A Salvus gyógyvíz jótékony hatásai és felhasználási alternatívái
- Dátum: 2024.02.28., 20:45
- Udvari Fanni
- képek: pexels.com
- egészség, gyógyvíz, gyulladáscsökkentés, inhalálás, párásodás, tisztítás, tüdőgyulladás, víz
Salvus gyógyvíz összetételét tekintve a világon egyedülálló, igen magas összes oldott anyag tartalmú gyógyvíz, amely a nagy oldott ásványi sótartalmú, alkáli-hidrogén-karbonátos-kloridos, brómos-jodidos gyógyvizek csoportjába tartozik és Bükkszéken kerül kitermelésre 540 méter mélyről. Az anionok közül kiemelkedő mennyiségű a hidrogén-karbonát, amely a többi összetevővel komplex hatást kifejtve a vizet az egyik legkülönösebb tulajdonságú gyógyvízzé teszi nem csak hazánkban, hanem európai viszonylatban is.
Mire jó és hogyan hat a Salvus gyógyvíz?
A Salvus gyógyvíz különösen hatékonyan alkalmazható megelőzés céljából, továbbá a benne található oldott halogénelemek az egészséges emberek számára is jótékony hatásúak: inhalálás útján eredményesen segíti a légutak megtisztulását, így ajánlott az egyébként egészséges dohányosoknak, "városlakóknak", poros környezetben dolgozóknak.
Gyomorproblémák esetében is hatékony segítség lehet: gyomorhurut és gyomorfekély kezelésére, túlzott savtermelés okozta panaszokra és gyomorégésre egyaránt bátran fogyasztható.
Légúti gondok, megbetegedések esetén látványos és gyors segítség lehet a Salvus vizes inhalálás. Különösen ajánlott asztmatikus panaszok, a légutak hurutos, vagy nehezen ürülő váladékképződéssel járó megbetegedéseiben (egyes allergiás betegségek: pl. szénanátha) szenvedők, krupp-szindróma kiegészítő kezelésére, a köhögés minden típusára, erősen igénybe vett hangszálak regenerálására, rekedtség megszüntetésére.
Mit jelent a Salvus vizes „gyógyklíma”?
Sokan tapasztalhatják, hogy légzőszervi megbetegedések esetén jobban érzik magukat tiszta, sós párás levegőben. Ennek oka, hogy a sós pára belégzése a letapadt, szívós váladékot fellazítja, és könnyebbé teszi annak kiürülését. A pollenszegény levegő hatására pedig a virágporra érzékenyeknél szinte az első naptól csökkennek az allergiás tünetek. A gyógyklímát otthonunkban is előállíthatjuk olyan eszközzel, amely alkalmas arra, hogy a Salvus gyógyvizet megfelelő mennyiségben a levegőbe juttassa és ezáltal ködöt képezzen, amely belélegzéssel a mély légutakba juthat és kifejtheti jótékony hatását.
A Salvus gyógyvíz felhasználásának módozatait tekintve beszélhetünk:
inhalálásról
párásításról
ivókúráról
A Salvus gyógyvíz inhalálását az arra alkalmas készülékek, inhalátorok révén valósíthatjuk meg. Segítségével hatékonyan kezelhetők a felső- és alsó légúti krónikus gyulladások, asztma és tüdőgyulladás is. Az inhalátor a gyógyvizet apró szemcsékké porlasztja, majd sűrített levegő segítségével a tartozék arcmaszkon vagy az orrszondán keresztül juttatja a légutakba, így gyors, biztonságos és kényelmes kezelést biztosít.
A Salvus gyógyvizet párásítás útján is belélegezhetjük, amelyben a párásítókészülék lehet segítségünkre. A Salvus vízzel való párásítás nagyon jó hatással van a felső légúti megbetegedésekre, tisztítja a légutakat, a vele való inhalálás gyulladáscsökkentő és hurutoldó hatású.
A Salvus gyógyvizes párásítás során a gyógyvíz magas ásványi anyag tartalma miatt nagy mennyiségű fehér por fog keletkezni. Érdemes egy kisebb helyiségben, pl. fürdőszobában párásítani, főleg megbetegedés esetén, így növelhető a hatékonyság és a pára lecsapódásakor keletkező finom por tisztítása is könnyebb.
Téli depresszió és a fényhiány
A télen jelentkező depressziós panaszok hasonlóak az év más részében kialakulókhoz. A depresszió legfőbb tünetei többek közt: alvászavar, fáradékonyság, a mozgás, beszéd, gondolkodás lassulása, feledékenység, szorongás, szomorú, nyomott hangulat, közömbösség. Mit tehetünk a téli depresszió ellen?
Mi a különbség a gyógyszer és az étrend-kiegészítő között?
Az étrend-kiegészítők jótékony hatásúak az emberi szervezetre, azonban e termékeknek nem tulajdonítható betegséget megelőző vagy gyógyító hatás. Mi a különbség a gyógyszer és az étrend-kiegészítő között? Melyiket válasszuk?
Elment a hangod? – Így kezeld
Biztosan sokan ismerik az érzést, amikor elmegy a hangjuk, de azért nem kell megijedni, pár nap alatt rendeződik, viszont érdemes pár praktikát kipróbálni, hogy segítsük a gyógyulást.
Ünnepi italok – nemcsak télre
Mostanság, hogy korábban van sötét, olykor hideg, borongós és barátságtalan arcát mutatja az időjárás, jólesik esténként bekuckózni valami finom, forró, szívmelengető téli itallal. Hiszen ki ne szeretné magát felmelegíteni egy bögre gőzölgő finomsággal?
Civilizációs betegségeink
A civilizációs betegségek esetében nem a fertőző vagy krónikus betegségekre kell gondolni, mégis mondhatni járványszerűen terjedő egészségügyi problémák. Mitől és hogyan alakulnak ki a civilizációs betegségeink?