Menü

A hidratálás szerepe a bőrápolásban

A hidratálása nem csak abban az esetben elengedhetetlen, ha valamilyen problémát tapasztalunk; az egészséges bőrre is oda kell figyelni.

A hidratálás a bőr víztartalmának növelése, aminek köszönhetően az kisimul és rugalmassá válik – ezt a megfelelő mennyiségű folyadék bevitelével, illetve hidratáló hatású készítmények rendszeres használatával lehet elérni; vízhiányos ugyanis bármelyik típusba tartozó, akár a zsíros, pattanásra hajlamos bőr is lehet. Ha ugyanis ezt mellőzzük, akkor a bőr szárazabb, ráncosabb lesz, ráadásul viszketni fog, és könnyen ki is pirosodik, valamint azt sem szabad elfelejteni, hogy a hidratált bőr jobban véd a különféle kórokozókkal szemben is.

A nappali krémek elsődleges feladata az, hogy védjék a bőrt a környezet káros hatásaival szemben. Biztosítják a kellő nedvességet, de olyan hatóanyagokat is tartalmaznak, melyek által kevésbé károsítja a bőrt a szél, a szennyezett levegő vagy az UV-sugárzás. A bennük lévő antioxidánsok semlegesítik a szabad gyököket, és gondoskodnak a bőr hidratáltságának megőrzéséről.

Némelyik fényvédő-összetevőket tartalmaz, ezt az SPF rövidítés jelöli a csomagoláson. Amennyiben az általunk választott nappali krémben nincsenek ilyenek, akkor érdemes a reggeli arcápolás utolsó lépéseként külön fényvédőarckrémet is felvinni.

A nappali krémek egy másik fontos tulajdonsága, hogy nem hagynak ragacsos réteget, és hamar beszívódnak, így könnyedén lehet rájuk sminkelni.

Miben más egy éjszakai krém?

Éjjel, alvás közben az egész testünk pihen – beleértve a bőrünket is. Ilyenkor mennek végbe azok a regenerációs folyamatok, melyekkel a szervezet igyekszik közömbösíteni a nap folyamán minket ért káros hatásokat.

Egy jó minőségű éjszakai krém pedig pontosan ebben lesz a bőr segítségére. Ezek a készítmények általában testesebbek és sűrűbbek, emiatt kicsit lassabban is szívódnak be, viszont intenzívebben is táplálják a bőrt.

Olyan hatóanyagokat is tartalmazhatnak, melyek fényérzékenyek (ilyen például a retinol és a C-vitamin), este ugyanis nincs UV-sugárzás, tehát nem bomlanak le olyan hamar, és sokkal intenzívebben képesek kifejteni a hatásukat. Ugyanezen okból az éjszakai krémek esetében nincs szükség fényvédő-összetevőkre sem.

Annál nagyobb szerep jut viszont a bőr megújulásért felelős hatóanyagoknak, melyek támogatják a bőr saját regenerációját, így reggelre a bőr puhább, élettel telibb, simább és kellemesebb tapintású lesz.

A tudatos bőrápolás fontossága

Mint láthattuk, bár a nappali és éjszakai krémek hasonlóak, mégis eltérő tulajdonságokkal bírnak. Emiatt célszerű őket helyesen használni. Egy éjszakai krém nappalra “túl sok” lehet a bőrnek, és előfordulhat, hogy nem tudjuk miatta rendesen felvinni a sminket, illetve nem véd az UV-sugárzástól sem.

Éjszakára pedig kevés lehet egy könnyedebb, nappali krém által nyújtott hidratálás, pláne akkor, ha a bőrünk a száraz típusba tartozik, esetleg vízhiányos. A fő, hogy a megfelelő kozmetikumokkal megadjuk bőrünknek mindazt a törődést, amire szüksége van.

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.