Menü

Gondolj másként az ecetre!

Sokszor hallom, hogy nem szeretik, nem bírják a szagát, nem szeretik használni, pedig vannak dolgok, amelyekre egyszerűen fantasztikus megoldás az ecet!

Az ecetet úgy használhatjuk fel legjobban takarítási célokra, ha fele-fele arányban hígítjuk vízzel, és szórófejes flakonba tesszük. Ezzel egyszerűen meg tudjuk tisztítani a legtöbb felületet.

Például az ablakokat!

Fontos, hogy akkor érdemes nekiállni, amikor nem éri közvetlen napfény az üveget. Ecetes vízzel garantáltan csíkmentesen szárad a felület és szép tiszta lesz.

A mikrohullámú sütő kényes pont? Ecet!

Szokásom betenni egy műanyag táé ecetes vizet a mikróba, mely egy-két perc alatt leoldja a makacsa szennyeződéseket és ételfoltokat, kifröccsenéseket, sőt elárulom, hogy a mosogatószivacsot is be szoktam tenni a mikróba két percre, fertőtlenítés céljából. (a szivacs ezután pár percig tűzforró, kézzel ne fogjuk meg és ne vegyük ki azonnal)

Ecetet a padlóra!

Hatékony, olcsó tisztítószer felmosáshoz. Ha csak a szaga miatt nem használtuk eddig, akkor cseppentsünk hozzá eukaliptusz- és/vagy teafaolajat.

A tűzhely kritikus pont. Aki főz és aktívan használja a konyháját, tudja, hogy számtalan szennyeződéssel kell leszámolni. Az ecetnek ekkor is érdemes adni egy esélyt!

A mosogató legyen a legtisztább! A mosogató tisztán tartása higiéniai okokból is fontos. Ecetet fújjunk rá és máris gyönyörűen tiszta lesz.

Vízforraló, tea- és kávéfőző.

Ezek a készülékek borzasztóan hamar vízkövesednek, pláne gyakori használat mellett és azért valljuk be napi szinten kapcsoljuk, használjuk őket. Az ecetes víz az egyik legjobb vízkőoldó, nagyon gyakran átöblítem vele ezeket az eszközöket, a vízköves vízforralónkkal csodát tesz.

Mi a helyzet az edényekkel?

A makacs égésmaradványok ellen is hatékony fegyver az ecet, én gyakran a mosogatógépbe is öntök belőle.

Fürdőszobába is használhatjuk? Természetesen! Mint említettem kiváló vízkőoldó, emellett szuperül ellátja a penészfoltok baját a fúgáknál.

Volt nincs penész, vízkő, baktérium, szennyeződés, ételmaradék, folt. Ezt tudja az ecet a háztartásban! S ami a legjobb, mindezt vegyszermentesen tehetjük meg!

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.