Hogyan lehet örökbe fogadni egy ovit?
- Dátum: 2023.11.07., 21:07
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- adó 1%, adományozó, egyesület, eszközök, gyerekek, halmozottan hátrányos helyzetű, használt, intézmények, játékok, jó minőségű, kapcsolat, mélyszegénység, ovi, örökbefogadás, ruhák, társadalom, weboldal
Röviden válaszolva úgy, hogy egyéni adományokkal Halmozottan Hátrányos Helyzetű gyerekeket nevelő óvodát segítünk. Örökbe fogadni azért jó, mert mindenki jól jár.
Jól jár az örökbefogadó-adományozó, hiszen az otthon már nem használt, de jó minőségű ruhákat, játékokat, eszközöket végre ki tudja “takarítani” a lakásból, a támogatott intézmények pedig szintén jól járnak, ugyanis jó minőségű eszközöket, ruhákat, játékokat kapnak a mindennapi működésükhöz, s természetesen jól járnak a rászoruló gyermekek, mert az így elküldött dolgokból valóban ők részesülnek.
A halmozottan hátrányos helyzetű gyermekeket nevelő intézmények országos támogatási programja 2019 őszén indult el, amely immár országos ismertségnek örvend. A program célja az integráció támogatása, a halmozottan hátrányos helyzetű gyermekeket nevelő intézmények fokozott támogatása, és a társadalom érzékenyítése a témában.
Az oldaluk a neten és a közösségi oldalon is elérhető a https://orokbefogadokegyovit.hu/ oldalon, ahol örökbefogadónak és támogatott intézménynek is lehet jelentkezni.
Mire van szüksége egy HHH-s, azaz halmozottan hátrányos helyzetű gyermekeket nevelő ovinak?
Nos olyan dolgokra, amelyeket otthon már nem használunk, például könyvekre, társasjátékokra, babákra, plüssökre, hangszerekre, nagymozgásos játékokra: feleslegessé vált kismotorra, tanulóbiciklire, rollerre, ezek felül kézműves eszközökre, mint: papír, olló, ragasztó, ceruza, festék, gyurma.
Az alapvető dolgok mindig jól jönnek ezeknek az intézményeknek, például zsebkendő, szalvéta, fogkefe, fogkrém, szappan, takaró, törölköző, ágy, függöny, terítő, tisztítószer, fertőtlenítőszer.
A gyermekeknek ruhára mindig szükségük van szezonálisan, az évszaknak megfelelő, mostanság épp meleg ruhákra, kabátra, sapkára, sálra, kesztyűre, de elkél a zokni és az alsónemű is.
Hogy lehetek örökbefogadó?
Egyszerűen és gyorsan, ahogyan én is tettem, a fent linkelt oldalon a támogatói jelentkezés űrlapot kitöltve, mely után automatikus, regisztrációs e-mailt kapunk a sikeres adatrögzítésről, majd pár nap múlva e-mailt kapunk az ovidról és annak úgynevezett „nincslistájáról”, azaz a leginkább szükséges dolgokról.
Ezután vehetjük fel a kapcsolatot az óvoda vezetőjével egyeztetés, ismerkedés céljából.
Hogy juttathatom el a csomagot a kiválasztott oviba?
Ezt mindenkinek magának kell megoldania, postán, futárral, önköltségen, de bízom benne, hogy ennyivel a legtöbben hozzá tudunk járulni a szegénységben élő, hátrányos helyzetű gyerekek életkörülményeinek javításához.
Amikor örökbefogadónak jelentkezünk, kiválaszthatjuk, hogy kinek szeretnénk adományt küldeni, lehet 3-7 éves óvodásoknak való jó minőségű felesleget eljuttatni, vagy 0-3 éves babáknak való jó minőségű holmit, 7-14 éves kisiskolásoknak, 9-18 éves középiskolásoknak, illetve anyaotthonnak.
A fent említett honlapon információkat kaphatunk az egyesületről, a jogi háttérről, fontos és közérdekű adatokról, hasznos információkról, térképekről, s a felmerülő kérdésekről.
Segíthetünk adónk 1%-ával is a mélyszegénységben élő gyerekeknek!
Mintegy 46 ezer hátrányos helyzetű gyermek él mélyszegénységben, őket támogatja a 2019-ben indult Örökbe fogadok egy ovit! mozgalom (OFEO), amelyhez ezidáig 6300-nál is többen csatlakoztak az ország minden pontjáról, hogy jó minőségű fölöslegükkel segítsék a nehéz sorsú gyerekeket. Kérem csatlakozzon, aki megteheti! Sok pici gyereknek ez jelentheti a kiutat a nyomorból!
Gazdira várva, avagy hogyan segíthetsz egy menhelyi állaton

A menhelyek sok településen tele vannak, mégis jónéhányan szaporítóktól vásárolnak állatokat, esetleg ismerősök ismerősének ingyen elvihető kiscicáját fogadják be. Fontos foglalkozni azzal, hogy az otthon tartott állatok ivartalanítva legyen és a menhelyeken várakozó sokaságnak is megadasson még egy esély.
Az anyatejes táplálás jótékony hatásai

Az anyatejes táplálás fontossága és jótékony hatásai a csecsemő fejlődése és az édesanya egészsége szempontjából is kiemelkedőek. Az anyatej egyedülálló összetétele révén a legideálisabb táplálék a baba számára, és számos rövid- és hosszú távú előnnyel jár.
Mérgező növények a kertben

Kertünk ékességei legfőképpen a gyönyörű virágjaink, melyeket nagy gondossággal ápolunk, hogy mindig szép legyen, de érdemes megnézni, hogy egészségünkre nincs e káros hatással.
A gyurmázás, mint fejlesztő tevékenység

A gyurma, mint fejlesztő játék nagyon hasznos tevékenység a gyerekek számára, hiszen kreativitásukat és finommotorikus készségeiket célozza meg, miközben szórakoztató módon segíti a tanulást.
Kütyüfüggőség: ma már a telefon használja az embert

Az okostelefonunk átvette az uralmat az életünk és a szabadidőnk felett. Az értelmes funkciók használata mellett vagy sokkal inkább helyett, haszontalan dolgokkal, végeláthatatlan rövid videók nézésével fárasztjuk magunkat, majd, teljesen jogosan, úgy érezzük, hogy nincs időnk semmire. Ha valamennyire is magadra ismertél, akkor ez a cikk neked szól. Ugyanis az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan alakul ki a telefonfüggőség és mit tehetünk ellene.