Menü

Miért jógázzunk rendszeresen? Mit takar a nevető jóga?

A jóga elnevezés a szanszkrit “judzs” szóból ered, aminek jelentése összekapcsolni vagy egységessé tenni. Célja a test, a lélek és az elme tudatos egyesítése, illetve egységének létrehozása. Energia, erő és szépség hozzáadása a szellemhez, testhez és lélekhez. A jóga valódi értelme nem más, mint az elme lecsendesítése a nyugalom és az önmegvalósítás eléréséhez.

A keleti kultúrákban a jóga egy mélyebb aspektusa van jelen, a spirituális fejlődés egyik útja és része a kulturális életnek. A nyugati ember számára a jógagyakorlás elsősorban testmozgás, és ennek kiegészítéseként jelenik meg a meditáció, relaxáció.

A jógának számos előnye létezik az egészségre nézve. Amellett, hogy fokozza a rugalmasságot, még a fájdalom, különösen a hátfájás enyhítésében is a segítségünkre lehet. A jóga ezen kívül szabályozza a vérnyomást, illetve csökkentheti a szívbetegségek és a cukorbetegség kockázatait. Mutatjuk is, miért válasszuk ezt a sportot és miért jógázzunk rendszeresen!

A jógát már évezredek óta gyakorolják Indiában. Ma már szerte a világon nagy népszerűségnek örvend, és sokan azért is választják ezt a mozgásformát, mivel mind a testi, mind a lelki egészségre pozitív hatást gyakorol.

Amikor jógázunk, nemcsak méregtelenítünk, hanem az izmokat és az ízületeket is nyújtjuk, ez a folyamat a véráramlást növeli meg, illetve a szervek és a sejtek oxigénellátását is segíti.

A jóga speciális pozitúrái rendkívül jó hatással vannak az izmokra, az ízületekre és a csontokra.

A rendszeresen végzett jógagyakorlatok nagyon sokat segíthetnek a fogyásban is. Ha ezt még az egészséges táplálkozással is kiegészítjük, garantált lesz a sikerélmény, már, ami a fogyókúránkat illeti.

Mivel a jóga nemcsak a testet mozgatja meg, hanem a légzésre is ügyelünk a jógagyakorlatok során, így nagyon hasznos lehet azok számára is, akik valamilyen légzőszervi problémában, például asztmában szenvednek.

A fizikai előnyök mellett a jóga egyik legnagyobb pozitívuma a stresszkezelésben rejlik, s mivel a jóga a meditáción és a mély légzésen alapszik, így segíthet javítani a mentális jóllétet.

Mi az a nevető jóga?

A nevető jóga állítólag nagyon egészséges, tulajdonképpen félórányi irányított nevetés, ami egy testedzéssel is felérhet, a közérzetre pedig nagyon jó hatással van!

A nevetés is egyfajta meditáció, mellyel belépünk egy időtlen dimenzióba, ahol elfelejthetjük gondjainkat. A nevetés annyira terápiás jellegű, hogy még a pszichológiában is megvan a maga megnevezett szakterülete: nevetésterápia.

Milyen hatásai vannak az irányított nevetésnek?

A nevető jógának komoly pszichés és élettani hatásai vannak, melyeket vizsgálva a szakértől arra jutottak, hogy a nevető jóga pozitívan hat a szervezetünkre. A módszer lényege, hogy a résztvevők nevetést kiváltó gyakorlatokat ötvöznek a jóga ismert légzőgyakorlataival, ez az öngerjesztett nevetés pedig végül átfordul valódi kacagásba.

Az elmúlt évek eredményei igazolják, hogy mindössze már egy foglalkozás is javította a hangulatot és csökkentette a stresszt és depressziót, ez pedig mindenképp arra ösztönöz, hogy az ember tegyen egy próbát, ha másért nem, hát kíváncsiságból.

A jóga gyakorlatok bárhol végezhetők, még az otthonunk kényelméből sem kell kimozdulni, hiszen számtalan online jóga videó segítségével otthon is kipróbálhatjuk ezt az élményt.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.