Menü

Lázcsillapítás természetesen

Míg korábban azt tartották, hogy lázcsillapításra csak 38 fok feletti testhőmérsékletnél van szükség, ma már az az általánosan elfogadott, hogy nem a testhő magassága a lényeg, hanem az, hogy hogyan viseli a beteg a lázat. A lázcsillapítás tehát tulajdonképpen a közérzet javítására szolgál. Ha nem szeretnél gyógyszert bevenni, mutatjuk, milyen természetes módszerekkel csillapíthatod a lázad.

1. VEGYÉL LANGYOS FÜRDŐT

Fürödj meg langyos vízben – a langyos vizet is nagyon hidegnek fogod érezni, ha lázas vagy. Ne próbáld meggyorsítani a folyamatot azzal, hogy hideg vízbe ülsz: ekkor ugyanis a szervezet védekezik a hideg ellen, és vért küld a szervekbe, így inkább felmelegszel, mintsem lehűlsz.

Ha nincs kedved a langyos vizes fürdőhöz, vizes szivaccsal töröld át a hónaljadat és az ágyékodat. Jó megoldás lehet még a hideg, nedves borogatás a homlokodra és a tarkódra.

2. KORTYOLGASS GYÓGYTEÁKAT

Az izzasztó gyógyteák, mint például a cickafark vagy a bodzavirág jót tesz, ha lázas vagy. De nagyon jó hatású egy csésze forró gyömbértea, illetve a fűzfa kérgéből készült forró ital is – utóbbi az aszpirin természetes alternatívája, így a fejfájás enyhítésében is hatékony.

3. FŰSZEREZZ BÁTRAN

Szórj cayenne borsot az ételeidre, ha lázas vagy. Egyik fő összetevője a kapszaicin, ami megizzasztja az embert, és elősegíti a gyors vérkeringést is.

4. PRÓBÁLD KI A NEDVES ZOKNI MÓDSZERT

Népszerű hagyományos gyógymód a lázcsillapításra. Először melegítsd fel a lábad jó meleg vízben, majd húzz a lábadra egy vékony, hideg vízbe áztatott majd kicsavart zoknit! Ezután húzz egy pár száraz, nagyon meleg gyapjúzoknit is a lábadra. A vér ettől a módszertől a lábadba tódul, ami meggyorsítja a vérkeringést.

Ha idegenkedsz ettől a módszertől, vegyél mustáros lábfürdőt: egy lavór meleg vízhez adj 2 teáskanál mustárport és áztasd ebbe a lábad.

5. NEDVES LEPEDŐ, DE CSAK ÓVATOSAN!

A láz csillapítására már régóta használják a hideg vizes lepedőt.

Mivel a lényeg az, hogy ne csökkentsd gyorsan a testhőmérsékletet, semmiképpen se használj hideg vizet! A legjobb, ha a langyos vizes lepedőt lefeded egy nagy strandtörülközővel, majd így burkold be magad kb. 15 percre. Akkor vedd le a vizes ruhákat, amikor úgy érzed, a lepedő már kezd felmelegedni.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.

Egy jó fürdő csodákra képes

Egy jó meleg fürdő hatékonyan enyhítheti a stresszt, nyugtatja a fájó izmokat és felkészíti a testet a pihentető éjszakai alvásra. A meleg fürdőnek számos egészségügyi előnye ismert.