Tippek fesztivál szezonra
- Dátum: 2024.06.29., 09:02
- Majernyik Szilvia
- képek:pexels.com
- fesztivál, hidratálás, időjárás, kikapcsolódás, nyár, sátorozás, szórakozás, tanácsok, tippek
A nyár kezdetével a különböző zenei fesztiválok is elkezdődtek, melyek a következő hónapok során gyakorlatilag egymás után következnek. Mindenki a maga zene ízlése szerint válogathat, hiszen a fellépők között bár vannak egyformák, de sokszor nagy a különbség. Van azonban sok közös dolog is bennük, illetve jó néhány dolog, amire érdemes lehet odafigyelni azoknak, akik először látogatnak el egy fesztiválra, de ez a néhány jó tanács akár a gyakorlott fesztiválozóknak is segíthet.
Általában, hogyha fesztiválra megyünk az kéz a kézben jár a sátrazással, főleg, hogyha bérletet vásárlunk. Érdemes lehet a lehető leghamarabb kimenni a helyszínre, hogy legyen jó helyünk, érdemes például egy fa árnyékába lerakni ideiglenes lakhelyünket. Az árnyék miatt nem melegszik fel annyira a sátor, míg, ha semmi nem véd minket, akkor könnyen egy nem kívánatos szaunában ébredhetünk reggel. Ha van rá lehetőség, még otthon indulás előtt próbáljuk ki a sátrat, hogy ne a helyszínen érjen meglepetés minket, ha esetleg hiányzik egy szükséges része, vagy lyukas lett valahol, amíg nem lett használva.
Bár fesztiválonként eltérő a szabályozás, amennyiben megengedett, mindenképp érdemes magunkkal vinni tartós élelmiszert, illetve evőeszközöket. Bármelyik áruházlánc üzleteiben találhatóak egyszerű konzerv ételek és a zacskós levesek is jól jöhetnek, hiszen legtöbb helyen tudunk kérni forró vizet. Ehhez érdemes egy műanyag tálat is magunkkal vinni. Természetesen ki lehet menni napközben a fesztivál területéről és valahol olcsóbban étkezni, de az esti órákban, vagy olyan helyeken, ahol messze van a város jól jöhetnek ezek az előre elkészített ételek. Egy kulacs, vagy üres vizes üveg is elengedhetetlen kelléke a sátrazásnak, hiszen a nagy melegben fontos a hidratálás, és szoktak kihelyezve lenni ivóvizes csapok, melynek segítségével ingyen hozzájuthatunk a vízhez.
Nem minden esetben van rekkentő hőség, sőt előfordulhat, hogy még egy nyári zápor is elkap minket, így indulás előtt mindenképp érdemes megnézni az időjárás jelentést. A naptej és a kalap, vagy bármilyen általunk preferált fejfedő elengedhetetlen kellék, mivel a nagy melegben könnyen napszúrást kaphatunk, vagy leéghetünk, ami után legalább egy nap szórakozást biztosan ki kell hagynunk. A vízhatlan sátor is egy hasznos dolog lehet, és egy standard esőkabát, ami nem túl meleg és bármikor magunkra tudjuk kapni, hogyha szükséges.
A közösségi média mindig tele van a csinosabbnál csinosabb fesztivál outfitekkel, ami teljesen rendben is van, hiszen mindenki szeretne szépen kinézni ezeken a koncerteken, de ne felejtsünk el magunkkal vinni olyan ruhát, amiben napközben, illetve éjszaka kényelmesen érezzük magunkat. Érdemes mindig több ruhát pakolni, mint amennyi szükséges, hiszen ezek a területek általában nagyon porosak, ha pedig esett az eső, akkor nagy a sár. Ha van helyünk, akkor vigyünk magunkkal nyitott és zárt cipőt is, illetve a papucs az egy elengedhetetlen kellék, hiszen a közös tusolókban mezítláb nem ajánlatos mászkálni.
A legtöbb fesztiválon kézpénzmentes fizetés van, így érdemes rendelkeznünk egy bankkártyával. Ha semmiképp nincs erre lehetőség, akkor szoktak lenni úgynevezett FestiPay standok, ahol fel lehet tölteni kézpénzt egy általuk adott kártyára, de jobb elkerülni azt, hogy sok érték legyen nálunk, hiszen a sátorba egyszerű bejutni. Amennyiben nem tartózkodunk bent, egy kisebb táskába vegyük magunkhoz minden papírunkat és értékünket, illetve ajánlott vásárolni egy kisebb lakatot, amivel le tudjuk zárni a sátrat.
Léteznek-e őszi könyvek?
Az őszi hónapok különösen alkalmasak arra, hogy kényelmesen elhelyezkedjünk egy meleg takaróval és belemerüljünk egy jó történetbe. Ez az évszak az elcsendesedés, az elmélkedés és a befelé fordulás időszaka – mindez tökéletesen illik a könyvek világához –. Ha még nem találtad meg a tökéletes olvasmányt a következő hónapokra, akkor olvass tovább, mivel a cikkben pár igazán fordulatos vagy éppen érdekfeszítő regényt ismerhetünk meg.
A Balatonnál télen is van program
A Balaton vidéke igazi ékszerdobozként rejti magában a szebbnél szebb látnivalókat, a jobbnál jobb programokat, és ez télen sincs másképp. A beltéri időtöltésen túl legyen szó egy-egy rövidebb túráról, festői panorámáról, vagy épp néhány izgalmas kültéri kalandról, a hidegebb hónapokban is érdemes mindegyiket feltűznünk a bakancslistánkra.
Novemberi kerti teendők
Azt mondják, hogy az ősz szomorú, mivel lehullanak a levelek, elnyílnak a virágok és jönnek a borongós idők. Pedig erre érdemes máshogy tekinteni, főleg, ha szép és egészséges kertet vagy udvart szeretnénk.
Kardió és izomerősítés egyben! Ezt tudja egy ugrókötél!
Az ugrókötelezés több szempontból is előnyös edzéstípus. Elég praktikus, hiszen a szabadban is és otthon is végezhető, igaz – a hullahopp karikázással együtt - kicsit nagyobb teret igényel a lakásban.
Kéktúrára fel!
Az Országos Kéktúra, egyszerűen csak Kéktúra, Magyarország északi tájain végighaladó, folyamatos, jelzett turistaút. Útvonala a Kőszegi-hegységben található az Írott-kőtől a Zempléni-hegységben fekvő Hollóházáig vezet. A túra elméleti hossza 1172 km, amely egyre népszerűbb hazánkban és egyre több embert vonz a hosszútávú sétálás gondolata.