Menü

Makacs narancsbőr

Vajon hány alkalommal próbáltuk már a csodát ígérő, drága és mégis a kívánt hatásától messze elmaradt cellulit elleni krémeket? Sajnos a csodakrém ezúttal is a könnyebb, drágább és kényelmesebb választás, ám sokszor hatástalan.

Nem bántásból írom, de valószínűleg sok nő jártas a narancsbőr problémákban, a gyors megoldást kínáló kezelések világában és sajnos itt sem célravezető a rövidebb, egyszerűbb, kényelmesebb út.

Hogyan jön létre a narancsbőr?

A cellulit akkor jön létre, amikor a bőr alatt lerakódott zsír átnyomakodik a bőr alatt található kötőszöveten, létrehozva ezt a hepehupás textúrát. Ha ezeket a gödröcskéket szeretnénk mérsékelni, a bőrt feszessé tenni, akkor először ezekkel a „belsőleges” trükkökkel kezdhetjük a megoldáskeresést:

Igen, ezúttal is itt kezdjük: étrend. Szitokszó, tudom.

A gyümölcsökben, zöldségekben, fehérjékben és teljes kiőrlésű gabonafélékben gazdag, kiegyensúlyozott étrend követése segít az egészséges testsúly fenntartásában és a cellulit megjelenésének csökkentésében.

Kevesebb cukor, kevesebb transzzsír, több folyadék (lehetőleg víz), feldolgozott élelmiszerek kerülése. Kezdjük tehát a konyhában!

Hidratálás.

Ennek mi köze a narancsbőrhöz? Nos annyi, hogy javítja a bőr rugalmasságát, és csökkenti a narancsbőr megjelenését a megfelelő hidratáltság.

Testmozgás. Szintén szitokszó, bocsánat.

A rendszeres testmozgás, beleértve mindenféle edzést, mozgást, túrát, sétát, táncot, bicajt, konditermet - javítja a vérkeringést, ezzel csökkentve a cellulit láthatóságát. Legjobb, ha olyan gyakorlatokat végzünk, melyek kifejezetten a problémás területeket, például a combokat és a feneket célozzák meg.

A fentiek mellett a dohányzásról való leszokást és az alkoholfogyasztás mérséklését is javasoljuk a cél és az egészségesebb élet érdekében.

Helyileg mit tehetünk?

Nos a külsőleg, helyileg a krémek, gélek vethetők be, amelyek azt ígérik, hogy csökkentik a narancsbőrt. Meglátásom szerint ártani nem ártanak, hatékonyságuk azonban változó, egészséges életmóddal együtt alkalmazva javíthatják a bőr textúráját.

Mi a helyzet a gépi kezelésekkel?

Az orvosi eljárások, mint például a lézerterápia, a rádiófrekvenciás kezelés és a plasztikai sebészeti zsírleszívás és egyebek a cellulit drasztikus csökkentésére is szóba jöhetnek. Erről szakemberrel kell konzultálni.

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.

Télen allergia? Ki hallott már ilyet?

Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?

Rotavírus, mit kell tudni róla?

Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.

Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen

“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.

Az arctorna csodás hatásai

Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.