Menü

Lázcsillapítás természetesen

Míg korábban azt tartották, hogy lázcsillapításra csak 38 fok feletti testhőmérsékletnél van szükség, ma már az az általánosan elfogadott, hogy nem a testhő magassága a lényeg, hanem az, hogy hogyan viseli a beteg a lázat. A lázcsillapítás tehát tulajdonképpen a közérzet javítására szolgál. Ha nem szeretnél gyógyszert bevenni, mutatjuk, milyen természetes módszerekkel csillapíthatod a lázad.

1. VEGYÉL LANGYOS FÜRDŐT

Fürödj meg langyos vízben – a langyos vizet is nagyon hidegnek fogod érezni, ha lázas vagy. Ne próbáld meggyorsítani a folyamatot azzal, hogy hideg vízbe ülsz: ekkor ugyanis a szervezet védekezik a hideg ellen, és vért küld a szervekbe, így inkább felmelegszel, mintsem lehűlsz.

Ha nincs kedved a langyos vizes fürdőhöz, vizes szivaccsal töröld át a hónaljadat és az ágyékodat. Jó megoldás lehet még a hideg, nedves borogatás a homlokodra és a tarkódra.

2. KORTYOLGASS GYÓGYTEÁKAT

Az izzasztó gyógyteák, mint például a cickafark vagy a bodzavirág jót tesz, ha lázas vagy. De nagyon jó hatású egy csésze forró gyömbértea, illetve a fűzfa kérgéből készült forró ital is – utóbbi az aszpirin természetes alternatívája, így a fejfájás enyhítésében is hatékony.

3. FŰSZEREZZ BÁTRAN

Szórj cayenne borsot az ételeidre, ha lázas vagy. Egyik fő összetevője a kapszaicin, ami megizzasztja az embert, és elősegíti a gyors vérkeringést is.

4. PRÓBÁLD KI A NEDVES ZOKNI MÓDSZERT

Népszerű hagyományos gyógymód a lázcsillapításra. Először melegítsd fel a lábad jó meleg vízben, majd húzz a lábadra egy vékony, hideg vízbe áztatott majd kicsavart zoknit! Ezután húzz egy pár száraz, nagyon meleg gyapjúzoknit is a lábadra. A vér ettől a módszertől a lábadba tódul, ami meggyorsítja a vérkeringést.

Ha idegenkedsz ettől a módszertől, vegyél mustáros lábfürdőt: egy lavór meleg vízhez adj 2 teáskanál mustárport és áztasd ebbe a lábad.

5. NEDVES LEPEDŐ, DE CSAK ÓVATOSAN!

A láz csillapítására már régóta használják a hideg vizes lepedőt.

Mivel a lényeg az, hogy ne csökkentsd gyorsan a testhőmérsékletet, semmiképpen se használj hideg vizet! A legjobb, ha a langyos vizes lepedőt lefeded egy nagy strandtörülközővel, majd így burkold be magad kb. 15 percre. Akkor vedd le a vizes ruhákat, amikor úgy érzed, a lepedő már kezd felmelegedni.

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.

Télen allergia? Ki hallott már ilyet?

Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?

Rotavírus, mit kell tudni róla?

Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.

Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen

“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.

Az arctorna csodás hatásai

Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.