Menü

A homályos látás gyakori okai

Homályos látás esetén a látott dolgok nem tűnnek tisztának. Egyszerre tapasztalhatja mindkét szemen vagy csak az egyiken, attól függően, hogy mitől alakult ki. Előfordulhat, hogy minden, amit lát, homályos lesz, míg néha csak a látómező egy része tompa. A tünet fennállása esetén hunyorítással válhatnak élesebbé a dolgok.

A homályos látás mellett más tünetek is jelentkezhetnek, például fényérzékenység, fejfájás vagy irritált szem. Az elmosódott látás a leggyakoribb látással kapcsolatos panasz, amellyel az emberek szemészhez fordulnak. Bármi is áll a látás megváltozásának hátterében, megnehezítheti a munkavégzést, és megnehezítheti az olyan dolgok élvezetét, mint az olvasás, a vezetés vagy a monitor nézés.

Számos oka szemészeti oka lehet, mint például:
A látás fókuszálásának nehézségei rövidlátás vagy távollátás esetén.
A fénytörési hibák a homályos látás leggyakoribb okai. Ezeket az állapotokat gyakran szemüveggel, kontaktlencsével vagy orvosi műtéttel lehet korrigálni.
Astigmia (amikor a szem felszíne nem megfelelően görbül). Igen gyakori látáshiba, leggyakoribb tünete az elmosódott látás, a szem gyors elfáradása és a fejfájás. Cilinderes szemüveggel vagy kontaktlencsével, és lézeres szemműtéttel megjavítható.

Az öregszeműség szintén egy fénytörési hiba, ami a legtöbb embert 45 éves kor után tapasztalható. Nehézzé válik a fókuszálás , a közeli látás homályos lesz, megnehezítve a könyvek, magazinok vagy étlapok olvasását. Más fénytörési hibákhoz hasonlóan olvasószemüveg, kontaktlencse, vagy lézeres szemműtét is segíthet abban, hogy jobban lásson.

A homályos látás gyakori oka lehet a szemszárazság. A szem szárazsága a könnyfilm károsodásával függ össze, viszkető, égő érzéssel és szemfájdalommal jár. A kezelés magában foglalja a műkönnyek használatát, vagy villanófényes kezelést.

A szürkehályog (cataracta) a szemlencsék elhomályosodásával járó szembetegség, mely kizárólag műtéti úton, műlencsével orvosolható. Leggyakoribb tünete a homályos látás , a színek elhalványulása.

A zöldhályog esetén a megemelkedett szemnyomás károsítja a látóideget. Akut glaukómás roham esetén hirtelen látásromlás, homályos látás jelentkezik, mely esetén azonnal szemész szakorvos kell fordulni.

A szemfenéki meszesedés (az éles látás helyét érintő betegség) fokozatos vagy hirtelen látársomlát okoz, főként az 50 éves kor felett.

A diabéteszes retinopátia bárkit érinthet, aki cukorbeteg. Az állapot akár teljes látásvesztést is okozhat.

Az egyik leggyakoribb szemfertőzés a kötőhártya gyulladás, ami a kötőhártya fertőzése vagy allergiás reakció miatt alakul ki a szervezetben. Vörös, égő, viszkető szemekkel, duzzadt szemhájakkal és elmosódott látással jár.

Az uvetis (szem gyulladásos megbetegedése) szintén okozhatják a szem vörösségét, és látás homályosságát. A szaruhártya gyulladását, a keratitist általában fertőzés okozza. Ha túl sokáig használ egy pár kontaktlencsét, újrahasználja a szennyezett kontaktlencsét, vagy kontaktlencsében alszik, az növeli ennek kockázatát.

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.