Jelek, hogy csak megjátssza, hogy szeret
- Dátum: 2024.01.30., 07:34
- Udvari Fanni
- képek:pexels.com
- érzések, fájdalom, megjátszás, párkapcsolat, szerelem, törődés
Minden partner különböző. Vannak, akiknek az élete körülötted forog, és míg mások magától értetődőnek tekintenek téged a kapcsolatokban, ami egyértelműen nagyon toxikus. Természetesen létezik arany középút is, amikor valamelyik fél kevésbé tudja kimutatni a szeretetét, de az attól még ott rejlik a szívében. Vannak azonban olyan jelek, amelyek alapján egyértelmű, hogy sajnos a viszonzatlan szerelem csapdájába estél. Annak érdekében, hogy megmentsd magad ettől a szívfájdalomtól, segítünk, hogy mielőbb kiderítsd, valódi szerelem-e a tiétek.
1. Nem ragaszkodik hozzád
Az egyik legfőbb bizonyítéka annak, hogy nem csak megjátssza, hogy szeret, hogy többféleképpen is kimutatja a vonzalmát irántad. Viszont ha nem érintkezik veled fizikailag, és úgy érzed, jól elvan nélküled, az sajnos rosszat jelent. Aki elkötelezett a másik iránt, az nem sajnálja az időt és az energiát, hogy fenntartsa a tüzet, és ápolja a kapcsolatot.
2. Nem hallgat meg téged
Az a férfi, aki igazán szeret téged, erőfeszítéseket tesz azért, hogy meghallgassa, amit mondasz, és odafigyeljen a gondolataidra, érzéseire. Ha rendszeresen elfelejti megkérdezni, milyen napod volt, nem akar jobban megismerni téged, és sokszor észreveszed, hogy beszélsz hozzá, de egyáltalán nem figyel rád, akkor nagy eséllyel kevésbé komolyak az érzései, mint neked.
3. Nem tervez veled
Egy komoly kapcsolatban mindketten közös terveket szőttök a jövőre nézve, és alig várjátok, hogy ezeket együtt megvalósítsátok. Ha a párod viszont nem tervez előre, vagy úgy tűnik, nem elkötelezett a közös jövőtök építése iránt, az annak a jele lehet, hogy nem tervez veled hosszú távon.
4. Nem megbízható
Ha a párod valóban szeret téged, mindent megtesz azért, hogy melletted legyen, amikor szükséged van rá, fontos számára a szavahihetőség és a bizalom. Ha gyakran lemond programokat, vagy nem tartja be az ígéreteit, akkor nagy valószínűséggel nem veszi elég komolyan a kapcsolatotokat.
5. Nem te vagy a prioritás
Úgy érzed, minden és mindenki fontosabb, mint te? Ha gyakran háttérbe szorít, inkább más programokat választ, mint hogy veled legyen, és úgy érzed, mindig csak másodlagos vagy, akkor az annak a jele lehet, hogy nem vagy annyira fontos neki, mint ő neked.
6. Nem osztja meg veled az érzéseit
Egy jó kapcsolat egyik ismérve, hogy lelkileg kötődtök egymáshoz, ehhez viszont mély és őszinte beszélgetésekre van szükség. Ha elzárkózik és nem osztja meg veled az életét, az arra utal, hogy nem szeretne igazán bevonni az életébe.
Fontos észben tartanod, hogy ezek csak jelek, nem pedig száz százalékos bizonyítékok arra, hogy a partnered csak eljátssza, hogy szeret téged. Csak ő tudhatja biztosan, mi van a szívében, de annak érdekében, hogy ezt kiderítsd, próbáld meg őszintén bevallani neki az érzéseidet, aggodalmaidat. Lehet, hogy csak egy jó beszélgetésre van szükségetek!
Mentális egészség a mindennapokban

Március minden évben a mentális egészség hónapja. A szakmai szervezetek és közösségek ebből az alkalomból rendszeresen kampányokkal hívják fel a figyelmet a mentális egészség fontosságára és tudatosítására.
Így kezeld a nárcisztikust

Ne tűrjük, hanem kezeljük a nárcisztikust! Ez is lehetne a főcím, A nárcisztikus olyan személyiségtípus, amelyről számtalan könyvet és pszichológiai tanulmányt lehetne írni. Mi jellemzi ezt a személyiségtípust és hogyan lehet kezelni az ilyen embert?
A motiváció elvesztésének okai

A motiváció egy rendkívül összetett és sokrétű jelenség, amely számos biológiai, pszichológiai és környezeti tényezőt magában foglal. Az alábbiakban részletesebben is kifejtem a motiváció működését és a legfontosabb összetevőit.
Telefóbia: tényleg ennyire ijesztő egy hívás?

A telefonhívásoktól és a beszélgetésektől való félelem, azaz a telefóbia nem pusztán bogarasság, hanem a szociális szorongás egyik fajtája. Ezt az iszonyt a társas érintkezés különböző formái váltják ki, mint például enni, előadni vagy szerepelni mások előtt. Jelen esetben a riadtságot a jellegzetes, semmiből előtörő csörgés: a csengőhang, majd az azt követő kommunikáció váltja ki. Az idegesség skálája széles és színes: a finomabb zavartságtól és a bosszúságtól egészen a pánikolásig terjedhet.
Az érzelmileg labilis személyiségzavar nyomában

Személyiség és a személyiségzavarok komplex témája valóban fontos, és az érzelmileg labilis személyiségzavar (Borderline Personality Disorder, BPD) különösen sok kihívást jelenthet a szenvedők számára. A zavar jellemzői, mint az impulzív cselekedetek, a hangulat ingadozása, és a személyes kapcsolatok instabilitása, komoly hatással lehetnek az egyén életére, mind személyes, mind szakmai szinten.