Szódabikarbóna a szépségápolásban?
- Dátum: 2024.05.28., 21:09
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- arcradír, bőr, bőrkeményedés, fog, fogfehérítő, gomba, haj, napégés, rovarcsípés, sampon, semlegesít, sütemények, szagok, szépségápolás, szépségtrükk, szódabikarbóna, testradír, viszketés
Nálam a szódabikarbóna a sütemények tésztájába szokott kerülni, de úgy tűnik ez a filléres alapanyag sok területen alkalmazható, ma nem a konyhai felhasználásáról lesz szó, hanem arról, hogy építhetjük be a szépségápolásba.
A szódabikarbóna kiválóan használható házi szépségtrükkök terén, legyen szó akár finomabb hajról, ragyogóbb bőrről, fehérebb fogakról.
Hogyan hat a hajtisztításra?
Nos a szódabikarbóna a segítségünkre lesz a hajápolásnál, szórjunk negyedrész szódaport a szokásos samponunk adagjához. Mossuk meg vele a hajunkat és öblítsük le a szokásos módon. A hajunk fényesebb és kezelhetőbb lesz tőle!
Száraz sampon helyett is alkalmazhatjuk a szódabikarbónát, csak szórjunk belőle a hajtövekre és borzoljuk össze a hajunkat. A hajkefénket is tisztíthatjuk vele, remekül eltávolítja a sörték közül a megtapadt maradványokat, ehhez áztassuk a hajkeféket és a fésűket meleg vízben egy teáskanál szódabikarbónával kb. 20 percig, majd öblítsük le és szárítsuk meg egy törölközőn.
A szódabikarbóna a tökéletes fogfehérítő. Nedves fogkefére szoktam szórni és dörzsölöm vele a fogaimat egy-két percig.
Arcradírként hogyan kell alkalmazni?
Készítsünk arcradírt három rész szódabikarbónából és egy rész vízből. Masszírozzuk a bőrbe gyengéd, körkörös mozdulatokkal, aztán öblítsük le langyos vízzel. Az arcon használt formula egész testünkön is használható, heti egyszer javasolt a szódabikarbónás testradírozás.
A konyhában ismert port hintőporként is használhatjuk bolti dezodorok helyett, ugyanis semlegesíti a szagokat. A ruhán sem hagy foltot.
Szódapor napégés ellen? Igen!
Ha megégette a nap a bőrünket, vagy túl sok rovarcsípés okoz kellemetlen viszketést, akkor vegyünk egy szódabikarbónás fürdőt a tünetek enyhítésére.
Hogy mi mindent tud még a szódabikarbóna, mennyire sokoldalú ez a csodaszer és miért érdemes megmártózni egy ilyen fürdővízben, arra a következő pontok adnak választ:
Jó a gombás fertőzések ellen. A szódabikarbóna-fürdő segít hamarabb felépülni a gombás fertőzésből, mert megöli a Candida sejtek többségét.
Ha a cipőnkbe vagy egy zokniba szórunk szódabikarbónát, és nap közben hagyjuk hatni, nemcsak felpuhítja a bőrt és így megszűnteti a bőrkeményedést, de a lábgomba ellen is hatásos.
Használható körömgyulladás esetén. A vastag, elszíneződött körömnek jót tesz, ha szódabikarbónás vízbe áztatjuk, arra figyeljünk, hogy nyílt sebek esetében nem ajánlott.
Hatékony ekcémára! A meleg fürdővízbe tett negyed vagy félbögrényi szódabikarbóna enyhíti a viszketést. Fürdés után testápolóval kenjük be a bőrünket!
Hogyan hat a húgyúti fertőzésekre? A szódabikarbóna nem helyettesíti a gyógyszeres megoldást, azonban az antibiotikumos kezelés kiegészítéseként negyedbögrényi szódabikarbónát tegyünk a fürdővízbe és 15-30 percig áztassuk benne magunkat.
Ahogy láthatjuk, ha nem is mindenre jó a szódabikarbóna, de tényleg valóságos csodaszer, ami nem árt, ha kéznél van.
Cirkadián ritmus – te figyelsz rá?
Hogyan telik egy napod? Van hozzá egy megszokott ritmusod, amit követsz, vagy csak sodródsz az árral? Tudod, hogy a napszakok befolyásolják tested működését?
Téli depresszió és a fényhiány
A télen jelentkező depressziós panaszok hasonlóak az év más részében kialakulókhoz. A depresszió legfőbb tünetei többek közt: alvászavar, fáradékonyság, a mozgás, beszéd, gondolkodás lassulása, feledékenység, szorongás, szomorú, nyomott hangulat, közömbösség. Mit tehetünk a téli depresszió ellen?
Elment a hangod? – Így kezeld
Biztosan sokan ismerik az érzést, amikor elmegy a hangjuk, de azért nem kell megijedni, pár nap alatt rendeződik, viszont érdemes pár praktikát kipróbálni, hogy segítsük a gyógyulást.
Civilizációs betegségeink
A civilizációs betegségek esetében nem a fertőző vagy krónikus betegségekre kell gondolni, mégis mondhatni járványszerűen terjedő egészségügyi problémák. Mitől és hogyan alakulnak ki a civilizációs betegségeink?
Hatásos légzőgyakorlatok
Légzőgyakorlatokat nemcsak rehabilitációs célból érdemes végezni, hanem azért is, hogy megőrizzük egészségünket, megnyugtassuk testünket, hanem lelkünket is. Megnéztük, hogyan iktathatjuk be őket a mindennapjainkba, és azt is, hogy mit nyerünk ezáltal.