Menü

Makacs narancsbőr

Vajon hány alkalommal próbáltuk már a csodát ígérő, drága és mégis a kívánt hatásától messze elmaradt cellulit elleni krémeket? Sajnos a csodakrém ezúttal is a könnyebb, drágább és kényelmesebb választás, ám sokszor hatástalan.

Nem bántásból írom, de valószínűleg sok nő jártas a narancsbőr problémákban, a gyors megoldást kínáló kezelések világában és sajnos itt sem célravezető a rövidebb, egyszerűbb, kényelmesebb út.

Hogyan jön létre a narancsbőr?

A cellulit akkor jön létre, amikor a bőr alatt lerakódott zsír átnyomakodik a bőr alatt található kötőszöveten, létrehozva ezt a hepehupás textúrát. Ha ezeket a gödröcskéket szeretnénk mérsékelni, a bőrt feszessé tenni, akkor először ezekkel a „belsőleges” trükkökkel kezdhetjük a megoldáskeresést:

Igen, ezúttal is itt kezdjük: étrend. Szitokszó, tudom.

A gyümölcsökben, zöldségekben, fehérjékben és teljes kiőrlésű gabonafélékben gazdag, kiegyensúlyozott étrend követése segít az egészséges testsúly fenntartásában és a cellulit megjelenésének csökkentésében.

Kevesebb cukor, kevesebb transzzsír, több folyadék (lehetőleg víz), feldolgozott élelmiszerek kerülése. Kezdjük tehát a konyhában!

Hidratálás.

Ennek mi köze a narancsbőrhöz? Nos annyi, hogy javítja a bőr rugalmasságát, és csökkenti a narancsbőr megjelenését a megfelelő hidratáltság.

Testmozgás. Szintén szitokszó, bocsánat.

A rendszeres testmozgás, beleértve mindenféle edzést, mozgást, túrát, sétát, táncot, bicajt, konditermet - javítja a vérkeringést, ezzel csökkentve a cellulit láthatóságát. Legjobb, ha olyan gyakorlatokat végzünk, melyek kifejezetten a problémás területeket, például a combokat és a feneket célozzák meg.

A fentiek mellett a dohányzásról való leszokást és az alkoholfogyasztás mérséklését is javasoljuk a cél és az egészségesebb élet érdekében.

Helyileg mit tehetünk?

Nos a külsőleg, helyileg a krémek, gélek vethetők be, amelyek azt ígérik, hogy csökkentik a narancsbőrt. Meglátásom szerint ártani nem ártanak, hatékonyságuk azonban változó, egészséges életmóddal együtt alkalmazva javíthatják a bőr textúráját.

Mi a helyzet a gépi kezelésekkel?

Az orvosi eljárások, mint például a lézerterápia, a rádiófrekvenciás kezelés és a plasztikai sebészeti zsírleszívás és egyebek a cellulit drasztikus csökkentésére is szóba jöhetnek. Erről szakemberrel kell konzultálni.

Orrmelléküreg -gyulladás kezelése és tünetei

Az orrmelléküreg-gyulladás, más néven sinusitis, a melléküregekben található nyálkahártyák gyulladását jelenti. A melléküregek maguk közé tartoznak az arcüreg (maxilláris), homloküreg (frontális), rostasejtek (cellulae ethmoidales) és a légcsőcsontok közötti sejtek. Ez a betegség viszonylag gyakori, szinte mindenki legalább egyszer életében átesik rajta.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.

Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.

Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?