Hogyan tegyünk szert a pozitív kisugárzásra?
- Dátum: 2024.02.18., 21:42
- Udvari Fanni
- képek: pexels.com
- ápoltság, egészség, energia, higiénia, illat, kisugárzás, nyugalom, őszinteség, személyiség
A belső kisugárzás, ha van, ha észrevehető, szerintem soha nem lehet igazán negatív. Úgy képzelem el, mint valamiféle fényt, valamilyen bizsergető, vonzerővel bíró aurát, ami körül lengi a tulajdonosát. Ráadásul mindenkinek nyitva áll az út ahhoz, hogy ilyen belső fénnyel, vonzerővel rendelkezhessen. Igen, mindenkinek.
Mindenhonnan az folyik, hogy milyen is a vonzó nő, mit szeretnek a férfiak a nőkben (illetve ritkábban: a nők milyen férfiakat találnak vonzónak). Általában azt írják, hogy a hiteles, önazonos, magabiztos fellépés, nőies kisugárzás a kulcs a sikerhez. Ez így is van, de azért ezek az írások sosem nélkülözik a kritikát, azt, hogy melyek azok az esetek, amelyek úgymond reménytelenek, vagy csak óriási nehézségek árán juthat az illető a sikerhez vezető kulcs birtokába.
A pozitív belső kisugárzás, a vonzerő nem függ attól, hogy mennyit költünk – ha egyáltalán – a tökéletes külső és fiatalság illúzójának fenntartására (pl. botoxra, arcfelvarrásra, önkínzó gyakorlatokra, rutinokra és kezelésekre). Nem függ attól, hogy mások mit mondanak vagy gondolnak rólunk, pontokba, kategóriákba szedve (különösen nem a férfiak, akik azért picit más mechanizmusok szerint működnek).
És igen, ki merem mondani: egy bizonyos kor fölött attól sem függ, hogy milyen visszacsatolást kaptunk apáinktól gyerekkorunkban. Ezek az élmények, helyenként sérelmek sokáig kísértenek, tudat alatt maradnak, komplexusokat alakítanak ki, tartásunkra, arcunkra, teljes megjelenésünkre, de emberi kapcsolatainkra is hatnak. Viszont ha igazán képesek vagyunk felnőni, akkor ezekben az állapotokban nem tudunk benneragadni.
És most jöjjön az a három egyszerű dolog, ami szerintem segít elérni ennek a bizonyos belső kisugárzásnak és a külvilág pozitív visszaigazolásának gyors megtapasztalását.
Törekedj az egészségre!
Szándékosan nem írom, hogy legyünk egészségesek, hiszen mindig van valami nyavalyánk, különösen egy bizonyos kor fölött. De tény, hogy az egészséges életmód, a testi, lelki egészségre való törekvés egyértelműen látszik az emberen, sokkal jobban, mint a ráncmentes arc vagy a lapos has. Fordítsunk gondot a megelőzésre és ha már benne vagyunk valami (krónikus) betegségben, akkor se törődjünk bele, hogy mostantól így jártunk, ez van. Az egészségre való törekvés erőt, elkötelezettséget, életszeretet sugároz, ami azonnal látszik rajtunk.
Legyen jó illatod!
Ez viszonylag egyszerűen elérhető: tisztákodjunk rendszeresen, hassunk mások érzékeire a látványon túl is. Az első személyes benyomás során óriási a jelentősége, hogy milyen az illatunk, vagy ha kezet fogunk a másikkal, milyen a bőrünk tapintása. A finom illat és a puha bőr, az ápolt megjelenés a vonzó belső kisugárzás alapvető külső megjelenítője is. Legalábbis az emberek azzal asszociálják. Szóval ne habozzunk és játsszunk az érzékszervekkel. Emeljük ki azt, ami bennünk/nekünk a legszebb magunkban. Ha a puha bőr, akkor azt, ha a selymes hang, akkor azt.
Nőj fel és érj rá!
Sokszor mondják, hogy legyünk önmagunk, találjuk meg az egyéniségünket, hassunk másokra egy jól körülírható, markánsan definiált, személyes hanggal. Ez mind valóban fontos, de tévedés azt hinni, hogy ez azért kell, hogy mások értékeljenek, vagy, hogy ez maga a belső kisugárzás. Esetleg ahhoz elég, hogy észrevegyenek, vagy ahhoz, hogy magunkat egy átmeneti értékválságból kirángassuk.
De, ami vonzóvá tesz, az a másokra való figyelés képessége. Erre pedig csak egy felnőtt (ténylegesen felnőtt) ember képes. Aki ismeri önmagát, aki le tudja emelni a fókuszt magáról, aki empatikus és aki úgy tud kedves lenni, hogy közben nem fűződik hozzá érdeke.
Az önkéntelen emlékezet

Az önkéntelen emlékezet egy hirtelen villanás, amiből a múltunk egy korábbi részére nézünk vissza és ez az érzés olykor nagyon magával ragadó tud lenni. A kérdés, hogy honnét jönnek ezek? Hogyan keletkeznek? Ebben a cikkben az önkéntelen emlékek témáját járjuk körül.
Mentális egészség a mindennapokban

Március minden évben a mentális egészség hónapja. A szakmai szervezetek és közösségek ebből az alkalomból rendszeresen kampányokkal hívják fel a figyelmet a mentális egészség fontosságára és tudatosítására.
Így kezeld a nárcisztikust

Ne tűrjük, hanem kezeljük a nárcisztikust! Ez is lehetne a főcím, A nárcisztikus olyan személyiségtípus, amelyről számtalan könyvet és pszichológiai tanulmányt lehetne írni. Mi jellemzi ezt a személyiségtípust és hogyan lehet kezelni az ilyen embert?
A motiváció elvesztésének okai

A motiváció egy rendkívül összetett és sokrétű jelenség, amely számos biológiai, pszichológiai és környezeti tényezőt magában foglal. Az alábbiakban részletesebben is kifejtem a motiváció működését és a legfontosabb összetevőit.
Telefóbia: tényleg ennyire ijesztő egy hívás?

A telefonhívásoktól és a beszélgetésektől való félelem, azaz a telefóbia nem pusztán bogarasság, hanem a szociális szorongás egyik fajtája. Ezt az iszonyt a társas érintkezés különböző formái váltják ki, mint például enni, előadni vagy szerepelni mások előtt. Jelen esetben a riadtságot a jellegzetes, semmiből előtörő csörgés: a csengőhang, majd az azt követő kommunikáció váltja ki. Az idegesség skálája széles és színes: a finomabb zavartságtól és a bosszúságtól egészen a pánikolásig terjedhet.