Menü

Fényvédők, smink, napsütés

A tudatos bőrápolás alapja, hogy már kora tavasszal, az első napsugarak megjelenésekor elkezdjük a fényvédő krémek használatát, azonban mit tegyünk, ha a fényvédelem mellett a sminkről sem szeretnénk lemondani nyáron?

Bár egész évben fontos, hogy gondoskodjunk a megfelelő fényvédelemről, tavasszal, amikor beköszönt a napsütéses idő, még inkább oda kell figyelnünk a bőrünk védelmére. Arcbőrünket télen-nyáron folyamatosan érik a környezeti hatások, ebből most igen aktuális a hirtelen megérkezett tavasz-nyár és az ezzel járó erős napfény.

A legtöbb nappali arckrém már alapból tartalmaz fényvédőt, ha azonban ezt kevésnek érezzük, egy jó kozmetikus bármikor kever nekünk külön is egy kis fényvédő készítményt.

Mi a helyzet a sminkkel és a nyári meleggel, erős napsütéssel?

A legtöbb nő elgondolkozik azon, hogy nyáron hogyan viselje a sminket. Elég vajon egy színezett hidratáló, vagy mondjon le a dekorkozmetikumokról, nem érdemes a bőrt ezzel terhelni melegben, úgyis lefolyik, esetleg ötvözze a fényvédő készítményeket a sminkkel?

Manapság már számos dekorkozmetikum csomagolásán ott az SPF (azaz napvédő faktor) jelzés, vagyis az a termék tartalmaz fényvédőt. Minél magasabb ez az SPF szám, annál erősebb a védelem, de nem teszünk rosszat, ha a smink alá felvisszük pluszban a fényvédőt.

Mit gondolnak erről a kozmetikusok?

Az én kozmetikusom szerint a fényvédelmet már tavasszal el kell kezdeni és külön gondoskodni róla, mert a hidratálóink és dekorkozmetikumaink nem adnak kellő védelmet.

A smink és a krém nem zárja ki egymást, csak a fényvédő felvitele után várjunk néhány percet és ha beszívta a bőr, a készítményt, akkor jöhet rá az alapozó vagy más dekorkozmetikum.

A fényvédőre felvitt smink sokkal nagyobb védelmet ad a káros sugárzás ellen.

Az örökérvényű alapszabály nyáron fokozottan érvényes: „a kevesebb néha több”. Semmiképp sem jó a vastag smink, a mértéktelenül felvitt púder, a zsíros alapozó. Nincs kiábrándítóbb, mint egy elfolyt arc, egy szem alatti karikába leizzadt szemfestékmaradvány, egy csillogó zsíros alapozó.

Senki sem nyújt ápolt benyomást egy vastag rétegben felvitt, szétkenődött sminkkel, az elmaszatolódott arc nem vonzó és nem is kényelmes, komfortos viselet.

Törekedjünk a vékony és természetes hatású sminkre, használjunk mattító alapozót, könnyű szájfényt, vízálló szempillaspirált. A legjobb tanács és megoldás, ha nyáron lemondunk az alapozó használatáról, inkább érdemes kipróbálni egy színezett fényvédőt. Szerencsére léteznek ma már frissít sminkvédő spray-k, melyekből fényvédő típusok is vannak, ezekkel gyorsan és kényelmesen frissíthetjük, ápolhatjuk, védhetjük arcunkat.

Egy jó színezett fényvédő gyakorlatilag olyan, mint egy könnyű alapozókrém, mely hidratál, egységes arctónust ad, illetve gondoskodik a káros napsugarak elleni UVA- és UVB-védelemről.

A megfelelő ruházat is képes optimális védelmet biztosítani, a széles karimájú kalap a fejet védi, míg a fehér ruházat a testet óvja a leégéstől, túlhevüléstől.

Mit jelent az úszófül és mely tünetekkel jár?

A strandolás kellemetlen velejárója lehet a füldugulás, fülfájás, különösen gyermekek és fiatalok körében fordul elő gyakran. Mit jelent az úszófül, s vajon összefügg a strandolással? Mitől fáj a fülünk úszás után, s miért a gyerekek és fiatalok leginkább érintettek ebben?

Napégés után…

A nyár gyakori veszélye az erős UV-sugárzás, ami különösen veszélyes, hiszen percek alatt leéghetünk a napon. Ilyenkor kiemelten fontos, hogy kellő figyelmet fordítsunk a megelőzésre, ám ha már megtörtént a baj, akkor a napégett bőr ápolására.

Ellenőrizzük rendszeresen a vércukorszintünket!

Sokak életét keseríti meg a cukorbetegség, ami köztudottan az egyik leggyakoribb népegészségügyi probléma Magyarországon. A cukorbetegséget megelőzi az inzulinrezisztencia, mely sokszor tünetmentesen jelentkezik. Mit jelent a magas vércukorszint és az alacsony vércukorszint és miért ajánlott mérni. Erről szól mai cikkünk.

Kemping a kertben

Szeretnéd átélni egy kemping hangulatát, de nincs rá lehetőséged, hogy elutazz otthonról? Rendezz be a kertedben egy sátrat, és éld át otthonról a szabadban töltött éjszaka autentikus hangulatát, az otthon közelségének előnyeivel fűszerezve!

Feszültséglevezetés? - Mire jó a stressz?

Azt hihetjük, hogy szükségünk van a stresszre, de közben mégis egyfajta negatív tényezőként gondolunk rá. Holott ha épp megfelelő nyomás helyezkedik ránk, az erőforrásainkat is jobban tudjuk beosztani. Nem utolsó sorban, a stresszes légkörben elért sikereink azok, amelyekre szívesen visszagondolunk: ezek a legnagyobb győzelmeink.