Menü

Jelek, hogy csak megjátssza, hogy szeret

Minden partner különböző. Vannak, akiknek az élete körülötted forog, és míg mások magától értetődőnek tekintenek téged a kapcsolatokban, ami egyértelműen nagyon toxikus. Természetesen létezik arany középút is, amikor valamelyik fél kevésbé tudja kimutatni a szeretetét, de az attól még ott rejlik a szívében. Vannak azonban olyan jelek, amelyek alapján egyértelmű, hogy sajnos a viszonzatlan szerelem csapdájába estél. Annak érdekében, hogy megmentsd magad ettől a szívfájdalomtól, segítünk, hogy mielőbb kiderítsd, valódi szerelem-e a tiétek.

1. Nem ragaszkodik hozzád

Az egyik legfőbb bizonyítéka annak, hogy nem csak megjátssza, hogy szeret, hogy többféleképpen is kimutatja a vonzalmát irántad. Viszont ha nem érintkezik veled fizikailag, és úgy érzed, jól elvan nélküled, az sajnos rosszat jelent. Aki elkötelezett a másik iránt, az nem sajnálja az időt és az energiát, hogy fenntartsa a tüzet, és ápolja a kapcsolatot.

2. Nem hallgat meg téged

Az a férfi, aki igazán szeret téged, erőfeszítéseket tesz azért, hogy meghallgassa, amit mondasz, és odafigyeljen a gondolataidra, érzéseire. Ha rendszeresen elfelejti megkérdezni, milyen napod volt, nem akar jobban megismerni téged, és sokszor észreveszed, hogy beszélsz hozzá, de egyáltalán nem figyel rád, akkor nagy eséllyel kevésbé komolyak az érzései, mint neked.

3. Nem tervez veled

Egy komoly kapcsolatban mindketten közös terveket szőttök a jövőre nézve, és alig várjátok, hogy ezeket együtt megvalósítsátok. Ha a párod viszont nem tervez előre, vagy úgy tűnik, nem elkötelezett a közös jövőtök építése iránt, az annak a jele lehet, hogy nem tervez veled hosszú távon.

4. Nem megbízható

Ha a párod valóban szeret téged, mindent megtesz azért, hogy melletted legyen, amikor szükséged van rá, fontos számára a szavahihetőség és a bizalom. Ha gyakran lemond programokat, vagy nem tartja be az ígéreteit, akkor nagy valószínűséggel nem veszi elég komolyan a kapcsolatotokat.

5. Nem te vagy a prioritás

Úgy érzed, minden és mindenki fontosabb, mint te? Ha gyakran háttérbe szorít, inkább más programokat választ, mint hogy veled legyen, és úgy érzed, mindig csak másodlagos vagy, akkor az annak a jele lehet, hogy nem vagy annyira fontos neki, mint ő neked.

6. Nem osztja meg veled az érzéseit

Egy jó kapcsolat egyik ismérve, hogy lelkileg kötődtök egymáshoz, ehhez viszont mély és őszinte beszélgetésekre van szükség. Ha elzárkózik és nem osztja meg veled az életét, az arra utal, hogy nem szeretne igazán bevonni az életébe.

Fontos észben tartanod, hogy ezek csak jelek, nem pedig száz százalékos bizonyítékok arra, hogy a partnered csak eljátssza, hogy szeret téged. Csak ő tudhatja biztosan, mi van a szívében, de annak érdekében, hogy ezt kiderítsd, próbáld meg őszintén bevallani neki az érzéseidet, aggodalmaidat. Lehet, hogy csak egy jó beszélgetésre van szükségetek!

A túlzott engedékenység nem tesz jót

Mennyi engedékenység fér össze a gyerekneveléssel? A humánus nevelésnek része a „megengedés”, tehát az a szülői magatartás, hogy nem teljes mértékben kontroll nélkül, de viszonylagos rugalmassággal engedjük érvényre jutni a gyerek akaratát. Az engedékenység nem egyenlő a megengedéssel. A „megengedés” önmagában még nem valami nagylelkű dolog, hanem elvárható valakitől, aki nem kívánja rabságban tartani a másikat.

A disszociatív személyiségzavar jellemzői

Az általános eset az a disszociatív személyiségzavar esetén, hogy az egyik személyiség tisztában van a másik jelenlétével, ismeri, és ezzel együtt tud élni. A másik kialakult személyiség a legtöbb esetben teljesen mások a személyiségjegyei is.

Vattacukor szülők – egy családi viselkedésminta

Sokféleképpen módon nevelhetjük gyerekeinket, lehetünk szigorúak, engedékenyek, megalkuvók, igazából bármilyenek. Általában gyereke válogatja, hogy mi a legjobb, de vannak viselkedésminta típusok, amibe általában beleillünk. Nézzük, mit jelent, ha valaki vattacukor szülő típus!

A társasjátékok fejlesztő hatása

A sok pozitív hatása mellett a társasjáték türelemre és együttműködésre is megtanít, ráadásul szórakoztató formában, arról nem is beszélve, hogy sok szülő számára mintegy joker tevékenység a borús, esős napokon, amikor nem lehet szabadtéri programokkal lekötni a gyerekeket.

Az egyéni boldogság kérdése. Tanulható-e a pozitivitás?

A boldogságkeresés napjaink egyik legaktuálisabb témája, jóllehet sokszor nem a legideálisabb helyen és módon keressük ezt az állapotot. A pozitív pszichológia irányzata tudományos módszereket alkalmazva foglalkozik az elégedettség témakörével. Viszont egyéni szempontból mindez jóval kevésbé elméleti dolgokon múlik, mintsem a mindennapi cselekedeteinken, interakciókon.