Menü

Szupergyors házi praktikák megfázás ellen

Amikor legyengül az immunrendszerünk, könnyebben betegszünk meg, könnyebben kaphatunk el különféle megfázásos betegségeket. A megelőzés természetesen az elsődleges teendőnk vitaminokkal, megfelelő étrenddel, sporttal, azonban, ha mégis sikerült összeszedni valami megfázásos nyavalyát, akkor jól jön néhány szuperhatékony otthoni praktika!

Az egyik legjobb és azonnal ható teendőnk egy jó forró fürdőt venni!

A meleg gőz és a forró fürdő vagy a meleg zuhany hatékony segítség a nátha, a bedugult orr ellen. Ha tehetjük cseppentsünk pár csepp (tejben vagy mézben feloldott) eukaliptuszos-mentolos illóolajat, vagy használjunk kifejezetten megfázásra kifejlesztett fürdősót.

Egy jó forró tea!

A mézes-citromos hársfatea a sláger mostanság nálunk, legjobb, ha egy filter bodzateát is beledobunk, ugyanis kiváló a köhögésre, de a kakukkfűtea is jó, ahogy a magas C-vitamin tartalmú csipkebogyótea is. Lehet magában fogyasztani a gyógyteákat, de pici citrommal, mézzel még ízletesebb.

Ha már forró folyadék, akkor jöhet egy tál húsleves is!

Húsleves – az egyik legjobb gyógyír megfázásnál, de egy sor más esetben is jól esik az embernek. Egy tál meleg leves segít a légutak tisztulásában és a gyulladások csökkentésében, a sós leves pedig fertőtleníti a torkot és a nyelőcsövet. Megfázáskor egyébként is az átlagosnál több folyadékra van szüksége a szervezetnek, mert a nyálkahártyára nyugtató hatással van a bőséges folyadékbevitel.

Miért kell, hogy meleg legyen?

Ilyenkor tanácsosabb meleget inni, ugyanis a meleg gyógyitalok hatékonyan enyhítik a tüneteket. A koffeintartalmú kávét, a fekete teát és az alkoholos italokat azonban jobb kerülni.

Mézet a megfázásra!

A méz köztudottan gyulladásgátló, baktériumölő hatású, emellett kiválóan leviszi a duzzanatot, gyorsítja a sebgyógyulást. Több ezer éve ismert tény, hogy a méz fogyasztása segíti a lábadozók gyógyulását.

Fahéjjal fogyasztva enyhíti a torokfájást és fertőtleníti a torkot. A méz és a fokhagyma szokatlan párosítás, de kiváló antibakteriális és immunerősítő kombináció.

Sós vizes gargalizálás.

Fertőtleníti a torkot és csökkenti a fájdalmat.

Fogyasszon több C-vitamint!

A szervezet ellenálló-képességét erősíti a C-vitamin. Megfázás esetén érdemes a szokásos napi adag többszörösét elfogyasztani. A citrusfélék, a paprika, a savanyú káposzta és általában a friss zöldségek bőven tartalmaznak belőle.

Pihenés!

Az ember hamarabb gyógyul, ha megpróbál minél többet feküdni és pihenni, arról nem is beszélve, hogy ha otthon maradunk gyógyulni, akkor megkíméljük munkatársainkat a fertőzéstől és saját magunkat az esetleges szövődményektől.

Ha a meghűlés nem múlik, elhúzódik, a tünetek pedig továbbra is fennállnak, illetve továbbiak jelentkeznek, ha szokatlan erősségű fejfájás vagy mellkasi fájdalom alakul ki, akkor mindenképp orvosi kivizsgálás szükséges.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.