Menü

Bébiétel, színdiéta, szélsőséges módszerek! Drasztikus sztárfogyókúrák!

Csinos hölgy rettentően vidáman, friss salátával teli tálból eszik, kezében villa, és hibátlan csillogó, vakító fogsor. Ki ne ismerné ezeket a diétás reklámképeket? A baj sohasem a diétával van, hanem sokkal inkább azzal, ha valaki drasztikus módszerekhez folyamodik.

Sokan elkezdenek fogyókúrázni, de gyakran előfordul, hogy diéta közben annak felgyorsítása, vagy a vágyott eredmények gyorsabb elérése érdekében, vagy csupán csak türelmetlenségből, tájékozatlanságból drasztikus folyamatokhoz nyúlnak. Ezzel ugyan beindul a gyorsabb fogyás, ám ahogy véget ér a hosszútávon tarthatatlan módszer – a kilók visszatérnek.

Ezt hívják jojóeffektusnak.

A folyamat felvázolásából kiderül, hogy így ennek semmi értelme nem lesz, hiszen semmi köze az egészséges élethez, a helyes táplálkozáshoz, sőt az észszerűséghez sem.

Sokkal okosabb valami egészségesebb módszerre váltani, s bár lehetséges, hogy így lassabban szabadulunk meg a súlyfeleslegtől, de hosszú távon megéri, mert nem az egészségünket tesszük kockára.

Mi a baj a drasztikus diétával?

Mert a test vészhelyzetként tekint rá és azonnal elkezd raktározni, amint ételt kap, s mi mást fog elraktározni, mint természetesen a zsírt.

Másik probléma ezzel, hogy a drasztikus fogyókúrát stresszként éli meg a szervezet, aminek hatására túl sok kortizol, azaz stresszhormon szabadul fel a szervezetben, ami pedig megemeli az inzulinszintet is, ami hozzájárulhat az inzulinrezisztencia és a cukorbetegség kialakulásához, de még a pajzsmirigybetegségeket is ide sorolnám.

Mindenki ismer drasztikus sztárfogyásokat, van, aki egy-egy szerep kedvéért vállalja ezt a kockázatot és hirtelen, kevés idő alatt, hatalmas fogyásokra képes.

Volt olyan színésznő, aki naponta szigorúan csak 4 főtt tojást evett, más egyoldalúan csak fehérjét fogyasztott, akadt olyan, aki színek szerint evett, de olyan is, aki bébiételeken élt, vagy olyan, aki napi kalóriakeretét 300 kalóriában határozta meg. Kétlem, hogy ezek a módszerek egészségromlás és következmények nélkül valósultak meg, mindenesetre semmiképp sem követendőek!

Nem kérdés, hogy Hollywood legmenőbb hírességei sok mindenre képesek egy-egy szerep kedvéért, ám ezeket a drasztikus fogyókúrákat semmiképp se utánozzuk le, hiszen ésszerű keretek közötti, normál diétával, egészséges és változatos étrenddel, sok folyadékkal és heti néhány edzéssel éppígy elérhetjük a kívánt formát és testsúlyt. Egészségkárosodás nélkül.

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

Mivel helyettesítsük a cukrot?

A legtöbb fogyókúra és diéta ajánlja, hogy a lehető legkevesebb cukrot fogyasszuk, ha szeretnénk elérni a kívánt hatást. Milyen alternatívák vannak azonban arra, hogy élvezhessük az édes ízeket, de ne is legyen káros számunkra?