdjük meg a segítségnyújtást!

Az Országos Mentőszolgálat oldalán is tájékozódhatunk azokról az oktatásokról, tanfolyamokról, amelyeken az alapismeretek megszerezhetők, bővíthetők és számtalan oktatófilm, segédanyag van fent a világhálón, melyeket elsajátíthatunk.

Az ember sokszor bonyolult és nehezen érthető teendőkre számít, pedig a valóság az, hogy egyszerű és jól alkalmazható mozdulatokról van szó, amelyet – mint említettem is – sok esetben egy kisiskolás is megért és ügyesen alkalmaz.

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Télen allergia? Ki hallott már ilyet?

Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?